806

بی‌بی‌سی: بارأی آوردن ترامپ هوای زمین گرم‌تر می‌شود

هم رسانی

   تصویری از دونالد جان ترامپ نامزد ریاست جمهوری آمریکا

سال گذشته نمایندگان ١٩٧ کشور حاضر در بیست‌ویک مین کنفرانس متعاهدین به کنوانسیون تغییرات آب‌و‌هوایی در پاریس به یک توافق برای تعیین ‌تکلیف وضعیت محیط‌زیستی زمین رسیدند. برگزارکنندگان فرانسوی کنفرانس پاریس، توافق به‌دست‌آمده را تاریخی و منحصربه‌فرد توصیف کرده‌اند. این اولین بار است که این تعداد از کشورهای جهان، روی موضوعی واحد به‌اتفاق نظر دست می‌یابند.
آن‌گونه که رئیس کنفرانس کوپ ٢١ در پاریس اعلام کرد، بر اساس توافق پاریس، کشورهای حاضر در این کنفرانس بر این توافق کردند که مجموعه اقداماتشان به‌گونه‌ای باشد که اجازه ندهند دمای کره زمین تا پایان قرن جاری میلادی از یک ونیم درجه سلسیوس بیشتر افزایش پیدا کند، همچنین قرار است هر پنج سال نتایج و میزان پیشرفت‌ها در مسیر اهداف تعیین‌شده آن بررسی شود تا مشخص کنیم آیا می‌توانیم اهداف آن را ارتقا دهیم یا خیر. علاوه بر این هر پنج سال نیز بررسی جامعی می‌کنیم از همه جوانب این توافق تا مشخص شود چقدر در مسیر درست حرکت کرده‌ایم. طبق اعلام رئیس کنفرانس کوپ٢١ در توافق صورت گرفته علیه گرمایش زمین در پاریس، برای کشورهایی که در معرض خطرات و آسیب‌های گرمایش جهانی هستند، کمک مالی در نظر گرفته شد. بر این اساس مصوب شد از سال ٢٠٢٠ صندوقی بااعتبار صد میلیارد دلار برای اختصاص کمک‌هایی به این کشورها در نظر گرفته و تشکیل شود.
بی‌بی‌سی که این روزها به‌شدت بر روی انتخابات آمریکا فوکوس کرده و تمام تلاش خود را می‌کند تا "دونالد ترامپ" نامزد حزب جمهوری‌خواه در این انتخابات به پیروزی نرسد. این شبکه به هر بهانه‌ای سعی می‌کند تا ترامپ را از گردونه رقابت خارج کند حتی به بهانه‌هایی مثل مسائل محیط زیستی، بی‌بی‌سی در گزارشی مفصل باآنکه با اخبار روز هم چندان مرتبط نیست به بحث گرمای زمین و خطراتی که برای انسان‌های کره خاکی ایجاد می‌کند می‌پردازد. اما به‌یک‌باره این گزارش نسبتاً علمی تبدیل به یک گزارش سیاسی می‌شود و بی‌بی‌سی در آن اشاره به یک توییت ترامپ می‌کند که وی در آن بیان می‌کند اعتقادی به توافق پاریس ندارد و درنهایت این شبکه از همین فرصت استفاده می‌کند و در انتهای گزارش خود وی را طرفدار گرمای هوا معرفی می‌کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل