ایران اینترنشنال
482

تحلیل مضحک بی‌بی‌سی از محبوبیت مقام معظم رهبری

2 سال قبل

هم رسانی

   آیت الله خامنه ای و دیدار با دانشجویان

در پی دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری و صحبت‌ها و انتقاداتی که در آن جلسه مطرح شد بی‌بی‌سی فارسی کوشید تا فضای این‌گونه جلسات را به سبک خود تحلیل و بررسی کند و در خلال این بررسی برچسب‌های عجیبی به رهبر انقلاب بزند.
در برنامه‌ی خبری تحلیلی شصت دقیقه فرناز قاضی‌زاده با یک تحلیل‌گر مسائل ایران به نام مهدوی آزاد مصاحبه‌ی تلفنی داشت و از او سؤالاتی در مورد چگونگی برگزاری جلسات دیدار دانشجویی با مقام معظم رهبری سؤال کرد.
آقای مهدوی آزاد کوشید تا این جلسات را بسیار امنیتی و حضور افراد در این جلسات را با شرایط بسیار سخت توصیف کند و به این نکته اشاره کرد که حتی حضار حق ندارند کاغذ با خود به همراه بیاورند و این‌گونه به مخاطب القا کرد که افرادی که به این جلسات دعوت می‌شوند نیز کاملاً گزینشی هستند. حال‌آنکه صحت این مطالب از نگاه افرادی که در این جلسات حضورداشته‌اند رد می‌شود.
پس‌ازآن به موضوع انتقادات دانشجویی در این جلسه پرداخته شد و اینکه رهبری پاسخ‌های تندی داده‌اند و این‌گونه القا شد که رهبری ایران بارها و بارها در پاسخ به منتقدان خود را حق مطلق می‌داند و پاسخ‌های تندوتیز می‌دهد اما برای اینکه محبوبیت خود را در میان مردم حفظ کند و اینکه محبت جوانان را به خود جلب کند برخوردی با این افراد نمی‌شود.
دراین‌باره تحلیل‌گر بی‌بی‌سی کوشید تا به مخاطب بقبولاند که برگزاری این‌گونه جلسات رهبری با جوانان و دانشجویان کاملاً بسته و محدود است و تحت کنترل‌های شدید امنیتی است و از طرف دیگر آن‌قدر فضای این جلسات دیکتاتوری پیش می‌رود که عملاً این جلسات بی‌فایده و بی‌نتیجه است و مباحث و انتقاداتی که در این جلسات مطرح می‌شود راه به‌جایی نمی‌برد.
در قسمتی دیگر از این مصاحبه، تحلیل‌گر بی‌بی‌سی مثالی مضحک در رابطه با جلب محبوبیت مردم و جوانان نسبت به رهبری زد، او گفت رهبری ایران چون مانند هر رهبر دیگر نیاز به محبوبیت در بین مردمش دارد اقداماتی انجام می‌دهد مانند اینکه هالوژنی دریکی از سفرهای استانی مقابل صورتش روشن می‌کنند و از ایشان عکس می‌گیرند تا چهره‌اش نورانی به نظر برسد.
از نگاه مخاطب بی‌بی‌سی این‌گونه صحبت‌ها و تحلیل‌های سطحی و توهین‌آمیز تنها می‌تواند نتیجه‌ی یک مسئله باشد آن‌هم وضوح محبوبیت رهبری ایران میان مردم است که چون پذیرش این امر برای رسانه‌های دشمن سنگین است تلاش می‌کنند تا با صحبت‌های مضحک و بچه‌گانه خود این محبوبیت را زیر سؤال ببرند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل