587

محکومیت یک مأمور پلیس به دلیل اثبات بی طرفی!

هم رسانی

   متهم شدن یک مأمور پلیس شبکه حمل و نقل عمومی شهر واشنگتن به همکاری با داعش ...

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در گزارشی از محکومیت یک پلیس آمریکا به دلیل همکاری با داعش خبر داده است در صورت که این گروه تروریستی ساخته سیاست‌های ایالات متحده در منطقه است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در یکی از گزارش‌های اخیر خود، از محکومیت یکی از مأموران پلیس آمریکا به دلیل همکاری با داعش در این کشور خبر داده است؛ اما این در حالی است که سیاست‌های کلی ایالات متحده و غرب در منطقه خاورمیانه، ایجاد کنندهٔ اصلی این گروه تروریستی بوده است.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور، با اعلام این که «یک مأمور پلیس در آمریکا به کمک به داعش متهم شد»، می‌نویسد: «یک مأمور پلیس شبکه حمل و نقل عمومی شهر واشنگتن در آمریکا به یاری رساندن به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) متهم و بازداشت شده است.

مقامات فدرال می گویند که نیکولاس یانگ ۳۶ ساله معادل ۲۵۰ دلار اعتبار در اختیار یک خبرچین پلیس فدرال آمریکا قرار داده تا برای حساب‌های پیغام رسان موبایل اعضای داعش هزینه کند.

این نخستین بار است که یک مأمور پلیس آمریکا به یاری رساندن به داعش متهم می‌شود.

مقامات می گویند که فعالیت آقای یانگ مستقیماً تهدیدی متوجه شبکه حمل و نقل عمومی واشنگتن نمی‌کرده است.

پلیس فدرال می‌گوید که از سال ۲۰۱۰ فعالیت‌های آقای یانگ را تحت نظر داشته است.

اف بی آی اعلام کرده که آقای یانگ در سال ۲۰۱۱ به لیبی رفت تا در کنار شورشیان مسلح مخالف معمر قذافی با حکومت او بجنگد.

پلیس می‌گوید که آقای یانگ از آشنایان امین خلیفی بود که بعدها به برنامه ریزی برای حمله انتحاری به ساختمان کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۲ اعتراف کرد.

آقای یانگ که از سال ۲۰۰۳ برای پلیس حمل و نقل عمومی واشنگتن کار می‌کرد، پس از بازداشت اخراج شد.

پل ویدفلد، از مدیران شبکه حمل و نقل عمومی واشنگتن در این مورد گفت: "اتهاماتی که در این پرونده مطرح است بسیار نگران کننده است، هم برای من و هم برای تمام کسانی که لباس خدمت به تن دارند." »

اما آیا با این خبر می‌توان نتیجه گرفت که کلیت آمریکا با داعش و جنایاتش مخالف است و به همین دلیل نیز اندک حرکت هم سو با داعش را به شدت سرکوب می‌کند؟!

آیا می‌توان این خبر را ملاکی برای ضد تروریست و ضد داعش بودن امریکا دانست؟!

آیا می‌توان در عمل، یک گروه تروریستی با جنایت‌هایی غیر قابل انکار و بی شمار را تأسیس کرد، آن را حمایت کرد و تجهیز نمود اما یک مأمور پلیس خود را نیز به دلیل اتهام احتمال ارتباط با آن گروه محکوم کرد؟!

آیا این حرکت جز تلاش برای تحریف اذهان عمومی و فریب افکار مردم جهان و به خصوص خود امریکاست؟!

اسناد افشا شده توسط هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجهٔ اسبق امریکا و نامزد اصلی حزب دموکرات برای انتخابات دور آینده ریاست جمهوری این کشور، اسناد افشا شده توسط ادوارد اسنودن، عضو اسبق سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا (سیا)، تسلیحات مختلف نظامی ساخت آمریکا که به راحتی در دسترس تروریست‌های داعش قرار گرفته و کشف می‌شود، رفتارهای متناقض و غیر قابل انکار نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه برای حمایت از مواضع تروریست‌ها و ... همگی گویای واقعیت هاییس که تنها با محکوم کردن یک مأمور پلیس نمی‌توان بر روی آن‌ها چشم پوشید و ان ها را از دید جهانیان پنهان ساخت.

آمریکا حتی بر اساس اسناد مختلف، گازهای شیمیایی و تسلیحات شیمیایی مورد استفاده توسط داعش در عراق و سوریه را نیز تأمین کرده و از طریق مرز ترکیه به دست آن‌ها رسانده است.

این کشور با وقاحت تمام با اعلام هدف ظاهری مبارزه با داعش نظامیان و جنگنده‌های خود را در عراق مستقر کرده اما در عمل به جای بمباران مواضع تروریست‌ها، بارها مواضع نیروهای مردمی و دولتی عراق را بمباران کرده‌اند و به جای آن محموله‌های کمک‌هایشان را بر سر مواضع داعش به پاین رها کرده‌اند که نشان دهندهٔ ذات پلیدشان بوده و هست.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل