5214

خوشحالی بی‌بی‌سی فارسی از گزارش ضد ایرانی جاوید رحمان

هم رسانی

   جاوید رحمان

به دنبال انتشار گزارش به اصطلاح حقوق بشری جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، شاهد استقبال و خوشحالی محافل مخالف حکومت ایران از این گزارش کاملاً سیاسی و جهت دار بودیم.
به طور مثال شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی که به مخالفان بهایی و غرب گرای حکومت ایران نزدیک است ضمن ابراز خوشحالی از گزارش در وب سایت خود نوشت:
"جاوید رحمان از سرکوب‌‌های سیاسی و اجتماعی در ایران ابراز ناراحتی کرده و خواستار توضیح ایران شد. او به طور ویژه از اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، نام برد و خواستار آزادی آنان شد. برخورد با اقلیت‌ها، فعالان کارگری، معلمان معترض، روزنامه‌نگاران از جمله مواردی است که در این گزارش یک‌ساله به آن اشاره شده است". در ادامه این رسانه انگلیسی که گفته می شود برخی همکاری ها را با جاوید رحمان برای پرونده سازی بر علیه ایران دارد نوشت: "گزارشگر ویژه سازمان ملل می‌گوید در جریان بازداشت و آزار روزنامه‌نگاران در ایران قرار گرفته است. آقای جاوید همچنین به آزار خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی و اعضای خانواده‌هایشان اشاره کرده است. جاوید رحمان استفاده گسترده از مجازات اعدام، عدم برخورداری از حق دادرسی عادلانه و همچنین سرکوب آزادی‌های سیاسی و عقیدتی را از جمله موارد نقض حقوق بشر در ایران خوانده بود. ".

در ادامه بی‌بی‌سی فارسی ضمن حمله به پاسخ های مستدل هیأت ایرانی به گزارش سیاسی گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران نوشت: " هیأت ایرانی پاسخ تندی به گزارش جاوید رحمان داد. اسماعیل بقایی هامانه، نماینده دائم ایران در ژنو نفس تعیین گزارشگر ویژه برای ایران را تبعیض‌آمیز و مبالغه‌آمیز دانست. این هیأت همچنین اعدام به دلیل ارتکاب جرایم قبل از ۱۸ سالگی را رد کرد.نمایندگان جمهوری اسلامی گزارش یک‌ساله وضعیت حقوق بشر ایران را نشانه برخورد سیاسی و گزینشیدانستند".

جمهوری اسلامی ایران پیشتر نیز اعلام کرده بود تعیین گزارشگر ویژه برای ایران را موجه نمی‌داند. محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه هم اخیرا بر این موضع تأکید کرده بود. نکته جالب قراعت این گزارش حضور گروه تروریستی منافقین در صحن سازمان ملل متحد به عنوان گروهی غیر دولتی است که خود نشان دهنده اوج سیاسی کاری غرب و ابعاد سیاسی و یک طرفه این گزارش است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل