ایران اینترنشنال
512

بی بی سی و ادامه نقش آفرینی ایران در منطقه

2 سال قبل

هم رسانی

   "علی شمخانی" دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اسلامی و "عمار حکیم" رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق،

در پی اظهارات اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در خصوص ادامه نقش آفرینی کشورمان در مبارزه با تروریسم در منطقه، شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی، به این موضوع واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

اظهارات اخیر علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در خصوص تداوم نقش آفرینی‌های کشورمان در جریان مبارزه با تروریسم در منطقه، به ویژه در عراق و سوریه، شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس را بر آن داشت تا با انتشار گزارشی، ضمن بازتاب این موضوع، به آن واکنش نشان دهد.

بی بی سی فارسی در گزارشی که با تیتر «شمخانی: کمک‌های مستشاری ایران در عراق و سوریه ادامه پیدا می‌کند»، منتشر کرده است، با اعلام این که «علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید که کشورش به همکاری‌های "مستشاری" خود در سوریه و عراق ادامه می‌دهد.»، این گونه می‌نویسد: «آقای شمخانی این اظهارات را در دیدار با عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، ابراز کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، او تاکید کرد که این همکاری‌ها تا آنچه که وی "رفع کامل خطر گروه‌های تروریستی از منطقه" خواند، ادامه پیدا خواهد کرد. »

بی بی سی در ادامه نیز عنوان می‌کند: «ایران همواره حضور نیروهای رزمی خود در این کشورها را انکار می‌کند و می‌گوید که نیروهای ایرانی حاضر در این کشورها به دعوت دولت آن‌ها صورت گرفته و نقش این نیروها صرفاً مستشاری و آموزشی است.

این در حالی است که بویژه در طول درگیری‌ها در سوریه تعدادی از نیروهای رزمی ایران که در بین آن‌ها برخی از افسران ارشد نیز دیده می‌شوند، کشته شده‌اند.

آقای شمخانی همچنین گفت که "همکاری‌های ایران، روسیه، سوریه و جبهه مقاومت در مبارزه با تروریسم تکفیری در سوریه و تأثیر آن در اضمحلال جبهه تروریسم در این کشور" ارتقاء داشته است.

وی در همین رابطه تاکید کرد: "موفقیت‌های راهبردی ارتش و نیروهای مردمی سوریه در جبهه حلب بزودی شرایط میدانی را در اصلی‌ترین منطقه درگیری بکلی تغییر خواهد داد."

چند روز پیش به نقل از ارتش سوریه گزارش شد که نیروهایی آن‌ها موفق شده‌اند تنها راه ارتباطی شورشیان در حلب با جهان خارج را قطع کنند.

در تلاش‌ها برای کنترل حلب، نیروی هوایی روسیه ده‌ها عملیات انجام داده است.

پیش‌تر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه بر قصد خود برای پس گرفتن حلب تاکید کرده بود. از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، این شهر صحنه درگیری‌های شدید بوده و بارها هدف بمباران قرار گرفته است.

اواخر ماه گذشته میلادی نیز حسن نصرالله، رهبر حزب الله، گروه شبه نظامی لبنان و یکی از متحدان کلیدی آقای اسد با تاکید بر اهمیت نبرد در حلب، وعده فرستادن پیکارجویان بیشتر را داد.

او گفت عقب‌نشینی در حلب مجاز نیست. »

اما این واکنش‌ها به تأکید مقامات مختلف جمهوری اسلامی ایران بر ادامهٔ نقش آفرینی کشورمان در مبارزهٔ عملی و واقعی با تروریسم در منطقه، به ویژه در عراق و سوریه، در شرایطی صورت می‌گیرد که در طرف مقابل، علیرغم افشاگری‌های صورت گرفته، غرب همچنان در عمل به حمایت از این تروریست‌ها ادامه می‌دهند و در برخی موارد نیز مانند داعش، که خود آن را ایجاد کرده و با حمایت‌هایشان پرورش داده‌اند، اکنون فقط نظاره می‌کنند تا مردمشان به دست همان فرزند تروریست خودشان قتل عام شوند که حادثهٔ شب گذشتهٔ فرانسه و شهر نیس با بیش از 200 کشته و زخمی تنها یک نمونه از این موضوع است.

اما جالب این جاست که برای این اندک حملات تروریستی در غرب، آن‌ها سراسیمه به دنبال بازگشت امنیت خود گام برمی دارند، اما انتظار دارند پس از سال‌ها فعالیت متوالی تروریست‌ها در منطقه، قتل عام هزاران بی گناه توسطان ها، آوارگی میلیون‌ها نفر از خانه‌هایشان و ویرانی‌های بزرگی که به بارآورده اند، منطقه و همسایگانی مانند ایران که خطر را از نزدیک لمس می‌کنند، دست روی دست گذاشته و تنها به ادامهٔ این روند شوم و شیطانی نگاه کنند.

نباید این نکته را نیز فراموش کرد که مداخلهٔ ایران اسلامی در مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه، در عمل موفقیت‌های بسیاری را در این خصوص به همراه داشته و با بیرون راندن تروریست‌ها از مواضع با اهمیت این دو کشور، تمامی سیاست‌های غربی برای منطقه را که با حمایت‌های خود از این جنایت کاران دنبال می‌کرده‌اند را بر هم زده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل