ایران اینترنشنال
452

اعتراف بی بی سی به تبلیغات کذب خود برای " ترامپ "

2 سال قبل

هم رسانی

   هیلاری کلینتون و برنی ساندرز، نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ...

درحالی که چندی پیش شاهد تبلیغات بی بی سی فارسی برای " دونالد ترامپ "، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا بوده ایم، این شبکه ی فارسی زبان دولت انگلیس، چهارم تیر ماه سال جاری با انتشار گزارشی، به نوعی به کذب بودن این تبلیغات خود اذعان نموده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

همانطور که چندی پیش در گزارشی به بررسی آن پرداخته بودیم، در چند وقت اخیر شاهد انتشار گزارش هایی توسط بی بی سی فارسی بوده ایم که بیشتر به تبلیغاتی برای " دونالد ترامپ "، نامزد جمهوری خواه انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در ایالات متحده ی آمریکا شبیه بوده اند؛ اما اخیرا ( چهارم تیر ماه 1395)، این شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، گزارشی را در این خصوص منتشر کرده است که به نوعی می توان از آن به عنوان اعتراف به کذب بودن آن تبلیغات یاد نمود.

بی بی سی فارسی در گزارش اخیر خود با این تیتر که « ساندرز: به کلینتون رای خواهم داد، مسئله اصلی شکست دادن ترامپ است »، می نویسد: « برنی ساندرز، نامزد حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به رقیب خود هیلاری کلینتون، نامزد پیشتاز حزب دموکرات رای خواهد داد.

سناتور ۷۵ ساله ایالت ورمانت به شبکه تلویزیونی MSNBC گفت به خانم کلینتون رای خواهد داد چون برای او "مسئله این است که هر چه در توان دارد برای شکست دادن دونالد ترامپ انجام دهد."

"من فکر می‌کنم انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور از جنبه‌های زیادی فاجعه بار خواهد بود."

آقای ساندرز با اینکه در انتخابات مقدماتی به میزان قابل ملاحظه‌ای از خانم کلینتون عقب افتاده بود، حاضر نشد مبارزات انتخاباتی خود را پایان دهد و با وجود درخواست بسیاری از رهبران حزب دموکرات، به نفع خانم کلینتون کنار برود.

آقای ساندرز که به طرز غیر منتظره‌ ای در مبارزات انتخاباتی‌اش از حمایت جوانان برخوردار شد پیش ‌تر گفته بود با خانم کلینتون برای شکست دادن دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه همکاری خواهد کرد اما این نخستین بار است که به صراحت از نامزدی خانم کلینتون حمایت می‌ کند. »

این در حالیست که همانطور که در بالا اشاره شد، چندی پیش، بی بی سی فارسی با انتشار گزارشی ویزه تحت عنوان « چرا دونالد ترامپ طرفدار دارد؟ »، وی را چهره ای محبوب در ایالات متحده ی آمریکا به تصویر کشیده و به خیال خودش، دلایل این محبوبیت را بررسی کرده است.

اما همان گونه که در واکنش به این تبلیغات نیز به آن پرداخته ایم، نفرت از " دونالد ترامپ " و اعتراض به سیاست های افراطی اش، تنها به اعضا و طرفداران حزب دموکرات در آمریکا نیز محدود نبوده و نه تنها علاوه بر آن ها حتی نهادهای حقوق بشری و وابسته به سازمان ملل متحد نیز به افراطگرایی های خاص " ترامپ " معترض هستند، بلکه حتی هم حزبی های جمهوری خواه وی در ایالات متحده نیز با وی سر ناسازگاری دارند.

در همین رابطه سازمان عفو بین‌ الملل در واکنش به اسلام هراسی های نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا در بیانیه ای آورده است: " این پیشنهاد زمینه بدترین احساسات و تبعیضات و تعصبات قومی و مذهبی را فراهم می ‌کند. "

" باب بنت "، سناتور مشهور جمهوری خواه، در واکنش به اظهارات جنجالی هم حزبی خود، از تمامی مسلمانان و مردم جهان بابت این اعتقادات وی عذرخواهی کرده و ابراز شرمساری نموده است.

یکی از جنجالی ترین بخش های سیاست های تبلیغاتی این نامزد انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا، سخنان تند ضد اسلامی وی، اسلام هراسی و توهین های مکررش به مسلمانان بوده است؛ از جمله اعلام طرح لزوم ممنوعیت کلی ورود تمامی مسلمانان به خاک آمریکا که اعتراضات بسیاری را به دنبال داشته است.

با این وجود، و پس از ان تبلیغات بی بی سی در خصوص محبوبیت بالای "ترامپ"، انتشار گزارشی در اعتراض یه سیاست های این چهره ی تندروی آمریکایی، نوعی اعتراف به کذب بودن این تبلیغات و خیالی بودن محبوبیت وی خواهد بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل