ایران اینترنشنال
50

گزارش بی بی سی فارسی بر مبنای "اما و اگر و شاید"

3 سال قبل

هم رسانی

سایت انگلیسی "بی بی سی فارسی" ، به ارائه گزارشی پرداخته تحت عنوان " سازمان ملل: اسرائیل و فلسطینیان شاید در غزه مرتکب جنایت جنگی شده باشند" ؛ گزارشی بر مبنای "شاید" ؛ دلایل این انتشار را به نقد می نشینیم.
بی بی سی پرشین گزارش می دهد:

سایت انگلیسی "بی بی سی فارسی" در گزارشی به نقل از سازمان ملل گفت : "اسرائیل و فلسطینیان شاید در غزه مرتکب جنایات جنگی شده باشند".
طبق آمار ارائه شده توسط رسانه ی انگلیسی، در جنگ 50 روزه که سال قبل میان فلسطین و رژیم اشغالگر صهیونیستی در گرفت دست کم 1486 غیر نظامی فلسطینی کشته شده اند. برآوردی که از کل تلفات فلسطینی به عمل آمده حکایت از کشته شدن 2189 نفر دارد. این آمار توسط سازمان ملل متحد منتشر شده. سازمانی که هرگز به احقاق حق مردم بی گناه و مظلوم فلسطین نپرداخته و از رژیم صهیونیستی حمایت می کند. ممکن است آمار ارائه شده با واقعیت تفاوت قابل توجهی داشته باشد.

مردم فلسطین بیش از 50 سال است که با یهودیان صهیونیستی در خاک خود درگیر هستند. "صهیونیست" هایی که به دلیل شرارت های تاریخی مترود همه کشورها بوده اند 50 سال است که آوارگی خویش را بر سر مردم بی گناه آوار می کنند. دقیقا ریشه و ابتدای حرکت صهیونیست ها برای تجاوز به فلسطین باز می گردد به زمانی که یهودیان (صهیونیسم های فعلی) از آمریکا، اروپای شرقی، انگلیس و نهایتا کل اروپا و آمریکا اخراج می شوند و با سیاست های انگلیسی جهت تشکیل کشوری جعلی انگشت بر اورشلیم می نهند و با بهانه های واهی درصدد خارج کردن فلسطینیان از خانه و کشورشان بر می آیند. اکنون این کودکان ، زنان و مردم غیر نظامی و نظامی فلسطینی هستند که خیانت تاریخی غرب و مهمتر از همه انگلیس را با جان و خون تاوان می دهند.

سایت بی بی سی فارسی نیز با به رسمیت شمردن نام جعلی برای منطقه ای جعلی (اسرائیل) در ادامه گزارش مدعی شده 67 سرباز متجاوز به فلسطین نیز در جنگ 50 روزه کشته شده اند. همانطور که مشاهده می شود تفاوت بسیار فاحشی میان تعداد کشته شده گان فلسطینی و اسرائیلی وجود دارد؛ هرچند آمار دقیق از قربانیان فلسطینی و کشته شده گان اسرائیلی به دلایل مختلف ارائه نمی شود. از جمله این دلایل می تواند مانور تبلیغاتی در جهت ایجاد ترس کاذب از قدرت رژیم صهیونیستی باشد یا ضعیف نشان دادن فلسطینیان. برخی از گزارش ها حکایت از تلفاتی بیش از 67 نفر نیروی صهیونیستی وجود دارد.

مهم ترین بخش از این گزارش که باید مورد توجه قرار گیرد این است که انگلیس به وسیله رسانه اش درصدد به رسمیت شناختن "اسرائیل" برآمده و با استفاده از چنین گزارش هایی به صورت تلویحی القا می کند که در جنگ میان این دو، هم "فلسطین" اشتباهاتی داشته و هم "اسرائیل" ؛ حال نباید فراموش شود که رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه فلسطین حمله کرده اند! و اصلا آغاز گر جنگ فلسطینیان نیستند و جنایت حمله و تجاوز از "رژیم صهیونیستی" نشات گرفته . باید این دیدگاه روشن شود که "اسرائیل" رژیمیست که با پشتوانه انگلیس و آمریکا بخشی از فلسطین را به زور تصرف کرده و اکنون هر عمل و عکس العملی از فلسطین در راستای حفظ اراضی کشورش است؛ و نه جنایت! این منطقی نخواهد بود اگر کشوری که از خود دفاع کند متهم شود به "جنایت" !

همانطور که در گزارش مزبور مشاهده می شود بی بی سی از کلمه "شاید" استفاده کرده؛ و این یعنی عدم اطمینان! پس علت ارسال چنین گزارشی نمی تواند انتشار "شاید"ها باشد؛ هدف از انتشار این دست گزارشات در پس پرده "به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی" است که امر بر مخاطب مشتبه شود و از خاطر ببرد که "چرائی" جنگ 50 روزه ی سال قبل و البته بیش از 50 سال قبل "فلسطین نیست بلکه "رژیم صهیونیستی" است. ظاهرا در بی بی سی انصاف هم رعایت شده که هم رژیم صهیونیستی را جنایت کار خطاب کرده و هم فلسطین را؛ در جانی بودن رژیم صهیونیستی که شکی نیست اما فلسطین را به جرم "دفاع" از کشور خود، "جانی" خطاب کردن هم از انصاف نیست. قدر مسلم این است که اگر رژیم صهیونیستی به فلسطین حمله نمی کرد، نه تلفاتی داشت، و نه جنایتی مرتکب می شد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

11 روز قبل