ایران اینترنشنال
57

به رسمیت شناختن ازدواج "هم جنس بازان" در آمریکا و حمایت بی بی سی فارسی؛ نظرات شما؟

3 سال قبل

هم رسانی

چند ماهی می شود از زمانی که بی بی سی فارسی به صورت پراکنده اخبار حمایتی خود مربوط به "ازدواج همجنس بازان" را منتشر می کند. مطالبی که در بی بی سی فارسی منتشر می شود اغلب شامل توجیهاتی است که وضع چنین قانونی را موجه جلوه دهند. نظر شما در مورد رویکرد بی بی سی فارسی چیست؟
مدت زمان زیادی از تصویب قانونی در آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن ازدواج "همجنس بازان" بیشتر نمی گذرد که سایت و تلویزیون بی بی سی فارسی مرتبا اخبار مربوطه را پوشش و نشر می دهد. همچنین به طور پراکنده گزارش هایی در این خصوص از تلویزیون بی بی سی فارسی ارائه می شود.

نظر شما در مورد موضع بی بی سی فارسی و انتشار اخباری مانند "همجنس بازی" چیست؟

قانون مورد بحث در تمام ایالت های آمریکا به رسمیت شناخته شده و البته برای دفاتر ثبت ازدواج های رسمی این اختیار وجود دارد که در صورت عدم تمایل به ثبت، از ثبت ازدواج "همجنس بازان" در دفاتر خود ممانعت کنند.

نظر شما در مورد تبلیغات "هم جنس بازی" در بی بی سی فارسی چیست؟ آیا انتشار این اخبار را برای جوامع فارسی زبان از جمله ایران مفید می دانید؟ به نظر شما بی بی سی فارسی با انتشار این مطالب چه هدفی دنبال می کند؟

در مورد این قانون برخی از فعالین، نقادین و کارشناسان آمریکایی به شدت موضع گرفته و خواستار لغو این قانون شده اند. حتی اگر احتمال لغو این قانون بسیار کم باشد اما مردم نیز تظاهراتی در اعتراض به تصویب این قانون تظاهرات کرده و نقدهای خود را اعلام کرده اند. اغلب اعتراضات مربوط می شود به تاثیرات منفی که وجود این قانون ممکن است بر بنیان خانواده بگذارد.

به نظر شما تصویب چنین قانونی چه تاثیری بر جامعه آمریکا می تواند داشته باشد؟ آیا با پوشش این اخبار در رسانه ای مانند بی بی سی فارسی هستید؟

نمونه تظاهرات چند صد هزار نفری در اعتراض به "هم جنس بازی" در اروپا اتفاق افتاده است. تظاهرات مربوط به این اعتراضات توسط بی بی سی فارسی پوشش خبری نشد.

به نظر شما آیا بی بی سی فارسی با انتشار اخبار مربوط به هم "جنس بازان" و عدم پوشش اخبار اعتراضات به نوعی در راستای حمایت و تبلیغ از این قانون برآمده است؟

شما می توانید دیدگاه ها و نظرات خود را در رابطه با این موضوع از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

13 روز قبل