516

اتهام بی‌پایه و اساس بی‌بی‌سی به مسلمانان

هم رسانی

   واقعه تروریستی فرانسه،نیس

جای تعجب نیست که بی‌بی‌سی از اتفاقات رنگارنگی که در سراسر جهان رخ می‌دهد بازیچه‌ای بسازد برای تروریست خواندن مسلمانان.این بار بهانه‌ی بی‌بی‌سی چیزی نیست جز واقعه‌ی تروریستی نیس فرانسه.
به‌تازگی در برنامه‌ی نوبت شما در شبکه بی‌بی‌سی فارسی گفت‌وگویی انجام شد که با هدایت مجری این شبکه و اظهارات مهمانان تلفنی برنامه، نتیجه‌ی این برنامه‌این شد که هر مخاطبی به این باور برسد که متهم ردیف اول این واقعه‌ی تروریستی مسلمانان هستند.
مجری برنامه را با این جمله آغاز کرد که به نظر می‌رسد این واقعه‌ی تروریستی کار یک گروه اسلامی بوده است.
در ادامه کامنت هایی از مخاطبان خوانده شد که ازجمله‌ی آن‌ها این بود که:"با اقدامات این افراد دید جامعه‌ی اروپا نسبت به مسلمانان عوض خواهد شد."
در صحبت‌های یکی دیگر از مخاطبان این‌گونه مسئله بیان شد که این اتفاقات تروریستی باعث شرمساری پناهندگان ایرانی در فرانسه است.
در قسمتی دیگر نیز یکی از مخاطبان با لحنی توهین‌آمیز این‌گونه مسئله را جلوه داد که چون دولت فرانسه به مسلمانان فرانسه آزادی‌هایی داده است مانند اینکه در مدارس برای دانش آموزان مسلمان غذای حلال توزیع می‌شود و قوانین لائیک فرانسه برای آنان اجرا نمی‌شود مسلمانان در این کشور دست به اقدامات تروریستی می‌زنند.
در ادامه‌ی این گفت‌وگو مجری برنامه با لحنی کاملاً تمسخرآمیز می‌گوید :"شاید مطابق نظر این مخاطبمان به دلیل حالی که دولت فرانسه به اقلیت‌های مسلمان می‌دهد این اقدامات تروریستی انجام می‌شود."
سؤال اینجاست که وقتی به گفته‌ی همین رسانه هنوز هیچ گروهی مسئولیت این اقدام را نپذیرفته بود چطور بی‌بی‌سی با این دلایل بی‌سروته و غیرمنطقی به نحوی کاملاً مغرضانه و غیرمنصفانه مسلمانان را تروریست خواند و عامل این اقدام را مسلمان معرفی کرد و دین اسلام و مسلمانان مقیم فرانسه را زیرسوال برد و برنامه‌ای را به‌طور کاملاً یک‌طرفه جوری طراحی و اجرا کرد که تمام مخاطبان آن انگشت اتهام را به‌سوی مسلمانان جهان بگیرند.
نکته‌ی دیگر این است که با پذیرش مسئولیت این حمله از سوی داعش سؤالی که به ذهن متبادر می‌شود و بی‌بی‌سی و امثال آن برای آن پاسخی درخور توجه ندارند این است که ازآنجایی‌که دولت‌های غربی به‌ویژه فرانسه، انگلیس و آمریکا نقش مهمی را در شکل‌گیری این گروه داشته‌اند و ما امروز شاهد حمایت‌های اطلاعاتی افسران فرانسوی از داعش در منطقه هستیم؛ چه رابطه‌ای می‌تواند بین این حملات و حمایت‌های آنان از این گروه وجود داشته باشد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل