ایران اینترنشنال
500

ماسکی که از چهره بی‌بی‌سی افتاده

2 سال قبل

هم رسانی

   نشست منافقین در پاریس

رحمت خدا بر امام بزرگوار ما که می‌فرمود: «اگر امریکا و اسرائیل «لا اله الا الله» بگویند، ما قبول نداریم؛ چراکه آن‌ها می‌خواهند سرِ ما کلاه بگذارند. آن‌ها که صحبت از صلح می‌کنند، می‌خواهند منطقه را به جنگ بکشند.» شاید تا پیش‌ازاین کسانی که به ذات سراسر شوم انگلیس و آمریکا پی نبرده بودند کمی این جمله امام برای آن‌ها سنگینی می‌کرد؛ اما امروز بسیاری از پرده‌ها کنار رفته اگر نگاهی به اوضاع منطقه بی افکنیم به‌خوبی به این مهم پی خواهیم برد، دیگر شعار مبارزه با تروریسم در غرب و رسانه‌های غربی ازجمله بی‌بی‌سی فارسی به یک شوخی و جک بدل شده است.
اخیراً در نشست سالانه فرقه منافقین که در پاریس برگزار شد اکثر چهره‌های حامی تروریسم جمع بودند از رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا گرفته تا «ترکی الفیصل» رئیس سابق اطلاعات عربستان سعودی، فصل مشترک سخنرانان این شوی تلویزیونی نابودی جمهوری اسلامی بود آن‌هم با شعارهای پوچ و توخالی که با کف و سوت‌های حضار همراه بود.
شاید در این نشست سخنان «ترکی الفیصل» رئیس سابق اطلاعات سعودی‌ها از همه بیشتر موردتوجه قرار گرفت. اول ازآن‌جهت که الفیصل که دولت متبوعش حامی اصلی تروریسم در منطقه و جهان است و درحالی‌که دست آن‌ها تا آستین به خون مردم بی‌گناه عراق و سوریه آلوده است نظام ایران را به حمایت از تروریسم محکوم کرد و دوم آنکه این حامی بزرگ تروریسم در جمع تروریست‌ها دومرتبه گافی داد که از چشم رسانه‌ها دور نماند و آن استفاده از لفظ مرحوم برای مسعود رجوی سرکرده این فرقه بود.
شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم که سابقه طولانی در حمایت از تروریسم داشته تا جایی که هیچ‌گاه از یاد مخاطبان بی‌بی‌سی نخواهد رفت که این شبکه با در اختیار گذاشتن تریبون این شبکه برای عبدالمالک ریگی تروریستی که دستش به خون مردم بی‌گناه کشورمان آلوده بود صرفاً از وی به‌عنوان اپوزسیون نظام نام برد. این شبکه با پوشش گسترده نشست منافقین هم سعی کرد که اول‌ازهمه این نشست را مهم و بزرگ جلوه دهد و بدون آنکه از سوابق و ترور و جنایت‌های این فرقه یادی کند از آن‌ها به‌عنوان شاخه سیاسی این گروه نام برد.
اما به‌واقع چرا شبکه بی‌بی‌سی از گروهی که بیش از ۱۷۰۰۰ نفر از مردم ایران را ترور کرده صرفاً به‌عنوان یک گروه سیاسی و اپوزسیون نام می‌برد؟ در منطق این شبکه چه تعریفی از تروریسم وجود دارد؟ که هم‌صدا با دولت‌های استکباری حزب‌الله لبنان را که به دفاع خاک خود پرداخته تروریست معرفی می‌کند اما فرقه منافقین را یک گروه سیاسی، احتمالاً این شبکه به تبعیت از اتحادیه اروپا و آمریکا که رأی به خروج منافقین از لیست گروه‌های تروریستی داده‌اند دیگر این گروه را تروریستی نمی‌داند. که این‌چنین پر آب‌وتاب گزارش نشست آن‌ها را مخابره می‌کند هرچند زمانی هم این گروه در لیست تروریست‌ها جای داشت بازهم همین آش بود و همین کاسه، به‌راستی‌که دیگر حنای این شبکه رنگی ندارد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل