ایران اینترنشنال
458

ادامه بازی " نرگس محمدی " در زمین دشمن

2 سال قبل

هم رسانی

   نرگس محمدی، مجرم سیاسی بازداشتی در ایران ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که هفتم تیر ماه سال جاری منتشر کرده است، بار دیگر با بازتاب خبری مبنی بر اعتصاب غذای " نرگس محمدی "، یکی از مجرمین سیاسی زندانی در ایران، برای ساختن یک مظلوم از وی تلاش کرده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

فعالیت های مجرمانه ی " نرگس محمدی " چه قبل از فتنه ی سال 1388 و چه در جریان این فتنه ی به ظاهر سبز و چه پس از آن ایام، همواره به بهانه هایی جدی برای فضاسازی های ضد ایرانی دشمنان غربی کشورمان و ابزارهای رسانه ای تحت امرشان تبدیل شده است و این بار نیز این مجرم سیاسی با اعتصاب غذا در زندان، بار دیگر به بازی خود در زمین دشمن ادامه داده است که شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس نیز از این فرصت نهایت استفاده را برده و با انتشار گزارشی در هفتم تیر ماه سال 1395 تلاش کرده است تا ضمن بهره برداری از این موضوع در جهت اهداف ضد ایرانی خود، به تلاش هایش برای ساختن چهره ی یک مظلوم از این مجرم در ذهن مخاطبینش نیز ادامه دهد.

بی بی سی فارسی در این گزارش، با اعلام این موضوع که « نرگس محمدی اعتصاب غذا کرد »، می نویسد: « نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که در ایران زندانی است در اعتراض به اینکه امکان تماس تلفنی با فرزندانش را ندارد از امروز دوشنبه ۷ تیرماه در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

تقی رحمانی، همسر خانم محمدی، با تأیید این خبر به بی ‌بی ‌سی فارسی گفت: "نرگس ۱۵ نوع دارو برای کنترل بیماری اش مصرف می کند و اعتصاب غذا به هیچ عنوان برای او خوب نیست. نرگس تنها برای امکان ارتباط تلفنی با فرزندانش دست به اعتصاب غذا زده است."

آقای رحمانی گفت که نوع برخورد با همسرش برای "عدالت رئیس قوه قضاییه یک علامت سوال بزرگ ایجاد می کند."

همسر نرگس محمدی با انتقاد از عدم دسترسی به تلفن در بند زنان گفت: "بند نسوان زندان اوین تلفن ندارد و زندانیان از حق طبیعی خود محروم هستند و این اقدام هیچ توجیه قانونی ندارد." »

بی بی سی در ادامه نیز تأکید می کند: « خانم محمدی در دل نوشته ای از زندان با اعتراض به عدم امکان ارتباط تلفنی با فرزندانش نوشت: "علی ‌رغم میل و توان جسمی ‌ام، راهی برایم نماند جز اینکه فریاد 'مادر بودن' و دلتنگ بودنم را با اعتصاب غذا اعلام نمایم. شاید دلی به رحم آید، شاید شرم و وجدانی وجود داشته باشد، شاید این کین ‌کیشی و ستم را پایانی باشد. من خواسته ‌ای جز امکان تماس تلفنی با فرزندانم ندارم. اگر خواسته بزرگ، نامعقول، غیراخلاقی، غیرقانونی و ضدامنیتی است بگویید و قانع‌ ام کنید؟"

نرگس محمدی در خرداد ۱۳۸۹ بازداشت و در مهر ۱۳۹۰ با سه اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر" و "تبلیغ علیه نظام" به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد که این رأی در دادگاه تجدیدنظر به شش سال کاهش یافت.

او اردیبهشت‌ ۱۳۹۱برای اجرای حکمش به زندان اوین تهران فراخوانده شد و پس از آن در خرداد همان سال به دلایل نامشخصی به زندان زنجان انتقال یافت، اما بر اساس تشخیص پزشکان حکم "عدم تحمل کیفر" گرفت و آزاد شد. با این حال او دوباره از اردیبهشت سال ۱۳۹۴ به زندان بازگردانده شده است. »

بر اساس اسناد و شواهد موجود و نتایج بررسی سوابق " نرگس محمدی "، وی یکی از اصلی ترین دنبال کنندگان مسیر " شیرین عبادی " در داخل کشورمان بوده که راه اندازی و فعالیت جدی در کمپین معروف به کمپین گسترش فحشا با همکاری دیگر مجرمینی مانند " نسرین ستوده "، تنها بخشی از این فعالیت هاست.

وی بارها در قالب کانون مدافعان حقوق بشر و دفاع از حقوق انسان ها برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران خوش خدمتی کرده و به سیاه نمایی در خصوص وضعیت داخلی کشورمان پرداخته است که به همین دلیل نیز، اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۸ به اتهام فعالیت در کانون مدافعان حقوق بشر به شعبه ۴ دادگاه انقلاب اسلامی احضار، اما با قرار وثیقه موقتا آزاد شد.

نرگس محمدی که فعالیت جدی در جریان فتنه ی پس از انتخابت دهمین دوره ی ریاست جمهوری کشورمان در سال 1388 را نیز به جرایم خود افزوده و پس از آن نیز با پذیرش وکالت نیروهای ضد انقلاب، منافقین، تروریست ها و فتنه گران به فضاسازی های ضد ایرانی خود ادامه داده بود، به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی ایران (اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور) به ۵ سال حبس تعزیری و به استناد ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و همچنین به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی (فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران) به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و در مجموع به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد که در نهایت این رأی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس کاهش یافته و در اردیبهشت ۱۳۹۱ به اجرا درآمد.

این مجرم پس از دو سال از زندان آزاد شد اما بالافاصله به جمع دیگر مجرمینی مانند " محمد نوری زاد " و " نسرین ستوده " پیوسته و فعالیت های قبلی خود در حمله به نظام جمهوری اسلامی و آب در آسیاب دشمن ریختن را از سر گرفت و ادامه داد که فعالیت های وی در خصوص پرونده " ستار بهشتی " را می توان یکی از این موارد دانست.

این تداوم طی کردم مسیر اشتباه قبلی توسط " نرگس محمدی " باعث شد تا وی بار دیگر با اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و تشکیل و عضویت در گروه های غیرقانونی بازداشت و با محاکمه راهی زندان شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل