551

بی‌بی‌سی و حمایت‌هایش از جریانات تکفیری

هم رسانی

   تصویری از سایت بی بی سی فارسی

«به دنبال گسترش عقايد سلفيت تكفيري در منطقه غرب كشور، تعدادي از فریب‌خوردگان در زمستان سال 1387 فعاليت تروريستي خود را معطوف به ايران نمودند.
لذا اقدام به تشكيل گروهي تروريستي كه در بين مردم به نام "گروه ابوبكر" معروف گرديده بود و در اولين اقدام خود صبحگاه مورخ 4 ارديبهشت 88 بااستعداد 27 نفر نيرو در قالب دو گروه مجزا به ستاد فرماندهي و يگان ويژه نيروي انتظامي حمله می‌نمایند كه منجر به شهادت و زخمي شدن تعدادي از پرسنل نيروي انتظامي می‌گردد.» این بخشی از بیانیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در خصوص گروهک تروریستی «توحید و جهاد» سنندج بود که تعدادی از افراد این گروه اخیراً اعدام شدند.
گروهک تروریستی تکفیری موسوم به «توحید و جهاد» بعد از سفر رهبری به استان کردستان در سال 88 باهدف تفرقه بین شیعه و سنی و احیای غائله‌های قومی در استان کردستان، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، امام‌جمعه موقت سنندج، دو قاضی دادگستری، چهار محیط‌بان و یک طلافروش در کردستان را شهید کردند.
آن‌ها همچنین سال 91 در یک اقدام جنایت‌کارانه، با تیراندازی به‌سوی مردم در میدان آزادی سنندج، 5 نفر را شهید و 9 نفر دیگر را زخمی کردند.
علاوه بر این، در پرونده سیاه این افراد سرقت‌های مسلحانه و آدم‌ربایی نیز دیده می‌شود. آن‌ها درصدد بودند با بمب‌‌گذاری در نقاط مختلف استان رعب و وحشت عمومی ایجاد کنند که درنهایت با تلاش نیروهای امنیتی استان کردستان، تعدادی از این افراد به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز دستگیر و به جنایات خود در استان اعتراف کردند. اعضای این گروه روز سه‌شنبه با اجرای حکم دستگاه قضایی استان کردستان اعدام شدند و به سزای اعمال ننگین خود رسیدند.
اما در این رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی به‌ویژه بی‌بی‌سی فارسی به حمایت از این گروه و محکوم کردن این اعدام‌ها پرداختند. بی‌بی‌سی در یادداشتی با عنوان «از محاربه تا مجازات شیعه‌گریزی» از اعضای تروریسم این گروه با عنوان «گروهی از زندانیان سیاسی اهل سنت» یادکرد. این در حالی است که فعالیت‌های این گروه نه‌تنها سیاسی نبوده بلکه با اهدافی تفرقه‌افکنانه کاملاً تروریستی بوده و در راستای ضربه زدن به‌نظام جمهوری اسلامی و ایجاد اختلافات مذهبی بوده.
این اولین باری نیست که بی‌بی‌سی باهدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی از این تیپ گروه‌ها و افراد حمایت کرده، این شبکه در قضیه «عبدالمالک ریگی» تروریست شناخته‌شده شرق کشور پرونده‌ای سیاه در حمایت از وی دارد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل