535

وقتی ترامپ به جمهوری خواهان افتخار می‌دهد!

هم رسانی

   دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ...

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در گزارش مربوط به اعلام رسمی نامزدی ترامپ از سوی حزب جمهوری خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، از پذیرش این نامزدی توسط وی خبر داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی دیگر از گزارش‌های خود در خصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایالات متحدهٔ آمریکا، با پرداختن به خبر اعلام رسمی نامزدی "دونالد ترامپ"، از سوی حزب جمهوری خواه این کشور برای انتخابات پیش رو، به نوعی جملات را در کنار هم قرار می‌دهد که به مخاطب این احساس منتقل می‌شود که ترامپ به نوعی به جمهوری خواهان افتخار داده و این نامزدی را پذیرفته است!

بی بی سی فارسی در گزارشی که به این منظور منتشر کرده است، با این تیتر که «ترامپ نامزدی حزب جمهوری خواه را پذیرفت»، این گونه نوشته است: «دونالد ترامپ در نطق پذیرش نامزدی حزب جمهوری‌خواه در گردهمایی ملی این حزب در شهر کلیولند اوهایو خود را نامزد "نظم و قانون" معرفی کرده است.»

بی بی سی در ادامه نیز، یکی از اصلی‌ترین موضع گیری‌های این نامزد "نظم و قانون"! را مقابله با جمهوری اسلامی ایران دانسته و با بیان اظهارات ضد ایرانی وی، این نامزد ریاست جمهوری آمریکا را به نوعی نجات بخش جامعه ایالات متحده معرفی کرده و عنوان می‌کند: «آقای ترامپ در این نطق در انتقاد از باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به بازداشت ملوانان آمریکایی در آب‌های خلیج فارس توسط ایران اشاره کرد و توافق هسته ای با ایران را به باد انتقاد گرفت.

او گفت: "همه ما تصاویر ملوان‌هایمان را به خاطر می‌آوریم که ایرانی‌ها تفنگ‌هایشان را به سمت آن‌ها گرفته و مجبورشان کرده بودند زانو بزنند. این درست قبل از امضای توافق اتمی با ایران بود که ۱۵۰ میلیارد دلار پول را به ایران بر می‌گرداند و برای ما مطلقاً هیچ نداشت. این توافق به عنوان بدترین توافق تاریخ ثبت خواهد شد."

او در زمینه سیاست داخلی قول داد در صورت رسیدن به کاخ سفید "امنیت را احیا کند".

آقای ترامپ گفت:‌ "برای همه شما پیامی دارم:‌ جنایت و خشونتی که امروز کشور ما را مبتلا کرده به زودی پایان خواهد یافت. از ژانویه ۲۰۱۷ امنیت باز خواهد گشت."

هرچند بعضی شهرهای آمریکا اخیراً شاهد افزایش سالانه جرائم خشن بوده‌اند، اف بی آی گزارش می‌دهد که جرائم خشن در آمریکا در پایین‌ترین حد در تقریباً سه دهه گذشته است.

اما مدیر مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ گفت نمی‌توان به آمارهای پلیس فدرال اعتماد کرد.

نامزد جمهوری خواهان همچنین گفت که "تروریسم اسلام گرایانه" را شکست خواهد داد.»

اما این درحالیست که همانگونه که پیش‌تر نیز در گزارش‌های متعدد به بررسی آن پرداخته‌ایم، دونالد ترامپ نه تنها چهره منفوری در نزد بسیاری از مردم جهان از جمله ایران است و نه تنها در نزد حزب مقابل خود یعنی دموکرات‌ها مورد اعتراض و خشم قرار دارد، بلکه حتی در حزب جمهوری خواه نیز چندان چهرهٔ قابل قبولی نبوده و نیست و در شرایطی به عنوان نامزد نهایی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی می‌شود که کارشناسان تنها دلیلان را ثروت بالایش و هزینه‌های سنگینش در مسیذر تبلیغات دانسته‌اند.

در همین راستا، " باب بنت "، سناتور مشهور جمهوری خواه، در واکنش به اظهارات جنجالی هم حزبی خود علی مسلمانان و دین اسلام، از تمامی مسلمانان و مردم جهان بابت این اعتقادات وی عذرخواهی کرده و ابراز شرمساری نموده است.

آقای ترامپ درحالی نامزدی حزب را می‌پذیرد که باعث شکاف‌های بزرگ در آن شده است.

حتی خود بی بی سی در ادامه این گزارش خود که به پذیرش نامزدی حزب جمهوری خواه توسط ترامپ اختصاص داشت، در بخشی کوتاه به این واقعیت‌ها اشاره داشته و تأکید کرده است که " بسیاری از چهره‌های برجسته این حزب مانند بوش پدر و بوش پسر که هر دو رئیس جمهور بودند و میت رامنی نامزد ۴ سال پیش حزب از او حمایت نکرده‌اند.او همچنین در طول مبارزات انتخاباتی بسیاری از رقبا را با حملات تند رنجاند.گفته می‌شود که شماری از رهبران خارجی هم نسبت به چشم انداز ریاست جمهوری او ابراز نگرانی می‌کنند. "

با این وجود، با منطق جور در نمی اید که یک نفر برای نامزدی در اینتخابات این گونه خود را به زمین و هوا زده و از هر روش و راهی برای افزایش شهرت خود استفاده کند، آن گاه نامزدی حزب مورد نظرش را بپذیرد؛ زیرا وقتی می‌توان از این پذیرش خبر داد که در سوی مقابلش احتمال نپذیرفتنش نیز باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل