ایران اینترنشنال
65

در نقد بی بی سی فارسی: "بی عدالتی در انتشار انواع دیدگاه ها"

3 سال قبل

هم رسانی

بی بی سی فارسی در مطلبی تحلیلی عنوان "نگاهی به استدلال‌های دیوان عالی آمریکا برای قانونی کردن ازدواج همجنس" را برگزیده، با توجه به مقدمه ای که در بی بی سی فارسی برای این مطلب درج گردید انتظار می رفت به بررسی هر دو دیدگاه و موضع مقابل وضع قانون ازدواج همجنس بازان توجه شود و به بررسی نظرات "موافقان و مخالفان" بصورت مقایسه ای پرداخته شود؛ اما این طور نبود و فقط یک دیدگاه بررسی شد.
بی بی سی پرشین گزارش می دهد:

سایت بی بی سی فارسی در مطلبی تحت عنوان "نگاهی به استدلال‌های دیوان عالی آمریکا برای قانونی کردن ازدواج همجنس" در ظاهر قرار بود به بررسی بدون طرف و بدون اعمال سلیقه بپردازد؛ و مطلب به این صورت آغاز می شود که «ازدواج همجنس ها در همه ایالت‌های آمریکا توسط دیوان عالی این کشور قانونی اعلام شد. این رخداد با واکنش‌های فراوان موافق و مخالف روبرو شد. موافقان این قانون را در راستای برابری حقوق انسانی میدانند اما مخالفان می‌گویند قانونی شدن ازدواج همجنس ها می‌تواند با طبیعت انسان و نهاد خانواده در تضاد باشد.»

با توجه به این مقدمه که در بی بی سی فارسی درج گردید انتظار می رفت در ادامه مطلب به بررسی هر دو جنبه ی وضع قانون ازدواج همجنس بازان توجه شود و به بررسی نظرات "موافقان و مخالفان" بصورت مقایسه ای پرداخته شود؛ اما این طور نبود؛ زیرا در سرتاسر مطلب یاد شده، در مورد نظر "مخالفان" به همان یک جمله ی مقدمه (که در بالا آمد) بسنده شد! و ادامه ی مطلب تماما اختصاص یافت به ارائه ی توجیهات "موافقان قانون ازدواج همجنس بازان". شاید این رویکرد در بی بی سی فارسی اندکی طنزگونه، کاریکاتوری و دور از واقعیت به نظر برسد که شرح توجیهات "موافقان" این قانون در بیش از بیست بند تفسیر شود، و از نظرات "مخالفان" فقط یک جمله (و حتی نه یک بند، بلکه فقط یک جمله)! اما واقعا بی بی سی فارسی به همین صورت عمل کرده است.

از وضع قانون ازدواج ابتر و مشمئز کننده ی همجنس بازان مدتی می گذرد و در مجموع چه در سطح اجتماع و در چه فضای مجازی موافقان و مخالفان نظرات خود را اظهار کرده اند و بسیار بحث شده ( و نه مانند بی بی سی فارسی که صرفا نظر "موافقان" با قانون ازدواج همجنس بازان را درج می کند!). از آن جا که ذات انسانی تمام بشریت واحد است و موضوع "انسانیت" با تفاوت رنگ و پوست و شکل ظاهر و جبر جغرافیایی تفاوتی ندارد، در تمام جوامع بشری، انسان هایی که به لحاظ روانی سالم باشند، از همجنس بازی تنفر دارند.

پیش از این بی بی سی فارسی در مطلب دیگری و در کمال ناباوری همجنس بازی را از دیدگاه اسلام موجه دانست!!

مشخص است که در وضع این قانون (علی رغم تمام ادعاهای ظاهری و توجیهات واهی که از رسانه ی دولتی انگلیس نیز منتشر می شود) نه فقط که اهداف "حقوق بشری و آزادی" دنبال نمی شود، بلکه صرفا جنبه ی سیاسی دارد و در زیر پوسته ی وضع چنین قوانینی سعی می شود به بنیان خانواده، انسانیت و عقاید دینی – مذهبی انسان ها لطمه وارد گردد. مشابه همین موضوع را غرب از دهه های گذشته آغاز کرده و کماکان دنبال می کند و آن ترویج بی بند و باری و لاقیدی است که غرب با ترویج آن آسیب های جدی به بنیان خانواده وارد ساخته و کماکان نیز بدان اصرار می ورزد.

بی بی سی فارسی نیز با شیوه ای که در پیش گرفته و با شدت و جدیتی که از بی بند و باری و همجنس بازی دفاع و تبلیغ می کند هر لحظه چهره خود را واضح تر کرده و سبک زندگی ای که در ترویج آن می کوشد را آشکار تر می سازد. این مهم از آخرین مطلبی که بی بی سی فارسی منتشر کرده ذیل آن بیش از بیست بند را به جبهه ی موافق خود اختصاص می دهد و یک جمله را به جبهه ی مخالف، قابل درک است.

پس از گذشت مدت زمانی نه چندان کوتاه که از وضع قانون ازدواج همجنس بازان در آمریکا می گذرد، ده ها مطلب در توجیه این قانون در بی بی سی فارسی منتشر شده اما هنوز حتی یک مطلب در مورد دیدگاه های مخالف با این قانون  منتشر نشده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

13 روز قبل