6240

ابراز ناامدی رهبر کره شمالی از مذاکره با ترامپ

هم رسانی

   ناامیدی رهبر کره شمالی از مذاکره با ترامپ

علی رغم تمامی خوش باوری های غرب گرایان ایرانی و رسانه های فارسی زبان ماهواره ای چون بی‌بی‌سی فارسی در خصوص مذاکره با ترامپ به عنوان تنها راه بهبود شرایط اقتصادی ایران، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، آمریکا را متهم کرده که در نشست اوائل سال جاری رهبران دو کشور، "رفتار صادقانه‌ای نداشته است."
آقای کیم گفت که صلح در شبه جزیره کره "تماما به آمریکا وابسته است." خبرگزاری دولتی کره شمالی سخنان رهبر این کشور را منتشر کرده است. اظهارات رهبر کره شمالی در نشست با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در شهر ولادی وستوک روسیه بیان شده است.

رهبر کره شمالی هشدار داده که وضعیت "ممکن است به حالت اصلی خود بازگردد، چون آمریکا در مذاکرات اخیر رفتار یک‌جانبه و غیر صادقانه‌ای در پیش گرفت." کره شمالی طی هفته‌های اخیر به انتقادهای خود از دولت آمریکا شدت بخشیده است. کیم جونگ اون دو هفته پیش گفت تا پایان سال به آمریکا برای گرفتن "تصمیمی شجاعانه" فرصت می‌دهد.

این کشور همچنین خواهان کنار گذاشتن مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، از مذاکرات هسته‌ای بین دو کشور شده و او را متهم کرده که "بی‌ربط حرف می‌زند و بی‌ملاحظه است". کیم جونگ اون و دونالد ترامپ تا کنون دو بار در سنگاپور و هانوی ویتنام دیدار کرده‌اند که این دیدارها تا کنون نتیجه‌ای به همراه نداشته است. ترامپ پس از نشست هانوی گفته بود مقام‌های کره شمالی خواهان برداشته شدن تمام تحریم‌های اقتصادی در ازای تعطیلی یک سایت مهم هسته‌ای بودند که او با این خواسته موافق نبود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل