774

حیله‌ی بی‌بی سی برای کمرنگ نشان دادن تقیدات مذهبی در ایران (ناظران)

2 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از مسجد جمکران

بارها و بارها در یادداشت‌ها و گزارش‌های بی‌بی سی شاهد این مسئله بوده اینکه بی‌بی سی خود را زیرپوست ایران فرض کرده است و خود را وکیل مدافع تمام‌عیار ایرانی‌ها می‌داند.
در گزارش‌هایی که در کشورهای مختلف در عرصه‌های فساد و فحشا اتفاق می‌افتاد بی‌بی سی همیشه به دنبال رد پایی از ایرانی‌ها می‌گردد تا این‌گونه به مخاطبانش القا کند که ایرانی‌های مسلمان از دین و تقیداتشان زده‌شده‌اند و در مجامع باز و بی‌دروپیکر حضور گرمی دارند.
برای مثال می‌توان به بحث‌های مختلف هم‌جنس‌بازی و مصاحبه‌های نامفهوم و گنگی اشاره کرد که بارها بی‌بی سی منتشر کرده است و در راست و دروغ آن شبهه است.یا می‌توان به جشن‌های مختلفی اشاره کرد که در فرانسه و لندن اتفاق می‌افتد و همیشه گزارشگران مغرض این رسانه می‌کوشند تا حضور ایرانیان را در این گردهمایی‌های غیراخلاقی بازتاب دهند و این حضور را حتی اگر به‌دروغ پررنگ جلوه دهند و در خلال این گزارش‌ها اعترافاتی از ایرانیان مقیم دیگر کشورها جمع کنند مبنی بر اینکه ایرانیان ساکن داخل کشور از حاکمیت اسلام در کشورشان ناراضی‌اند و اسلام دست و پاگیر شادی‌های آن‌ها شده است.
مثال دیگری که در تأیید این ادعا می‌توان به آن اشاره کرد یادداشتی است که اخیراً بی‌بی سی فارسی در بخش ناظران منتشر کرده است و در بخشی از آن به رهبری و جایگاه ولایت‌فقیه توهین شده است و در بخشی دیگر این‌چنین می‌نویسد:
"در این تردیدی نیست که بخشی از مردم ما - هرقدر کم شمار - اساساً مذهبی نیستند؛ برخی دیگر مسلمان نیستند؛ عده‌ پرشمار دیگری شیعه نیستند؛٬ آنان هم که شیعه متولدشده‌اند٬ لزوماً معتقد یا پایبند به همه‌ جنبه‌های مذهب شیعه نیستند؛ و آن باقی‌مانده‌های کم شمار هم لزوماً و در همه‌ زمینه‌ها پیرو شیعه‌گری به سبک و سیاق موردنظر حکومت نیستند. به‌این‌ترتیب حکومت می‌ماند و حوض نسبتاً کوچک پیروان دو آتش‌های که فدایی رهبرند."
در این بخش مشاهده می‌کنیم که بی‌بی سی دروغ مضحکی مطرح می‌کند و می‌گوید عده‌ی پرشماری شیعه نیستند و اگر هم هستند پایبند به مذهب نیستند.
چطور بی‌بی سی به خود اجازه می‌دهد که نیت و قلب ایرانی‌های شیعه را غربالگری کند و از میزان پایبندی یا بی‌قیدی آنان یقین حاصل کند و آمار بدهد؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه واکنش‌های متناقض خود، با هم از تروریستی خواندن انفجار اخیر در چابهار خودداری می‌کند.

3 روز قبل