738

بی‌بی‌سی و فرشته فرهنگی نامیدن "استریو تال"

هم رسانی

   استریو تال

استریو تال تنها شرکت شخصی و زیرزمینی موسیقی غیرمجاز در دهه شصت و هفتاد ایران بوده است. صاحب این شرکت شخصی به نا "کامران ملت"، شخصاً آخرین کپی صفحه‌های خارجی را به‌صورت کاست بین خریدارها تقسیم می‌کرد.
اخیراً گروه موسیقی کیوسک آلبوم جدید خود را به نام استریو تال نام نهاده است و به در قطعات موسیقی به‌صورت داستان گونه به بررسی شرایط کاری کامران ملت در ایران پرداخته است. به همین جهت هم شبکه بی‌بی‌سی فارسی به‌صورت گسترده به بررسی و معرفی این آلبوم موسیقی پرداخته و در یک گزارش مفصل جداگانه در مصاحبه‌ای با شخص کامران ملت به معرفی وی نسل امروز کشور می‌پردازد.
بی‌بی‌سی که در این سال‌ها ثابت کرده است به دنبال جایگزین‌های فرهنگی برای جوان امروز ایرانی می‌باشد. کامران ملت را نه‌تنها به‌عنوان یک عنصر کاملاً فرهنگی معرفی می‌کند بلکه وی را در مقطع کاری‌اش در ایران "فرشته فرهنگی" می‌نامد.
این‌که چرا بی‌بی‌سی شخصی مثل کامران ملت را فرشته فرهنگی می‌نامد و این لقب را به شخصی نسبت می‌دهد که به‌صورت زیرزمینی به تکثیر و توزیع جنسی از موسیقی می‌پردازد که هیچ خوانایی بافرهنگ و موسیقی ایرانی ندارد چندان شاید عجیب به نظر نرسد زیرا که این شبکه در یک مسیر تعریف‌شده برای خود به دنبال تغییر در فرهنگ ایرانی می‌باشد.
اگر به شبکه بی‌بی‌سی فارسی مراجعه کنید برخلاف اسمش که باید به دنبال حفظ فرهنگ ایرانی و فارسی‌زبان‌ها باشد کاملاً برخلاف آن حملات این شبکه را فرهنگ فارسی‌زبان‌ها را مشاهده می‌کنید. از پرداختن و تبلیغ برای هم‌جنس‌گراها گرفته تا جایگزینی بازیگر فاسدی هم چون گل شیفته فراهانی به‌جای بازیگران سرشناس و سالم ایرانی در این شبکه می‌باشد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل