ایران اینترنشنال
47

اذعان مجدد بی بی سی به وجود تبعیض نژادی در آمریکا

3 سال قبل

هم رسانی

   قتل عام سیاه پوستان در آمریکا ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی یک بار دیگر ضمن بازتاب خشونت بالای موجود در آمریکا به تبعیض نژادی گسترده علیه سیاه پوستان در این کشور اذعان نمود ...
بی بی سی پرشین گزارش می دهد؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی، ضمن بازتاب نمونه ی دیگری از خشونت های بالا و غیر قابل مهار موجود در ایالات متحده ی آمریکا، بار دیگر اذعان نمود که تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان در این کشور به طور گسترده ای قابل مشاهده است.

این رسانه ی سلطنتی انگلیسی در گزارشی که با این موضوع منتشر کرده است، با این تیتر که " 'مرد سفید پوست' حاضران در کلیسای سیاهپوستان آمریکا را به گلوله بست "، و با اعلام این خبر که « تیراندازی در یک عبادتگاه سیاهپوستان در آمریکا تلفاتی برجای گذاشته است. »، آورده است: « این واقعه شب گذشته حدود ساعت ٩ به وقت محلی (ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه، ١٨ ژوئن به وقت گرینویچ) در یک کلیسای متعلق به فرقه مسیحیان متدیست در شهر چارلستون، ایالت کارولینای جنوبی روی داده و پلیس شهر گفته است که ۹ نفر در اثر این تیراندازی کشته شده‌اند.

 

رئیس پلیس شهر گفته است که عامل تیراندازی یک مرد سفید پوست بیست و چند ساله بوده و عملیات جستجو برای یافتن او آغاز شده است.

 

کلیسای آفریقایی امانوئل یکی از قدیمی‌‌ترین کلیساهای متعلق به سیاهپوستان در ایالات متحده است و پلیس احتمال می‌دهد که این حمله انگیزه نژادپرستانه داشته باشد.

 

به گفته رسانه‌های محلی، ماموران همچنین احتمال وجود بمب در محل را نیز منتفی ندانسته‌اند و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه را به اجرا گذاشته‌ و مانع از نزدیک شدن خبرنگاران به محل تیراندازی شده‌اند. »

بی بی سی فارسی در بخش پایانی گزارش خود نیز در این باره تأکید کرده است که « تیراندازی و قتل دستجمعی در آمریکا بدون سابقه نیست و هر از چند گاهی، گزارش‌هایی از تیراندازی و کشته شدن چندین نفر انتشار می‌یابد.

 

معمولا انتشار این حوادث باعث می‌شود تا بار دیگر موضوع حق شهروندان برای داشتن سلاح مطرح شود و بحث بین موافقان و مخالفان آزادی داشتن اسلحه شدت گیرد. »

این اذعان بی بی سی به تبعیض علیه سیاه پوستان در آمریکا در حالیست که پیشتر، اخیرا نیز برخی مطالب توسط این رسانه ی انگلیسی علیه ایالات متحده منتشر گردیده است و در مقابل نیز برخی رسانه های آمریکایی مانند رادیو فردا به طرح موضوعاتی علیه انگلیس اقدام کرده بوده است.

از بیش از سه دهه ی پیش که پلیس آمریکا با بالگردهای خود، محله ای متعلق به سیاه پوستان در شهر فیلادلفیا را بمباران کردند و تعاد زیادی از ساکنان آن که اکثرا کودکان سیاه پوست بودند را قتل عام نمود تا حال حاضر که هر چند وقت یک بار خبر کشتار سیاه پوستان به دست سفیدها در این کشور به گوش می رسد، تبعیض نژادی علیه این قشر در آمریکا قابل احساس بوده است.

"میشل الکساندر" حقوقدان آمریکایی، چندی پیش در همین رابطه در جریان گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، ضمن اشاره به این نکته که "در حالی که سفیدپوستان بیش از 66 درصد جمعیت 20 میلیونی ایالت نیویورک را تشکیل می دهند اما فقط 3.7 درصد زندانیان در این ایالت سفیدپوست هستند. اما در طرف مقابل سیاهپوستان ایالت نیویورک که فقط 16 درصد از جمعیت را به خود اختصاص می دهند، بیش از 49 درصد از زندانیان همین ایالت را تشکیل می دهند."، تأکید نموده است که تبعیض علیه سیاه پوستان در آمریکا نهادینه شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

10 روز قبل