584

ماهیگیری بی پایان بی بی سی از آب گِل آلود

هم رسانی

   حسن عباسی، تحلیلگر سیاسی - نظامی ...

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی با بهره برداری جهت دار از خبر بازداشت موقت "حسن عباسی"، یکی از فعالیت سیاسی نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جهت ایجاد شکاف میان سپاه و ارتش کشورمان گام برداشته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، در پی انتشار خبری مبنی بر بازداشت موقت "حسن عباسی"، یکی از تحلیلگران و فعالان سیاسی نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشورمان، تلاش کرده است تا همچنان به ماهیگیری‌های خود از آب‌های گِل آلود شده ادامه داده و از این فرصت با جهت دهی خاص برای پیگیری هدف ایجاد شکاف و اختلاف میان سپاه و ارتش، دو نیروی نظامی جمهوری اسلامی ایران، استفاده نماید.

بی بی سی فارسی در این گزارش، با اعلام این خبر که «حسن عباسی با شکایت ارتش ایران بازداشت شد»، می‌نویسد: «حسن عباسی، فعال سیاسی و تحلیلگر محافظه‌کار که اخیراً انتشار بخشی از یک سخنرانی قدیمی او جنجال‌برانگیز شده بود، با شکایت ارتش ایران بازداشت شده است.

خبرگزاری‌های ایران می‌گویند که آقای عباسی امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد (۳ اوت) پس از حضور در دادسرای نظامی و با حکم بازپرس بازداشت شده است.

غلام‌عباس ترکی، دادستان نظامی تهران به خبرگزاری تسنیم گفته است که پس از دو جلسه تحقیق از آقای عباسی، برای او به اتهام "نشر اکاذیب و فراهم کردن جو بدبینی نسبت به نیروهای مسلح" قرار وثیقه صادر شد، اما او از تودیع وثیقه خودداری کرد و در نتیجه بازداشت شد.

اما خبرگزاری تسنیم امروز به نقل از "یک منبع آگاه در ارتش" نوشت: "در خصوص این مسئله بنای صحبت زیاد نداریم، اما منتظر رأی دادگاه هستیم و این موضوع مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد."

آقای عباسی در سخنرانی جنجالی خود در تیرماه ۱۳۸۹ در دانشگاه تهران، با تجلیل از سپاه پاسداران و بسیج، خطاب به دولت آمریکا گفته بود: "شما چیزی دوست دارید مثل ارتش که بی سروصدا در پادگان‌ها باشد و اگر آب این کشور را ببرد، هیچ صدای آن در نیاید و موضعی نگیرد."

انتشار گسترده این بخش از سخنرانی آقای عباسی در روزهای اخیر اعتراضات فراوانی را برانگیخت.

چند تن از فرماندهان ارتش ایران به تندی به این سخنان واکنش نشان دادند و ارتش از آقای عباسی شکایت کرد. »

اما جزئیات این ماجرا که بی بی سی از بیان آن خودداری می‌کند و تنها مطالبی جهت دار را به خورد مخاطبین خود می‌دهد کاملاً گویای برخی واقعیت‌های پشت پرده است که این رسانهٔ انگلیسی و حامیانش را از اهدافشان که ایجاد شکاف میان قوای نظامی کشورمان است، دور خواهد ساخت.

همانطور که خود این شبکه سلطنتی انگلیسی نیز در یک جمله به طور خیلی گذرا در گزارش اخیر به آن اشاره کرده است، "حسن عباسی" تحلیلگر برجسته کشورمان در نامه ای رسمی از مجموعهٔ ارتش و فرماندهٔ کل این نیرو عذرخواهی کرده که این حرکت وی با پذیرش و تقدیر مقامات ارشد ارتش، از جمله سرتیپ پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز همراه بوده است و جالب تر این است که در این نامه به بخشی از واقعیت‌هایی اشاره شده است که در جای خود بسیار قابل توجه هستند.

این تحلیلگر کشورمان در بخش‌هایی از این نامه عذرهواهی خود خطاب به فرمانده ارتش کشورمان از نقش آفرینی قابل اثبات ضد انقلاب و دشمنان غربی و حتی فتنه گران داخلی برای انتشار جهت دار تنها یک دقیقه از نشست‌های چند صد جلسه ای خود در دانشگاه تهران خبر داده که با هدف تحریف افکار مردم از واقعیت‌های دیگر صورت گرفته است.

در بخش‌هایی از این نامه آمده است: «مستحضرید که تقطیعی یک دقیقه‌ای از یک جلسه از سلسله جلسات دروس تخصصی دانش دکترینولوژی در دانشگاه تهران منتشر گردیده که شنیده‌ام موجب رنجش دوستان من در ارتش جمهوری اسلامی شده است. مایل بودم در روزهای قبل مصدع اوقات شوم و مراتب عذرخواهی قلبی خود را به جای آورم تا جناب‌عالی به جامعه ارتش انقلابی اسلام تقدیم بفرمایید، اما در تماسی که با استاد ارجمندم امیر دریادار کوچکی داشتم، ترجیح بر این شد تا پس از رفتن من به دادسرای نظامی باشد که شائبهٔ تأثیر بر دادگاه پیش نیاید؛ از این‌رو پس از حضور در دادسرای نظامی، امروز فرصتی حاصل شد که با تأخیر چند روزه، مراتب عذرخواهی خود را به جناب‌عالی به عنوان فرماندهٔ برادران غیور ارتشی تقدیم نمایم. اما برای شفافیت موضوع، چند نکته را به استحضار جناب‌عالی می‌رسانم: تقطیع مطالب علمی، فلسفی، روایی، و قرآنی در تاریخ همواره به عنوان یک اقدام رذیلانه مطرح بوده است؛ مانند آن‌که مشرکی، آیهٔ قرآن را تقطیع می‌کرد که "لاتقربوا الصلوه" و نتیجه می‌گرفت که به نماز نزدیک نشوید؛ حال آن‌که این آیه قبل و بعد دارد و فهم و استنباط از آن، نیازمند در نظر داشتن همهٔ آیه است. تقطیع یک قطعهٔ یک دقیقه‌ای از جلسهٔ ۲۳۰ دورهٔ کلبهٔ کرامت از سوی جریان ضدانقلاب، اجرا و ابتدا در یکی از صفحات شبکه‌های اجتماعی مربوط به عناصر سلطنت‌طلب باستان‌گرا نشر یافت و سپس در سایر صفحات ضدانقلابیون و همچنین فتنه‌گران بازنشر داشت. در مجموع ۹۱% از این فضاسازی، در شبکه‌های اجتماعی از سوی ضدانقلاب خارج‌نشین و لیبرال‌های وطنی و عناصر فتنهٔ سبز، و ۹% آن از سوی رسانه‌های رسمی انعکاس داشته است. عصر امروز ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ مقرر است که در جلسه‌ای در سازمان حفاظت اطلاعات، مستندات این فضاسازی ضدانقلابیون و لیبرال‌ها در فضای سایبر تحویل شود که حاوی نکات حیرت‌انگیزی از ترفندهای فتنه‌گران است؛ البته مجلد مستندات به محضر جناب‌عالی تقدیم خواهد شد ...»

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

یک سال قبل