54

افکار بی بی سی فارسی در راستای منافع دشمنان ایران؛ آئینه ی تمام قد!

3 سال قبل

هم رسانی

تلویزیون بی بی سی فارسی قرار است برنامه ای تحت عنوان "سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران؛ نظرات شما" روی آنتن ببرد. عنوان این برنامه روی سایت بی بی سی فارسی قرار گرفته و در مورد موضوع به توضیحاتی می پردازد؛ توضیحاتی که بیش از منافع ایران، منافع دشمنان ایران را تامین می کند.

بی بی سی پرشین گزارش می دهد: سایت بی بی سی فارسی برای برنامه "نوبت شما" که ذیل آن به صورت زنده با بینندگان بحث و تبادل نظر می کند، موضوع "سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران" را برای برنامه بعدی خوب برگزیده و همچنین در سایت خود ساعاتی قبل از پخش عنوان برنامه را به نمایش و در معرض اظهار نظر بینندگان سایت قرار داده است.


موضوع این برنامه در پی سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران انتخاب شده است.


یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که پس از تمدید یک هفته‌ای مهلت تعیین شده ۳۰ ژوئن، همزمان با مذاکرات وین به تهران سفر کرده بود، از "تفاهم بهتر" بین دو طرف خبر داد اما گفت که هنوز کار بیشتری باید انجام شود.

او هدف از سفرش را "کار بیشتر برای حل و فصل تمام مسائل باقی‌مانده در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران از جمله شفاف‌سازی در زمینه ابعاد احتمالی نظامی" عنوان کرده است.

آقای آمانو در سفر به تهران با حسن روحانی، رئیس جمهور و علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار کرد.

سوال بی بی سی از بینندگان این است که : " نظر شما درباره سفر آقای آمانو به تهران چیست؟ به نظر شما هدف آقای آمانو از سفر به تهران در این مقطع زمانی چه بوده است؟"

بی بی سی در توضیح و تشریح موضوع برنامه اشاره می کند به درخواست دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اماکن و تاسیساتی که لازم می‌دانند به ویژه مراکز نظامی برای نظارت بر شفافیت برنامه هسته‌ای.

درخواست بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد بازدید از اماکن نظامی ایران به دلایل امنیتی همواره توسط ایران رد خواهد شد هر چند بی بی سی از این موضوع به عنوان "گره" یاد می کند و می نویسد: " نظارت بر شفافیت برنامه هسته‌ای از مهمترین گره‌های باز نشده در پرونده هسته‌ای ایران است."

هرچند قبول این درخواست غیر معقول است اما از ادبیات بی بی سی این گونه استنباط می شود که بی بی سی فارسی نیز هم سو با بازرسان آژانس بین المللیست و تمایل دارد اجازه داده شود که بازدید از اماکن نظامی ایران توسط دشمنان ایران صورت پذیرد.

از دیگر اهدافی که رسانه ی رسمی دولت انگلیس طی این برنامه دنبال می کند، مقابل هم قرار دادن مردم با مقامات ایران است. هدفی در راستای شعار قدیمی و استعمار ستیزانه ی "تفرقه اندازی" که سعی دارد به هر نحوی وانمود کند اختلاف بنیادی میان مردم و مقامات کشوری وجود دارد. اختلاف نظر میان افراد جامعه امری طبیعی است اما عقل سلیم هیچ اختلافی بر سر مسائل بدیهی مانند امنیت ملی کشور ایران و مصالح نظامی نخواهد داشت. هر چند بی بی سی سعی کند سخنان مقام رهبری ایران را در جواب درخواست های وقیحانه ی غرب به عنوان سدی در راه توافقات معرفی کند. (رهبر ایران آیت الله خامنه ای در دیدار با مسئولان حکومتی ایران صریحا درخواست مصاحبه با شخصیتهای ایران و بازرسی از مراکز نظامی را در جهت حفظ جان دانشمندان کشور و حفظ اسرار نظامی و امنیتی رد کرده و این درخواست را غیر معقول توصیف کردند.)

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه واکنش‌های متناقض خود، با هم از تروریستی خواندن انفجار اخیر در چابهار خودداری می‌کند.

5 روز قبل