562

بی‌بی‌سی و رد صلاحیت احمدی‌نژاد

هم رسانی

   تصویری از دکتر محمود احمدی نژاد (رئیس جمهور سابق ایران)

دکتر احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم ، با ارسال نامه‌ای خطاب به باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا ، وی را از موضع مشفقانه نصیحت کرد تا به‌فوریت و به‌طور کامل نسبت به رفع توقیف از حدود دو میلیارد دلار از منابع مالی مصادره شده ایران اقدام نماید.
در بخشی از این نامه‌ این‌گونه آمده است: «ملت ایران انتظار دارد ، این مورد خاص که تماماً و مشخصاً در دوره حکومت جناب‌عالی و آن‌هم در اواخر دوره ریاست شما و برخلاف تمام موازین و قواعد حقوقی بین‌المللی اتفاق افتاده است ، توسط جناب‌عالی و به‌سرعت مرتفع شده ، حق ملت ایران استیفا گردد ، منابع به‌طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود.» و در پایان نامه آمده است: «نامه‌ این‌جانب مطلقاً جنبه سیاسی ندارد بلکه صرفاً از منظر حقوق انسانی و در دفاع از حق مسلم ملتم نگاشته شده است و چنانچه جناب‌عالی آن را با نگاه و ملاحظات سیاسی مطالعه کرده‌اید ، ضروری است یک‌بار دیگر و صرفاً از منظر نگارنده آن را مرور نمایید.»
اما دراین‌بین بی‌بی‌سی فارسی که در چند وقت گذشته از هر فرصتی برای ایجاد فضاهای هیجانی و انتخاباتی در کشور استفاده کرده است در این مورد هم سعی کرد بازی‌های متنوعی را طراحی کند تا بتواند بهره‌برداری‌های خود را از این موضوع ببرد.
این شبکه کاملاً این حرکت رئیس دولت‌های نهم و دهم در نامه‌نگاری با آقای اوباما را در راستای اهداف انتخاباتی وی تحلیل و تعریف کرد. بی‌بی‌سی درعین‌حال فرضیه رد صلاحیت آقای احمدی‌نژاد را در گزارش خود پررنگ کرد و تلویحاً از آن حمایت کرد و امثال این اقدامات و سفرهای استانی وی را در راستای ایجاد سدی برای شورای نگهبان در رد صلاحیت احتمالی عنوان کرد و در گزارش خود با گوش زد این نکته که، ورای محبوبیت احمدی‌نژاد در بین مردم با توجه به اینکه در بین رئیس‌جمهوران پیشین هستند کسانی که رد صلاحیت شده‌اند پس وی هم می‌تواند به یک چنین سرنوشتی دچار شود.
اما بی‌بی‌سی که همیشه به‌ناحق از مخالفان سرسخت مسئله رد صلاحیت‌ها بوده و همیشه تلاش کرده که مسئله را چماقی بر سر نظام کند اکنون به دنبال رد صلاحیت احمدی‌نژاد است؟ و دائماً در گزارش‌های خود در خصوص وی این مسئله را مطرح می‌کند.
به نظر محمود احمدی‌نژاد و دولتش در دوران مسئولیت خود ورای تمام انتقاداتی که به آن‌ها وارد است اما ضربه سختی بر پیکره دولت‌های غربی به‌ویژه انگلیس و آمریکا زده‌اند به همین جهت امروز بی‌بی‌سی به هر ریسمانی چنگ می‌زند تا دوباره وی رئیس‌جمهور نشود. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل