5216

تلاش بی‌بی‌سی برای ضربه به دستگاه قضایی ایران این بار به بهانه انتصاب رئیسی

هم رسانی

   آیت الله سید ابراهیم رئیسی

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های وابسته به جریان برانداز مخالف جمهوری اسلامی ایران همواره در تخریب نهادهای حاکمیتی جمهوری اسلامی پیش گام بوده است.
این رسانه انگلیسی مدعی بی طرفی همواره ارکان حاکمیت در ایران و به¬ویژه بخش های انقلابی تر ان مانند شورای نگهبان، بسیج، سپاه، رهبری، صدا و سیما و دستگاه قضایی را به عنوان نهادهایی که انتصابی می خواند مورد سیاه نمایی و تخریب تمام قد قرار می دهد.

در میان این نهادهای ذکر شده قوه قضاییه یکی از مهم ترین ارکان حاکمیت در ایران است که به شدت مورد هجمه بی‌بی‌سی فارسی قرار دارد. در تازه ترین اقدام های تخریبی و کاملاً جهت دار بی‌بی‌سی فارسی به دنبال پایان مأموریت آیت اله آملی لاریجانی در قوه قضاییه ایران، شاهد تخریب کارنامه موفق او توسط بی‌بی‌سی فارسی بودیم. متهم کردن رئیس پیشین دستگاه قضا به دیکتاتوری و داشتن کارنامه ناموفق و نگاه سیاسی و همچنین حمله کم سابقه به رئیس تازه دستگاه قضایی و تلاش در جهت ناامید کردن مردم از قوه قضاییه و متهم کردن ابراهیم رئیسی به دلیل برخورد با گروه تروریستی سازمان مجاهدین خلق در دهه ی 1360 هجری شمسی درست در همین چهارچوب قابل تحلیل است.

این رفتار خصمانه بی‌بی‌سی خود نشان دهنده فعالیت جدی اتاق فکر این رسانه انگلیسی برای تضعیف دستگاه قضا در ایران در نزد افکار عمومی است. این امر با عنایت به انکه این مجموعه در پیشانی مبارزه با فساد و مقابله با گروه ها و افراد برانداز وابسته به بی‌بی‌سی فارسی است برای این رسانه دارای اهمیت است. به واقع بی‌بی‌سی فارسی در تلاش است تا با تخریب چهره رئسای پیشین و فعلی قوه قضایی ایران به نیات و اهداف پشت پرده خود برای ناکارامد نشان دادن کلیت نظام جمهوری اسلامی دست یابد. در این نگرش، قوه قضاییه به عنوان نهادی اثرپذیر از مجادلات سیاسی، غیر بی طرف و سرکوب گر معرفی می شود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل