ایران اینترنشنال
476

بازهم تلاش برای تقابل

2 سال قبل

هم رسانی

   02:12

در سه سال گذشته یک شگرد فراگیر شبکه بی‌بی‌سی فارسی تلاش برای نشان دادن تقابل جدی میان مسئولین جمهوری اسلامی است.

بی‌بی‌سی برخلاف سال‌های گذشته تلاش نمی‌کند چندان به یک مقام یا دولت حمله کند. سیاست این شبکه به سمتی رفته که خود را راوی جریانات سیاسی نشان دهد. در این تکنیک شما فقط آنچه درصحنه است می‌گویید. شخصیت منفی و مثبت ندارید بلکه جدال بین شخصیت‌ها اهمیت می‌یابد. جذابیت خبری هم با نشان دادن جدال‌ها و تقابل‌هایی است که تمامی ندارد.

جدال بین مقام رهبری و مقام رئیس‌جمهوری از بیشترین موارد استفاده این شبکه بوده است.

بی‌بی‌سی سعی دارد هر جا که رهبری و رئیس‌جمهور در موضوع مشترک صحبت می‌کنند. با یافتن تفاوت‌ها و تناقض‌ها میان صحبت‌های آن دو یک تقابل سیاسی را برجسته نماید.

گویی رهبر و رئیس‌جمهور دعواهای بسیاری دارند که به میان مردم کشانده‌اند. در انتخابات، در نگاه به اقتصاد، در موضوع هسته‌ای در نگاه به فرهنگ و آخرین آن‌هم در موضوع نگاه به دانشگاه‌ها.

این هفته اساتید دانشگاه هم با مقام معظم رهبری دیدار کردند و هم مهمان رئیس‌جمهور بودند. بی‌بی‌سی تلاش کرد نشان دهد که سیاست‌های ایران در خصوص مدیریت کلان دانشگاه‌ها به سمتی پیش رفته که مسئولین ارشد نظام را در مقابل یکدیگر قرار داده است.

بشنوید:

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

11 روز قبل