ایران اینترنشنال
453

حمایت ایران از حزب الله و خشم بی بی سی

3 سال قبل

هم رسانی

   سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش هایی که چهارم تیر ماه سال جاری بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، به ابراز نارضایتی خود در خصوص حمایت های قاطعانه ی جمهوری اسلامی ایران از حزب الله لبنان پرداخته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

فعالیت های حزب الله لبنان در منطقه، مبارزات قاطعانه ی آن ها علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی و تروریست های تکفیری و نقش آفرینی اثرگذار ان ها همواره مورد خشم دولت های مختلف غربیف از جمله ایالات متحده ی آمریکا و انگلیس قرار داشته و دارد.

در همین راستا، شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی که چهارم تیر ماه 1395 بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با بررسی حمایت های قاطعانه ی جمهوری اسلامی ایران از حزب الله لبنان، به ابراز نارضایتی های خود از این موضوع پرداخته است.

بی بی سی فارسی در گزارشی که در این خصوص منتشر کرده است با استفاده از تیتر« نصرالله: تمام منابع مالی حزب ‌الله مانند موشک ‌هایش از ایران تامین می‌ شود »، این گونه می نویسد: « حسن نصرالله، رهبر حزب ‌الله لبنان، در یک سخنرانی عمومی با اشاره به محدودیت ‌های اخیر مالی علیه این گروه گفته است که این محدودیت‌ ها تاثیری در وضعیت حزب‌ الله ندارد چون تمام منابع مالی حزب ‌الله نه از بانک‌ ها بلکه از سوی ایران تامین می ‌شود.

به گزارش سایت المنار متعلق به حزب ‌الله لبنان، آقای نصرالله گفت " این پول ‌ها همان ‌طور به دست ما می ‌رسد که موشک ‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌ کنیم. "

حزب ‌الله پیش از این هم به حمایت‌ های ایران از خود اشاره کرده اما چنین صراحتی در تایید دریافت " تمام " منابع مالی و تجهیزات نظامی از سوی رهبران این جنبش کم ‌سابقه است.

حدود دو هفته پیش ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان گفته بود که حدود ١٠٠ حساب بانکی مرتبط با حزب ‌الله لبنان به درخواست آمریکا مسدود شده است. »

بی بی سی در ادامه نیز می آورد: « آقای سلامه گفت که " قانون ممانعت از تامین مالی بین ‌المللی حزب ‌الله " ماه دسامبر گذشته در آمریکا به تصویب رسیده و همانند دیگر تصمیم ‌های وزارت دارایی آمریکا " به طور خودکار در لبنان اجرا می ‌شود ". آمریکا جنبش حزب ‌الله لبنان را گروهی تروریستی می‌ داند.

حسن نصرالله در سخنرانی امروز خود در مراسم چهلمین روز کشته شدن مصطفی بدرالدین، از فرماندهان ارشد حزب ‌الله گفت که این گروه از همان ابتدا قانون آمریکا علیه حزب ‌الله را رد کرده و افزود " بعضی در لبنان هستند که برای سرنگونی مالی حزب ‌الله تلاش می ‌کنند که این کاری احمقانه و کودکانه است ".

رهبر حزب ‌الله از ایران و آیت ‌الله خامنه ‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به دلیل حمایت ‌های از این گروه قدردانی کرد.

آقای نصرالله این سخنان را امروز جمعه ۲۴ ژوئن (۴ تیر) در مراسم چهلمین روز کشته شدن مصطفی بدرالدین، از فرماندهان ارشد حزب ‌الله بیان کرد. »

اما همانطور که پیشتر نیز در گزارش های متععد به بررسی این موضوع پرداخته ایم، این گونه سیاه نمایی ها در خصوص حزب الله لبنان در شرایطی صورت می گیرد که امروزه این گروه و نیروهای مقاومت، یکی از اثرگذارترین گروه ها در مقابله با تروریسم در منطقه، به ویژه در سوریه شناخته می شوند که فعالیت های آن ها تا حد زیادی باعث عقب نشینی تروریست هایی مانند داعش بوده و شکست های سنگینی را به ان ها تحمیل کرده است.

بگذریم از نقش بارز حزب الله در مقابله با اشغالگری های رژیم اشغالگر صهیونیستی در لبنان و حتی فلسطین اشغالی که سال هاست شاهدش بوده و هستیم و یکی از دلایل اصلی خشم غرب از این گروه به حساب می آید.

از همه این ها گذشته، آیا با مقایسه ی فعالیت های حزب الله لبنان و گروه های تروریستی مختلفی مانند داعش، جبهه النصره، بوکوحرام، طالبان، القاعده و ...، حمایت های جمهوری اسلامی ایران از حزب الله و نیروهای مقاومت کار ناپسندی است یا حمایت های همه جانبه ی غرب به ویزه آمریکا و انگلیس از این همه گروه های تروریستی و جنایت کار؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل