522

احساس "امنیت" درجایی که شما زندگی می‌کنید؛ نظرات شما

هم رسانی

   تصویری از بحران امنیت در فرانسه

"امنیت" حالت فراغت نسبی از تهدید یا حمله و یا آمادگی برای رویارویی با هر تهدید و حمله را گویند. "امنیت" از ضروری‌ترین نیازهای یک جامعه است. امنیت در گفتمان سلبی بر نبود خطر و تهدیدات استوار است.

به نظر شما مهم‌ترین شق "امنیت" چیست؟ آیا تاکنون پیش‌آمده که جان خود را در مخاطره جدی ببینید؟

مثالی که از قدیم در مورد "امنیت" آورده شده: تشبیه "امنیت" است به "اکسیژن و هوا"؛ زیرا تا زمانی که آن را ازدست‌رفته نیابیم، به اهمیت و شدت نیاز آن پی نمی‌بریم. در پی اتفاقات اخیر و با عملیات تروریستی داعش در کشورهایی مانند فرانسه و انگلیس، مردم دنیا متوجه شده‌اند که احتمال ایجاد ناامنی در همه‌ی دنیا وجود دارد و حتی کشورهای پیشرفته صنعتی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و ممکن است با بحران‌های شدید امنیتی روبرو شوند.

آیا تاکنون شما از نزدیک شاهد بر هم خوردن نظم اجتماعی و از دست رفتن امنیت بوده‌اید؟ به نظر شما امن‌ترین کشور دنیا کجاست؟

همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشری در طول زمان دستیابی به مسئله "امنیت" بوده است. امنیت ابعاد گسترده‌ای دارد که امنیت جانی در رأس اهمیت قرارگرفته است. درجایی که شما زندگی می‌کنید تا چه اندازه احساس امنیت دارید؟

اخیراً در مسابقات فوتبال یورو که به میزبانی فرانسه انجام شد، چندین عملیات تروریستی موفق و ناموفق توسط داعش پی‌ریزی شد که باعث تلنگری جدی به تمام دنیا بود؛ زیرا پیش از آن فرانسه در میان کشورهای آرمانی دنیا به شمار می‌آمد و ناتوانی در مهار بحران ناامنی تبدیل شد به یک علامت سؤال بزرگ.

به نظر شما در حال حاضر در دنیا کدام کشورها به دنبال بر هم زدن امنیت جهانی‌اند و کدام کشورها امن‌ترین نقاط دنیا هستند؟

شما می‌توانید نظرات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل