ایران اینترنشنال
490

حمله به اردوگاه لیبرتی، بی‌بی‌سی فارسی و چند نکته مهم

2 سال قبل

هم رسانی

   اردوگاه لیبرتی

به گفته یک منبع آگاه در فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراقی بیش از ۲۰ موشک به اردوگاه لیبرتی که محل اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق است و زاغه‌ای در اطراف آن اصابت کرده است. به گفته این منبع که نخواست نامش فاش شود وسیله نقلیه‌ای که موشک‌ها از آن پرتاب‌شده بود در عقرقوف در جنوب بغداد پیداشده است. او گفت که هنوز آمار دقیقی از شمار "کشته‌ها یا زخمی‌ها در دست نیست."
به گزارش خبرگزاری فرانسه یک سخنگوی امنیتی عراق و مجاهدین پیش‌تر گفتند که چندین نفر در حمله زخمی شده‌اند. سعد معان در بیانیه‌ای گفت که حدود ۲۰ راکت به‌سوی این اردوگاه شلیک شد که شماری از آن‌ها پیش از رسیدن به اردوگاه به زمین خورد و غیرنظامی‌ها را زخمی کرد. جالب آنکه بی‌بی‌سی فارسی نیز هم¬داستان با نیروهای مجاهدین خلق که در ایران به منافقین مشهور هستند، شبه‌نظامیان وابسته به ایران را مسئول این حمله معرفی کرد. این رفتار بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که نقش گروه تروریستی سازمان مجاهدین خلق در کشتار بیش از 17 هزار نفر از ایرانیان پس از انقلاب اسلامی و همچنین همکاری سران این گروه با صدام حسین و مشارکت آن‌ها در کشتار و سرکوب قیام شیعیان در سال 1991 باعث شده است تا عملاً برخی گروه¬های مقاومت مردمی براتی اخراج این سازمان از عراق فعال شوند.
این سازمان تروریستی در طول جنگ ایران و عراق نیز به‌عنوان ستون پنجم در اختیار رژیم بعثی عراق بود. اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی در انتظار پناهندگی در سایر کشورها هستند. اردوگاه لیبرتی از سال ۲۰۱۲ محل اقامت شماری از اعضای سازمان مجاهدین بوده. برخی تحلیل¬گران آگاه به مسائل امنیتی بر این باورند که آمریکا و غرب به علت نیاز به این گروه برای انجام عملیات جاسوسی و خرابکاری و ترور در ایران به این سادگی¬ها حاضر به خارج کردن نهایی سازمان مجاهدین خلق نیست.
نهادهای اطلاعاتی و امنیتی غربی می¬دانند که خروج کامل اعضای گروه از عراق و پراکنده شدن آن‌ها در نقاط مختلف جهان اثرگذاری این گروه را به‌شدت در آینده ازنظر اقدام¬های اطلاعاتی و خرابکارانه برای آن‌ها کاهش خواهد داد. به‌واقع دور شدن منافقین از مرزهای ایران، عملاً در بعد اطلاعاتی و نظامی منجر به افزایش ضریب امنیت جمهوری اسلامی و سخت¬تر شدن ورود به این کشور برای انجام عملیات موردنظر خواهد شد. علاوه بر این، خارج شدن افراد گروه از پادگانی که شرایط ظالمانه و تحمیلی آن‌ها رجبی تحمل می¬کرد می¬تواند باعث فروپاشی کلیشه¬های ذهنی سازمان در مورد خود و جمهوری اسلامی در اذهان آن‌ها شود. به‌عبارت‌دیگر در اجتماع قرار گرفتن اعضا می¬تواند منجر به ریزش در میان فعالان سازمان منافقین گردد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل