ایران اینترنشنال
7261

خشم رهبر حزب کارگر انگلستان از سخنان مداخله جویانه دونالد ترامپ

18 روز قبل

هم رسانی

   جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس به شدت از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آستانه سفرش به انگلیس انتقاد کرد.
کوربین از تصمیم ترامپ برای حمایت از بوریس جانسون» که دارای مواضع آمریکاگرایانه است برای رهبری حزب محافظه‌کار انتقاد کرد و در پیامی در توئیتر نوشت: تلاش رئیس جمهور ترامپ برای تصمیم گرفتن در خصوص این موضوع که چه کسی نخست وزیر بعدی انگلیس خواهد بود مداخله‌ای کاملا غیرقابل قبول در دموکراسی ماست.

وی تاکید کرد که نخست وزیر انگلیس نباید توسط رئیس جمهور آمریکا بلکه توسط مردم انگلیس و در انتخابات عمومی انتخاب شود. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه سفر به انگلیس در مصاحبه با روزنامه «سان» آشکارا از نخست‌وزیر شدن «بوریس جانسون» اعلام حمایت کرد.

ترامپ در این مصاحبه ضمن اظهارنظر درباره نامزدهای جایگزینی ترزا می در رهبری حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیری این کشور، بوریس جانسون شهردار پیشین لندن و وزیر خارجه سابق انگلیس را گزینه بسیار خوبی برای نخست‌وزیری این کشور خواند.

ترامپ از مواضع «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس و مذاکراتش درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا (موسوم به برگزیت) هم انتقاد کرد و مدعی شد که او همه کارت‌های بازی را به اتحادیه اروپا وانهاده بود. او همچنین در در پاسخ به سوالی درباره اعتراض‌ها در انگلیس درباره سفر آتی او به این کشور هم مدعی شد که (مردم در بریتانیا واقعا مرا دوست دارند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل