81

تکرار نام " داعش " - مغالطه در بی بی سی فارسی – نظرات شما ؟

3 سال قبل

هم رسانی

تلویزیون و سایت بی بی سی فارسی همواره برای پوشش اخبار خود در مورد گروه تروریستی "داعش" از عبارت "دولت اسلامی" استفاده کرده است. "داعش" با نام جعلی "دولت اسلامی عراق و شام" اعلام حضور کرده است اما آن چه از داعش سر می زند کمترین شباهتی به "دین اسلام" ندارد.
به نظر شما تکرار نامی جعلی چه اثراتی بر مخاطب یک رسانه می گذارد ؟

منتقدان بی بی سی فارسی بر این باوراند که استفاده از این کلمات صرفا در راستای موج " اسلام هراسی " بوده و چنین رفتاری با هدف بد نام ساختن دین اسلام بروز می کند. زمانی که بی بی سی فارسی مدام در اخبار و گزارشات خود " داعش " را « دولت اسلامی » مورد خطاب قرار می دهد، کم کم این طور به مخاطب القا می شود که جنایات " داعش " از اسلام منشعب می شود.

تا چه اندازه این ادبیات را بدون طرف ارزیابی می کنید؟ به نظر شما چرا رسانه ی دولتی انگلیس به این ادبیات اصرار می ورزد؟

برخی سایت های آمریکایی در ماه های اخیر اقدام به انتشار اسنادی نموده اند که نشان می دهد در سال 2011 جلساتی میان سران کشور های آمریکا و انگلیس برگزار شده که هدف از آن تشکیل و پشتیبانی گروهی تروریستی و بسیار خشن در خاورمیانه بوده است. همین اسناد به عنوان یکی از دلایلی هستند که " داعش " را دست پرورده ی غرب می دانند. مسلح بودن این گروه تروریستی نیز این شبهه را قوت می دهد که داعش از غرب تغذیه می شود.

شما چقدر این نظریه را قبول دارید که " داعش " در راستای اهداف غرب گام بر می دارد؟ به نظر شما آیا بی بی سی فارسی نیز به همین دلیل و به دستور مقامات انگلیس و با هدف "بدنام سازی اسلام" داعش را "دولت اسلامی" معرفی می کند؟

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

ارتباطات میان یکی از کارشناسان فعال شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با سرویس امنیتی انگلیس کاملا مشهود و معنادار است.

8 ساعت قبل