540

دوگانگی بی بی سی بر روی "کلینتون" و "ترامپ"

هم رسانی

   سخنرانی باراک اوباما در حمایت از کلینتون، در گردمهم آیی بزگ دموکرات ها

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود در حالی به بازتاب حمایت‌های باراک اوباما و دولت آمریکا از نامزدی "هیلاری کلینتون" در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پرداخته است که پیش‌تر به تبلیغ برای "دونالد ترامپ" دست زدشبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود در حالی به بازتاب حمایت‌های باراک اوباما و دولت آمریکا از نامزدی "هیلاری کلینتون" در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پرداخته است که پیش‌تر به تبلیغ برای "دونالد ترامپ" دست زده است ...شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود در حالی به بازتاب حمایت‌های باراک اوباما و دولت آمریکا از نامزدی "هیلاری کلینتون" در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پرداخته است که پیش‌تر به تبلیغ برای "دونالد ترامپ" دست زده است ...ه است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در یکی دیگر از گزارش‌های اخیر خود، در شرایطی به بازتاب حمایت‌های باراک اوباما، رئیس جمهور فعلی آمریکا و دولت کنونی این کشور از نامزدی "هیلاری کلینتون" در انتخابات دور جدید ریاست جمهوری ایالات متحده است که ما پیش‌تر شاهد انتشار گزارش‌هایی توسط این رسانهٔ انگلیسی بوده‌ایم که بیشتر از گزارش خبری به یادداشتی تبلیغاتی برای "دونالد ترامپ" نامزد جمهوری خواه حاضر در این رقابت انتخاباتی شبیه بوده است.

بی بی سی فارسی که تا کنون بارها در گزارش‌های خود به تمجید از دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در این انتخابات پرداخته است، اینبار در گزارشی که به تمجیدهای دولت کنونی این کشور از هیلاری کلینتون، نامزد دوکرات ها در این رقابت‌های انتخاباتی اختصاص داشت، با تأکید بر «ستایش اوباما از کلینتون در همایش ملی حزب دمکرات»، نوشته است: «باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سومین روز همایش ملی حزب دمکرات آمریکا در شهر فیلادلفیا استدلال کرده است که کسی مناسب تر از هیلاری کلینتون برای اداره کشور پس از پایان ریاست جمهوری او وجود ندارد.

آقای اوباما گفت:‌ "هیلاری از اهمیت تصمیم‌های دولت برای خانواده‌های کاری، سالخوردگان، صاحبان کسب و کارهای کوچک، سربازان، و کهنه سربازان خبر دارد."

او در ستایش خانم کلینتون که سه شنبه شب طی یک رأی گیری حزبی نامزدی حزب را کسب کرده بود گفت: "می‌توانم به اطمینان بگویم که هرگز یک مرد یا یک زن - نه من نه بیل کلینتون، هیچ کس - واجد شرایط تر از او برای ریاست جمهوری آمریکا وجود نداشته است."

رئیس جمهور آمریکا سعی کرد پیامی خوشبینانه ارائه کند.

او گفت: "امشب بعد از تقریباً دو دوره ریاست جمهوری بار دیگر مقابل شما ایستاده‌ام تا بگویم امروز حتی از گذشته نسبت به آینده آمریکا خوشبین تر هستم."

او ضمن برشمردن دستاوردهای دولتش از جمله گفت که با دیپلماسی برنامه اتمی ایران را مهار کرده است.

آقای اوباما گفت:‌ "می‌توانم بگویم که این یک انتخابات معمولی نیست. انتخابی بین احزاب یا سیاست‌ها نیست. این مجادله همیشگی بین چپ و راست نیست. این یک انتخاب بنیادی تر است، این انتخاباتی درباره هویت ما به عنوان یک ملت است، اینکه آیا به تجربه بزرگ آمریکا در حکمرانی مردم بر خود وفادار می‌مانیم یا نه."

پیش‌تر جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در انتقاد از نامزد جمهوری خواهان در انتخابات گفت "دونالد ترامپ اصلاً نمی‌داند چه می‌گوید" و افزود: "دونالد ترامپ سعی دارد به ما بگوید که مواظب طبقه متوسط است - دست از این حرف‌ها بردارید! این حرف‌ها یاوه است!" »

 

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک که در آن زمان جمهوری خواه بود و اکنون نامزدی خانم کلینتون را تأیید کرده هم در این همایش سخن گفت.

او در انتقاد از ترامپ گفت:‌ "ترامپ می‌گوید می‌خواهد کشور را مثل کسب و کارش اداره کند؟ خدا به داد ما برسد."

او گفت که بیشترین "مایه ای که ترامپ دارد ریاکاری است."

بی بی سی در یکی از این تبلیغات خود در حرکتی کاملاً متضا با این گزارش، با عنوان «چرا دونالد ترامپ طرفدار دارد؟»، ضمن تأکید بر این که «دونالد ترامپ با هیچ نامزد قبلی انتخابات ریاست جمهوری شباهت ندارد. هوادارانش به چه دلیل از او طرفدار می‌کنند؟زمانیکه او نامزدی خود برای شرکت در رقابت‌های حزب جمهوری خواه را اعلام کرد کمتر کسی احتمال می‌داد پیروز شود. ولی او در نهایت با برتری قابل توجهی از دیگر نامزدها پیشی گرفت.»، در شرایطی که در بالا دیدیم، چگونه به نقل از باراک اوباما، ترامپ را ریاکار می‌خواند، اما در گزارش پیشین خود کاملاً برعکس صداقت را یکی از دلایل محبوبیتش دانسته و با انتشار به ظاهر نظرات طرفدارانش می‌آورد: «ساندرا استون، فلوریدا، مارس ۲۰۱۶: "دونالد ترامپ خیلی واقعی و صادق است. ما از فریب خوردن خسته شده‌ایم. هر چه بیشتر به او حمله کنند بیشتر دوستش داریم."»

این طبیعی است که یک فرد نمی‌تواند در عین واحد هم فریبکار باشد و هم صادق باشد؛ بنابر این تغییر جهت دادن‌های بی بی سی میان "ترامپ" و "کلینتون"، دو نامزد نهایی انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا کمی غیر معمول به نظر می‌رسد؛ شاید این رسانهٔ انگلیسی که همواره ارتباط تنگاتنگی با آمریکایی‌ها داشته است، به این امید است که با نگه داشتن هر دو نامزد و هر دو حزب حاضر در این رقابت‌ها، در صورت پیروزی هر کدام، این ارتباط را بیش از پیش تقویت سازد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل