ایران اینترنشنال
478

بی‌بی‌سی بازهم روز قدس را سانسور کرد

3 سال قبل

هم رسانی

   شیعیان نیجریه ای در راهپیمایی روز قدس-تهران

تراژدی که امروز در فلسطین اشغالی در حال رخ دادن است از سال 1948 آغازشده است. که همواره در طول بیش از شصت‌وهشت سالی که از اشغال این سرزمین توسط صهیونیست‌ها به کمک دولت انگلیس می‌گذرد ادامه دارد.
این نوع از تراژدی در هیچ نقطه از کره خاکی نمونه مشابهی ندارد.
شصت‌وهشت سال درد و رنج، اما در این شصت‌وهشت سال رسانه‌هایی چون بی‌بی‌سی که مدعی انتقال صحیح اطلاعات به مخاطب می‌باشند نه‌تنها ذره‌ای این درد و رنج‌ها و آوارگی‌ها را ندیدند بلکه تمام تلاش خود را کرده‌اند که واقعیت قضیه فلسطین را قلب کنند.
در همین راستا حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران در راستای اهتمام خود به مسئله فلسطین و قدس شریف، در سال 1979 آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس نام‌گذاری کرد و از تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان خواست که در این روز همبستگی خود با ملت مظلوم فلسطین را اعلام کنند.
امسال روز قدس در گرمای بالای 40 درجه تهران و 850 شهر کشور برگزار شد. مردم بازهم آمده بودند تا فریاد مرگ بر اسرائیل و دفاع از مظلوم سر دهند اما چرا بازهم لنز دوربین‌های بی‌بی‌سی این مردم را نمی‌بیند؟ آیا این راهپیمایی فاقد ارزش خبری بوده؟ چرا باید فستیوال هم‌جنس‌گرایان در فلان کشور فاقد تمدن به تیتر یک این رسانه تبدیل شود؟ اما حضور مردم روزه‌دار ایران در زیر آفتاب سوزنده دیده نشود؟ نکته مهم دیگر این است که این راهپیمایی‌ها به ایران خلاصه نمی‌شود بلکه آزادی‌خواهانی از سایر نقاط دنیا از کابل گرفته تا لندن و نیویورک یک‌صدا فریاد دفاع از مظلوم را سر دادند اما این‌ها هم بی‌بی‌سی را برای پوشش این واقعه اغنا نمی‌کند.
به نظر ازآنجایی‌که دولت انگلیس برای حفظ منافع خود در منطقه به وجود آورنده این رژیم کودک کش بوده از همین منظر شبکه وابسته به دولت انگلیس، بی‌بی‌سی فارسی تمام تلاش خود را می‌کند که این قضیه کم‌رنگ‌تر بروز کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

10 روز قبل