ایران اینترنشنال
457

بی‌بی‌سی و تقابل با مقاومت اسلامی حزب‌الله

2 سال قبل

هم رسانی

   حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان قطعاً نزدیک‌ترین گروه جهادی شیعه به جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. گروهی که با الهام گیری از انقلاب اسلامی مردم ایران برای مقابله با صهیونیست‌های متجاوز در جنوب لبنان در اوایل سال 1980 شکل گرفت.
حزب‌الله از همان روزهای اول شکل‌گیری به پیروزی‌های چشمگیری دست‌یافت تا درنهایت پس ارسال‌ها جنگ موفق به آزاد کردن جنوب لبنان از اشغال صهیونیست‌ها در سال 2000 شد؛ اما ظهور و بروز جدی حزب‌الله را شاید بتوان در سال 2006 میلادی ببینیم آنجایی که صهیونیست‌ها با تمام توان خود و با حمایت گسترده دولت‌های غربی به‌ویژه آمریکا به جنوب لبنان تجاوز کردند تا حدی که بسیاری از تحلیل گران غربی در تحلیل‌های خودکار حزب‌الله را تمام‌شده می‌دانستند؛ اما فرزندان مقاومت کاری کردن کارستان و پس از 33 روز جنگ و تحمیل تلفات گسترده به‌طرف مقابل، آتش‌بسی که از سوی صهیونیست‌ها به‌صورت یک‌طرفه اعلام‌شده بود را پذیرفتند.
پس‌ازاین پیروزی بود که حزب‌الله نقش تأثیرگذارتری را در سیاست داخلی لبنان ایفا کرد و با آغاز جنگ سوریه در سال 2011 حزب‌الله نقش خود را از یک بازیگر داخلی لبنان به یک بازیگر منطقه‌ای ارتقا داد. این نقش‌آفرینی حزب‌الله به مذاق ارتجاع عرب در منطقه و دول غربی خوش نیامد تا جایی که اتحادیه عرب در یک اقدام تعجب‌برانگیز در راستای اهداف صهیونیست‌ها حزب‌الله را در لیست گروه‌های تروریستی قرارداد و اخیراً هم آمریکایی‌ها یک سری تحریم‌های مالی و بانکی را علیه این گروه به تصویب رساندند.
این دشمنی‌ها و تحلیل‌ها در خصوص فروپاشی اقتصادی حزب‌الله بعدازاین تحریم‌ها با واکنش سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله روبرو شد و ایشان در مراسم چهلم شهید «سید مصطفی بدرالدین» این‌گونه فرمود: «تا زمانی که در ایران پول هست، ما نیز پول‌داریم. آیا شفافیت بیشتر از این می‌خواهید؟ پول موردنظر غیر از مسیر بانک‌ها به ما می‌رسد. همان‌طور که موشک‌های که برای تهدید اسرائیل لازم داریم، به ما می‌رسد و هیچ قانونی نمی‌تواند مانع از رسیدن این پول به ما شود.»
واکنش سید حسن به تیتر یک رسانه‌های غربی تبدیل شد و شبکه‌ای مانند بی‌بی‌سی فارسی که در دشمنی کردن با حزب‌الله و جریان مقاومت در منطقه گوی سبقت را از سایر رسانه‌ها بریده سعی کرد با بزرگنمایی این بخش از سخنان سید حسن نصرالله در برنامه نوبت شما مردم ایران را با این سؤال مواجه کرد که آیا این کمک‌ها سودی برای ایران دارد؟ که طبیعتاً باید گفت که حتماً سودی دارد و اگر حتی قرابت فرهنگی و مذهبی و حس انسان‌دوستی و کمک به مستضعفان را کنار بگذاریم کوچک‌ترین سود آن این است که در منطقه پرتلاطم خاورمیانه این تنها ایران است که از امنیت کامل در داخل مرزهای خود برخوردار است؛ و در برقراری این امنیت قطعاً حزب‌الله به‌شدت پررنگ است.
اما در پایان چه خوب است که بی‌بی‌سی به این سؤال پاسخ دهد که کشوری مثل آمریکا با هزاران کیلومتر فاصله از منطقه چرا طبق آمار منتشرشده خودشان سالانه بیش از 3 هزار میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی کمک بلاعوض می‌کند؟ و یا چرا روزانه فقط 10.2 میلیون دلار کمک نظامی به این رژیم کودک کش می‌کند؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل