ایران اینترنشنال
481

وقتی آمریکا نگران برده‌داری جنسی می‌شود!

2 سال قبل

هم رسانی

   برده داری جنسی اعراب از دختران تاجیک ...

شبکه‌ی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی دریکی از گزارش‌هایی که اخیرا منتشر نموده است با پرداختن به بردگی جنسی زنان و دختران تاجیک در عراق و سوریه، از نگرانی‌های عجیب آمریکا در این خصوص خبر داده است ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

در پی انتشار اخباری مبنی بر بردگی جنسی زنان و دختران تاجیک در نقاطی مانند عراق و سوریه، شبکه‌ی فارسی‌زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس که در پی نزدیکی سیاست‌های دولت این کشور و خاندان سلطنتی با سیاست‌های ایالات‌متحده‌ی آمریکا تا حدی نیز در جهت این سیاست‌ها فعالیت می‌کند، با انتشار گزارشی در وب‌سایت اینترنتی خود، ضمن بازتاب خبر مربوط به بردگی جنسی و گسترش آن، از نگرانی‌های عجیب و غیرقابل باور آمریکا در این خصوص خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «وزارت خارجه آمریکا: زنان تاجیک را در عراق و سوریه به بردگی جنسی می‌فروشند»، این‌گونه می‌نویسد: «گزارش تازه وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت قاچاق انسان در جهان حاکی است که تاجیکستان کشور منبع و تا حدی مقصد قاچاق مردان و زنان و کودکان باهدف استثمار جنسی و کار اجباری است.

در این گزارش که روز جمعه ۱۱ تیر (اول ژوئیه) منتشر شد، آمده که مهاجرت گسترده اقتصادی اتباع تاجیکستان را دستخوش استثمار قرار می‌دهد. به نوشته وزارت خارجه آمریکا، مردان و زنان تاجیک بیشتر در روسیه و امارات متحده عربی و تا حدی در کشورهای همسایه آسیای میانه، به کار اجباری در عرصه کشاورزی و ساختمان واداشته می‌شوند.

طبق این گزارش، زنان و کودان تاجیک عمدتاً در امارات متحده عربی و روسیه و همچنین در عربستان سعودی، قزاقستان و افغانستان و حتی در داخل تاجیکستان، قربانی قاچاق یا استثمار جنسی می‌شوند.

در این گزارش آمده است: "زنان (تاجیک) پس از طلاق‌های غیررسمی از شوهران مهاجرشان و با توجه به احتیاجی که به تأمین روزگار خانواده‌های خود دارند، به‌طور فزاینده‌ای در برابر قاچاق انسان آسیب پذیرند. برخی از زنان که با وعده‌های ازدواج به سوریه و عراق سفر می‌کنند، به کنیزی یا بردگی جنسی فروخته می‌شوند."

درگذشته از موارد زیاد رفتن زنان و دختران تاجیک به سوریه و عراق گزارش‌شده است. گروه موسوم به دولت اسلامی به زنانی که همراه شوهران خود به سوریه رفته‌اند، پس از مرگ شوهرانشان اجازه بازگشت به تاجیکستان نداده است.

این گزارش همچنین می‌افزاید که زنان و دختران تاجیک به‌منظور ازدواج‌های اجباری به افغانستان انتقال داده می‌شوند و درنتیجه، بیشتر این افراد یا در شرایط استثمار جنسی یا وابستگی قرضی (بدهکاری مداوم) قرار می‌گیرند. حتی کودکان تاجیک در افغانستان به‌طور اجباری به گدایی واداشته می‌شوند.»

بی‌بی‌سی به دلسوزی‌های آمریکا پرداخته و عنوان می‌کند: «وزارت خارجی آمریکا می‌گوید دولت تاجیکستان تلاش‌های زیادی برای مقابله با قاچاق انسان انجام می‌دهد، ولی این تلاش‌ها کافی نیست، زیرا برخی از مکانیسم‌های قانونی و اداری برای شناسایی قربانیان قاچاق انسان، حمایت از آنان و رساندن خدمات ویژه به آن‌ها وجود ندارد و علاوه بر این کارمندان دولتی هم دانش و ظرفیت لازم برای مقابله با قاچاق انسان را ندارند.

در سال ۲۰۱۵ مقامات تاجیک ۲۴ فرد مظنون در قاچاق انسان را مورد پیگرد قانونی قرار داده و ۱۰ تن از آنان را از شش ماه تا به ۱۲.۵ سال، به زندان محکوم کرده‌اند. یک سال قبل از این، ۲۲ مظنون مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و تنها یک نفر به زندان محکوم شده است.

گفته می‌شود فساد گسترده مانع از فعالیت مؤثر نهادهای انتظامی در مقابله با قاچاق انسان می‌شود و برعکس به افزایش قاچاق مساعدت می‌کند، اما دولت تابه‌حال از مجازات هیچ کارمند دولتی به جرم همدستی با قاچاق گران خبر نداده است.

وزارت خارجه آمریکا دولت تاجیکستان را توصیه کرده که قوانین و نهادهای خود را با معیارهای جهانی مبارزه با قاچاق انسان سازگار کند و عاملان قاچاق انسان و همدستانشان در نهادهای دولتی را مجازات کند، سیستم حمایت از قربانیان قاچاق انسان و شاهدان و حامیان آن‌ها را تقویت سازد و سرمایه لازم برای انجام برنامه‌های مبارزه با قاچاق انسان اختصاص بدهد.

گروه‌های جامعه مدنی و نهادهای بین‌المللی در سال گذشته ۵۶ قربانی قاچاق انسان را که دست‌کم هشت تن از آن‌ها مورد استثمار جنسی قرار گرفته بودند، تحت پوشش خدمات خود قرار دادند.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ازآنجاکه سیستم مؤثری برای شناسایی قربانیان قاچاق انسان در تاجیکستان وجود ندارد، امکان دارد بسیاری از قربانیان استثمار جنسی در میان روسپیان درواقع برای جرائم مربوط به روسپیگری مجازات شده باشند، زیرا مقامات تاجیک تلاشی برای شناسایی قربانیان احتمالی قاچاق انسان در میان روسپیان انجام نداده‌اند.»

اما این نگرانی‌های آمریکا در خصوص گسترش بردگی جنسی در تاجیکستان و ... در حالی صورت می‌گیرد که تمامی شواهد و آمارها و اخباری که از جامعه‌ی آمریکایی به گوش می‌رسد، حاکی از این حقیقت تلخ هستند که برده‌داری جنسی در ایالات‌متحده بسیار گسترده و جدی است و هر روز نیز با سرعتی بیشتر در حال گسترش است.

در همین رابطه، روزنامه انگلیسی " دیلی میل " با انتشار گزارشی ویژه به این موضوع پرداخته و با مطرح کردن شواهد و آمارهایی که به دست آورده است، پرده از این معظم جامعه‌ی آمریکا برداشته است.

نتایج تحقیقاتی که در این گزارش مطرح شده است، نشان می‌دهد که سالانه بیش از سه هزار دختر جوان در آمریکا به‌عنوان برده‌های جنسی وادار به ازدواج می‌شوند که از این تعداد حداقل سیصد مورد آن تنها در شهر نیویورک رخ می‌دهد.

" دیلی میل " در گزارش خود پرده از جنایتی هولناک در آمریکا بر می‌دارد که در جریان ان دختری که کمتر از سیزده سال سن داشته است، توسط باندهای قاچاق انسان در آمریکا به مردی مسن فروخته می‌شود که این مرد آمریکایی برای حفظ ظاهر خود و عدم افشای جنایتش، خود را پدر این قربانی معرفی کرده و وی را به مدرسه فرستاده است که بعد از بازگشت از مدرسه، هر شب تنها به‌عنوان برده‌ای جنسی مورد سوءاستفاده‌ی وی و اطرافیانش قرار بگیرد.

در همین خصوص، بر اساس اطلاعاتی که وزارت امور خارجه‌ی آمریکا و سازمان اطلاعات و جاسوسی ایالات‌متحده (سیا) منتشر کرده است، رسماً اعلام شده است که سالانه بیش از چهارده هزار و پانصد زن و دختر جوان باهدف برده‌داری جنسی به این کشور قاچاق می‌شوند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل