ایران اینترنشنال
557

فردای صادق صبا در رادیو فردا

2 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از صادق صبا

با برکناری سؤال صادق صبا از سردبیری بی‌بی‌سی فارسی، علت این اقدام در ذهن مخاطبان این شبکه باقی ماند. آن زمان صادق صبا با گفتن اینکه می‌خواهد جای خود را به تازه‌نفس‌ها بدهد تلویحاً سخن از بازنشستگی‌اش کرد. اما حالا با مجری‌گری در یک برنامه آن‌هم در رادیو، همگان متوجه شدند ترک بی‌بی‌سی فارسی، دلایل دیگری داشته است.
وقتی صادق صبا در برنامه به‌عبارت‌دیگر با سمت سردبیر بخش فارسی حضور پیدا کرد نمی‌دانست که مدتی بعدازاین جایگاه عزل خواهد شد.
او که مدعی بود که این کار خودخواسته است در نامه خداحافظی خود گفته است: " پس از حدود هفت سال مدیریت بخش فارسی بی‌بی‌سی و بیش از بیست‌وپنج سال کار در بی‌بی‌سی به‌عنوان خبرنگار و تحلیلگر تصمیم گرفته‌ام که از این سازمان کناره‌گیری کنم"
اما داستان به اینجا ختم نشد و کسی که سیاست خبری بی‌بی‌سی فارسی را تنظیم می‌کرد(آنچه سیاست‌های ادیتورییال می‌نامید) حالا خود یک مجری ساده آن‌هم نه در تلویزیون که در یک رادیو است. مجری برنامه "میزبان" در رادیو فردا.
او در حالی در یک برنامه فیک مشغول به فعالیت شده است که ضمن اعلام بازنشسته کردن خود، گفته بود "حالا احساس می‌کنم که وقت آن رسیده که نیروهای تازه‌نفس‌تری این مسئولیت سنگین را به عهده بگیرند" .
او در حالی سخن از ترک سازمان بی‌بی‌سی به میان آورده است که در انگلیس کارمندان باسابقه برای انتقال تجربیات خود سال‌های بعد از بازنشستگی را نیز در ارتباط با شرکت خود باقی می‌مانند.
او قبل از اخراج شدن از بی‌بی‌سی در یادداشتی تحت عنوان"فصلی جدید در حیات ۷۵ ساله رادیوی فارسی بی‌بی‌سی" گفته بود : " البته می‌دانم که عده‌ای هم نظرات مثبتی به بی‌بی‌سی ندارند ولی ما همچنان تلاش خواهیم کرد که با ارائه خبر و تحلیل دقیق، بی‌طرفانه و منصفانه نظر آنان را نیز به‌تدریج جلب کنیم".
اما اخراج او نشان داد که سیاست‌گذاران بی‌بی‌سی به او به چنین سخنانی روی خوش‌نشان نمی‌دهند. حال باید صبر کرد و دید آیا همکاری صادق صبا با رادیو فردا ادامه خواهد داشت یا بازهم او به همان سرنوشتی که در بی‌بی‌سی داشت دچار خواهد شد؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل