ایران اینترنشنال
474

اصرار بی بی سی بر خشونت فلسطینیان همزمان با روز قدس

2 سال قبل

هم رسانی

   خانه ای که بی بی سی مدعی شده است در ان یک دختر صهیونیست به قتل رسیده است ...

شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس با انتشار گزارش همزمان با روز جهانی قدس، با تلاش برای به حاشیه کشاندن این روز، بار دیگر بر خشونت فلسطینیان و مظلوم بودن صهیونیست ها تأکید کرده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که همزمان با روز جهانی قدس و راهپیمایی مردم جهان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با بازتاب خبری مبنی بر قتل یک دختر صهیونیست، بار دیگر با تأکید و اصرار بر خشونت بالای فلسطینیان و مظلومیت اسرائیل که تنها به دفاع از جام خود می پردازد، تلاش کرده است تا این روز و راهپیمایی مردم در آن را به حاشیه بکشاند.

بی بی سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر « دختر نوجوان اسرائیلی با ضربات چاقو در اتاق خوابش کشته شد »، این گونه می نویسد: « یک دختر نوجوان اسرائیلی در تختش در حالی که در خواب بود با ضربات چاقو یک نوجوان فلسطینی کشته شده است.

هالیل یافا آریل سیزده ساله در اتاق خوابش در شهرک یهودی ‌نشین کریات اربع در کرانه غربی اشغالی کشته شده است.

وزارت بهداشت مناطق فلسطینی گفته است محمد الطرایره، مهاجم نوجوان ۱۹ سال داشت و از روستای بنی نعیم در نزدیکی این شهرک بود.

شهرک یهودی‌ نشین کریات اربع در حومه الخلیل (حبرون) قرار دارد.

رسانه‌ های اسرائیل گفته‌ اند این دختر پس از آن که با ضربات چاقو زخمی شد به بیمارستانی در بیت‌ المقدس منتقل شد اما به دلیل شدت جراحات درگذشت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل این حمله را به شدت محکوم کرده است. »

رسانه ی وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در ادامه با تلاش برای طرح این ادعا که تمامی رفتارهای رژیم اشغالگر صهیونیستی تنها مقابله ای با این خشونت بالای مردم فلسطین و نوعی دفاع از خود در برابر حملات آن هاست، عنوان می کند: « نیروهای اسرائیلی بلافاصله روستای بنی نعیم را محاصره کردند و گفته شده که به زودی خانه این نوجوان فلسطینی را تخریب خواهند کرد.

ارتش اسرائیل گفته است یک نگهبان امنیتی این شهرک نیز مجروح شده است. حال او وخیم گزارش شده است.

یک نگهبان دیگر مهاجم فلسطینی را کشت.گفته شده که نوجوان فلسطینی توانسته بود از حصاری که در نزدیکی خانه بوده، عبور کند.


از مهر ماه سال پیش تا کنون ۳۴ اسرائیلی در حملات با چاقو، سلاح و خودرو کشته شده ‌اند.

در همین زمان بیش از ۲۰۰ فلسطینی توسط اسرائیلی ‌ها کشته شده‌ اند. اسرائیل می ‌گوید بیشتر این افراد در حملات به اسرائیلی ‌ها دست داشتند. »

این در حالیست که هر چند رسانه های وابسته به دولت های مختلف غربی، از جمله بی بی سی فارسی، رادیو فردا و ...، همواره در تلاش بوده اند تا مطابق میل صهیونیست ها اقدام کنند و با این خوش خدمتی، از حمایت های مادی آن ها، بیش از پیش بهره مند شوند و به همین دلیل تمامی خشونت های موجود در سرزمین های اشغالی را ناشی از خشونت بالای مردم فلسطین و رفتارهای تروریستی و افراطی آن ها علیه صهیونیست ها نشان داده و اسرائیل را فقط یک ممدافع از حقوق خود معرفی می کنند، اما باز هم در برخی شواهد حقیقت را نمی تواند انکار کرد.

در همین رابطه چندی پیش سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی، ضمن بیان خبری در خصوص خشونت های غیر قابل انکار یک دهه اخیر در سرزمین های اشغالی، هر چند ناقص اما به بازخوانی دلایل این افزایش خشونت پرداخته و با تأکید بر وضعیت بحرانی و غیر قابل باور مردم فلسطین در پی حملات وحشیانه و همه جانبه ی رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه در سال 2014 میلادی، اذعان نموده است که در یک دهه ی اخیر، آمار کشته های فلسطینیان به دست اسرائیل به شدت افزایش یافته است، به طوری که تنها در یک سال اخیر بیش از ۹۴ فلسطینی بر اثر حمله ی نظامیان اسرائیل به راهپیمایی های مسالمت آمیز آن ها جان خود را از دست داده اند.

سازمان ملل متحد دراین گزارش همچنین به موارد مختلف دیگری از قبیل ظلم اسرائیل به کشاورزان فلسطینی، ریشه کن کردن و تخریب  درختان زیتون آن ها و ... هدف بیرون راندن آن ها از زمین های مادری خود و ... نیز پرداخته است که یقینا در افزایش خشونت موجود در سرزمین های اشغالی نقشی کلیدی داشته اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

7 روز قبل