ایران اینترنشنال
541

بی‌بی‌سی و سانسور پدرخوانده‌های ترور

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از سایت بی بی سی فارسی

این روزها نه‌تنها منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا بلکه تمام نقاط جهان درگیر مسئله‌ای به نام تروریسم است. تروریست‌ها دیگر خود را محصور در عراق و سوریه و افغانستان نمی‌بینند آن‌ها پا را فراتر گذاشته دعوا را به سطح خیابان‌های فرانسه، آلمان، آمریکا و... آورده‌اند.
سؤالی که خیلی‌ها شاید از خود بپرسند این است که چه عواملی در راستای به وجود آمدن تروریست‌ها نقش ایفا کرده‌اند؟ سؤالی که بسیاری در پی پاسخ به آن برآمده‌اند اما به نظرباز هم به عوامل اصلی پرداخته نشده است.
اخیراً بی‌بی‌سی فارسی که همیشه به تروریست‌ها به‌عنوان یک ابزار برای پیاده‌سازی اهداف خود نگاه کرده و در مکتب این رسانه تروریست به دو گروه خوب و بد تقسیم می‌شود در یادداشتی با عنوان «ترور، دین و اخلاق» به قلم «محمد محق» سعی کرده به عوامل به وجود آمدن پدیده ترور و تروریست بپردازد. بی‌بی‌سی در ابتدای این یادداشت این عوامل را این‌گونه برمی‌شمرد: «پدیده‌ای که امروز بنام تروریسم شناخته می‌شود و به دست کسانى مانند داعش، القاعده، طالبان و همفکرانشان به ثمر می‌نشیند، محصول درهم تنیدگى عوامل و انگیزه‌های متعددى از قبیل فقر، تبعیض، ناکامى دولت‌های ملى، جنگ‌های فرقه‌ای، توسعه نامتوازن، جهانی‌شدن نامتعادل، و مانند این‌ها است.» بی‌بی‌سی که یکی از اهدافش تخریب دین اسلام بوده در این یادداشت پدیده ترور را به این دین سراسر رحمت نسبت می‌دهد و این‌گونه می‌نگارد: «هرگاه عنصر دینى از این میان برداشته شود، به‌دشواری ممکن است انسان-هایى از کشورهاى مختلف، با پیشینه‌های مختلف و در نقاط مختلفى از دنیا باهم پیوند بیابند، با این سرسختی اهداف مشترکى را دنبال کنند که مهم‌ترین صبغه آن‌ها ریختن خون بی‌گناهان است، حتى خون کودکان، و سرانجام از این راه معضلى جدى براى امنیت جهانى را سامان بدهند.»
اما به نظر بی‌بی‌سی هدفی را که از نگارش این یادداشت دنبال می‌کند انحراف مخاطب از عامل و یا عوامل اصلی به وجود آورنده این تروریست‌ها می‌باشد. کیست که نداند عامل اصلی تروریست‌ها چیزی جز حضور آمریکا و انگلیس نمی‌باشد و سایر عواملی که برشمرده می‌شود قطعاً غیر اصلی می‌باشد وگرنه کیست که نداند که عواملی چون فقر و سایری عواملی که بی‌بی‌سی برشمرده پیش‌ازاین هم در منطقه بوده است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل