606

سوتی بی بی سی در مورد خبر اعدام اعضای گروه تروریستی توحید و جهاد

هم رسانی

   سوتی بی بی سی در مورد خبر اعدام اعضای گروه تروریستی توحید و جهاد

تخریب قوه قضائیه از سیاستهای خبری دائم بی بی سی فارسی است. اما در ماجرای اعدام برخی از اعضای گروه تروریستی توحید و جهاد، گزارشی پخش شد که در آن با وکیل یکی از اعدام شده ها مصاحبه شده بود و وی اظهار داشت که این پرونده ها روند قانونی خود را کاملا طی کرده است. گزارشی که با سیاست خبری بی بی سی در تعارض است. اتفاقی که باعث شد عنایت فانی در برنامه دیدبان به نحو مفتضحانه ای، از این خطای پیش آمده، از سیاستگزاران بی بی سی عذرخواهی کند!
از آنجا که انتقادات مخاطبان به بی بی سی فارسی خیلی زیاد است این شبکه در برنامه دیدبان که برنامه ای هفتگی است، معمولا به بخشی از این انتقادات پاسخ میدهد.
در برنامه اخیر، به انتقادات به نحوه پوشش خبری بی بی سی در مورد اعدام برخی از تروریستهای گروه توحید و جهاد پرداخته شد.
از زمان انجام این اعدام ها، بی بی سی با شدّت و حدّت به تخریب و تخطئه قوه قضائیه پرداخت(رجوع کنید به یادداشت "تئاتر بی بی سی برای قوه قضائیه") و بعد هم به بهانه انتشار فایل صوتی از آیت الله منتظری، این حمله را افزایش داد(رجوع کنید به یادداشت "بی بی سی فارسی و جنبه های پنهان فایل صوتی آیت الله منتظری").
اما در میان تمام این اخبار جهت دار، یک گزارش وجود دارد که در آن یکی از وکلای اعدامی ها، بیان میدارد که روند قانونی کاملا طی شده است.
این گزارش، از اولین گزارش هایی است که بی بی سی به این موضوع پرداخت و مصاحبه ای را پخش کرد که با سیاست خبری اش(تخریب قوه قضائیه) سازگار نبود. اما رمز این ماجرا چیست؟
علت این ماجرا هم این بود که هنوز فرصت کافی برای پردازش خبر نداشت و به تعبیری پخش این خبر، از دستش در رفته بود!
و حالا در صدد جبران آن و معذرت خواهی بود.
عنایت فانی که سردبیر برنامه های سیاسی بی بی سی فارسی معرفی میشود در برنامه دیدبان، در جواب انتقاد مخاطبی مجهول ضمن عذرخواهی(!) از این اشتباه، قول داد که دیگر چنین خطایی تکرار نشود!
شاید آن کسی که مخاطب جلوه داده شد، صاحبان قدرتی بودند که ناراحت بودند که:
" انتقاد این است که این آقا(وکیلی که گفته روند قانونی طی شده) برای چی اصلا باید بیاید روی آنتن بی بی سی "
و عنایت فانی بارها عذر خواهی کرد و چنین پاسخ داد:
" آن اشکالی بود که بیننده ها به ما گرفته اند و کاملا هم به جاست"
یا " کاملا بجاست گفتم اگر بر اساس یک همین مصاحبه بخواهیم قضاوت بکنیم درست است این انتقاد به ما وارد است و حتما این را در نظر میگیریم و تصحیحش میکنیم در برنامه های آینده"
یا " بله قبول دارم باید از اول روشن میشد البته خودشم گفت وکیل یکی از این افراد بوده که متهم بوده و اعدام شده". مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل