ایران اینترنشنال
774

حیله‌ی بی‌بی سی برای کمرنگ نشان دادن تقیدات مذهبی در ایران (ناظران)

2 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از مسجد جمکران

بارها و بارها در یادداشت‌ها و گزارش‌های بی‌بی سی شاهد این مسئله بوده اینکه بی‌بی سی خود را زیرپوست ایران فرض کرده است و خود را وکیل مدافع تمام‌عیار ایرانی‌ها می‌داند.
در گزارش‌هایی که در کشورهای مختلف در عرصه‌های فساد و فحشا اتفاق می‌افتاد بی‌بی سی همیشه به دنبال رد پایی از ایرانی‌ها می‌گردد تا این‌گونه به مخاطبانش القا کند که ایرانی‌های مسلمان از دین و تقیداتشان زده‌شده‌اند و در مجامع باز و بی‌دروپیکر حضور گرمی دارند.
برای مثال می‌توان به بحث‌های مختلف هم‌جنس‌بازی و مصاحبه‌های نامفهوم و گنگی اشاره کرد که بارها بی‌بی سی منتشر کرده است و در راست و دروغ آن شبهه است.یا می‌توان به جشن‌های مختلفی اشاره کرد که در فرانسه و لندن اتفاق می‌افتد و همیشه گزارشگران مغرض این رسانه می‌کوشند تا حضور ایرانیان را در این گردهمایی‌های غیراخلاقی بازتاب دهند و این حضور را حتی اگر به‌دروغ پررنگ جلوه دهند و در خلال این گزارش‌ها اعترافاتی از ایرانیان مقیم دیگر کشورها جمع کنند مبنی بر اینکه ایرانیان ساکن داخل کشور از حاکمیت اسلام در کشورشان ناراضی‌اند و اسلام دست و پاگیر شادی‌های آن‌ها شده است.
مثال دیگری که در تأیید این ادعا می‌توان به آن اشاره کرد یادداشتی است که اخیراً بی‌بی سی فارسی در بخش ناظران منتشر کرده است و در بخشی از آن به رهبری و جایگاه ولایت‌فقیه توهین شده است و در بخشی دیگر این‌چنین می‌نویسد:
"در این تردیدی نیست که بخشی از مردم ما - هرقدر کم شمار - اساساً مذهبی نیستند؛ برخی دیگر مسلمان نیستند؛ عده‌ پرشمار دیگری شیعه نیستند؛٬ آنان هم که شیعه متولدشده‌اند٬ لزوماً معتقد یا پایبند به همه‌ جنبه‌های مذهب شیعه نیستند؛ و آن باقی‌مانده‌های کم شمار هم لزوماً و در همه‌ زمینه‌ها پیرو شیعه‌گری به سبک و سیاق موردنظر حکومت نیستند. به‌این‌ترتیب حکومت می‌ماند و حوض نسبتاً کوچک پیروان دو آتش‌های که فدایی رهبرند."
در این بخش مشاهده می‌کنیم که بی‌بی سی دروغ مضحکی مطرح می‌کند و می‌گوید عده‌ی پرشماری شیعه نیستند و اگر هم هستند پایبند به مذهب نیستند.
چطور بی‌بی سی به خود اجازه می‌دهد که نیت و قلب ایرانی‌های شیعه را غربالگری کند و از میزان پایبندی یا بی‌قیدی آنان یقین حاصل کند و آمار بدهد؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

14 روز قبل