826

بی‌بی‌سی و اعتراضات به رئیس جمهوری ترامپ در آمریکا

هم رسانی

   اعتراضات مردمی گسترده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا ...

شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی بر روی وب سایت خود، به اعتراضات مردمی در آمریکا در خصوص رئیس جمهوری دونالد ترامپ، واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی از گزارش‌هایی که در خصوص موضوع انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا، اخیراً بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، به اعتراضات مردمی در این کشور به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور منتخب، واکنش نشان داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر " ادامه اعتراض‌ها علیه دونالد ترامپ در شهرهای آمریکا "، این گونه می‌نویسد: «اعتراضات علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب برای سومین شب متوالی در شهرهای مختلف آمریکا ادامه داشته است.

پلیس در شهر پورتلند در ایالت اورگان با استفاده ازنارنجک صوتی و گاز اشک آور در صدد متفرق کردن صدها معترضی برآمد که دست به تجمع زده بودند.

در منهتن نیویورک هم صدها نفر در یک راهپیمایی شرکت کردند. »

بی‌بی‌سی ادامه می‌دهد: «اعتراضات کوچک‌تری هم در دیترویت، میناپولیس، کانزاس سیتی، میسوری، واشنگتن و آیووا گزارش شده است.

قرار است گردهمایی‌های اعتراضی بیشتری بعداً در شیکاگو برگزار شود.

از زمان پیروزی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری، هزاران نفر در شهرهای مختلف دست به راهپیمایی زده‌اند.

به گفته معترضان ترامپ باعث ایجاد اختلاف‌های عمیق نژادی و جنسیتی می‌شود. »

اما ایا واقعیت‌ها اعتراضات پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به اندازه همین چند خط کوتاه است؟!

چطور این شبکهٔ انگلیسی در خصوص اغتشاشات پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران در سال 1388، هنوز که هنوز است، پس از گذشت بیش از 7 سال، به بررسی آن پرداخته و می‌پردازد؛ اما در خصوص اعتراضات مردم امریکا به انتخاب دونالد ترامپ، بدون پرداختن به هیچ جزئیاتی، فقط به یک خبر کلی اکتفا می‌کند؟!

پیش‌تر نیز برنامه ای ویژه توسط بی‌بی‌سی منتشر شده بود که "چگونه با انتخاب ترامپ منار بیاییم؟!!!" عنوان داشته و روش‌های کنار آمدن با نتیجه انتخابات در امریکا را بیان می‌نمود؛ اما چطور در خصوص ایران سال‌ها روش‌های اغتشاش بیشتر و مقابله با انتخاب حداکثری مردم در انتخابات را ترویج می‌کرد اما اکنون به دنبال کنار آمدن با نتایج انتخابات در امریکا حرکت می‌کند؟!

ایا این رفتار مملو از تناقض و تضاد، واقعیت‌های ابزار گونهٔ بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های هم مسیرش را بیش از پیش بر ملأ نمی‌کند که بدون توجه به هیچ حقیقتی، تنها به دنبال اجرای سیاست‌ها و دستورات صاحبان و اربابان خود گام برمی‌دارند؟!

خبرگزاری رویترز در واکنش به اعتراضات مردمی در امریکا به انتخاب دونالد ترامپ، آورده است: " تظاهرات علیه انتخاب دونالد ترامپ در چندین شهر آمریکا برای سومین شب متوالی ادامه یافته است. "

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی با اعلام اینکه پس از اعلام نتایج انتخابات در آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ در این رقابت‌های انتخاباتی، ایالت‌ها و شهرهای مختلف آمریکا شاهد اعتراضات گسترده مردمی بر ضد این نتایج بوده است، اذعان نموده است که پلیس امریکا با مردم معترض با خشونت شدید رفتار کرده و با گاز اشک آور و ... به سرکوب اعتراضات پرداخته است و مردم نیز در مقابل به تخریب اموال عمومی و اغتشاش دست زده‌اند.

به گزارش این خبرگزاری، به گفته مقامات پلیس شهر پرتلند واقع در ایالت اورگون آمریکا بر اثر تیراندازی‌هایی است که در نزدیکی پل موریسون این شهر و در خلال اعتراضات خیابانی به پیروزی ترامپ روی داده است، یک نفر از معترضین جان خود را از دست داده است.

شبکه خبری سی ان ان نیز به اعتراضات جدی و شدید مردم به انتخاب ترامپ در شهرهای مختلف ایالات متحده اذعان داشته و گفته است: " معترضان در آتلانتا مرکز ایالت جورجیا پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. معترضان به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، پرچم آمریکا را در نزدیکی ساختمان جرج کپتال استیت (ساختمان قوه مققنه درایالت آتلانتا) دراین شهر به آتش کشیدند. معترضان خشمگین به پیروزی ترامپ، در برابر برج ۵۸ طبقه ترامپ در شهر نیویورک تجمع کردند. در شهر شیکاگو نیز گروه‌های مختلف از برنامه ریزی خود برای اعتراضات خبر دادند. تظاهرات چند روز گذشته در شهر نیویورک و دیگر مناطق شهرنشین مهم آمریکا هزاران نفر را جذب خود کرده است. برخی از این اعتراضات تحت الشعاع خرابکاری‌ها، خشونت‌ها و خیابان بندآمدن‌ها قرار گرفتند. در شهر میامی هم بالغ بر هزار معترض در تظاهراتی در خیابان‌های این شهر شرکت کرده و علامت‌هایی را در نکوهش نژاد پرستی و مخالفت با اخراج مهاجران به دست داشتند. مقامات پلیس آمریکا گفته‌اند رویارویی حامیان ترامپ و کلینتون در تظاهرات‌ها تا حدی به خشونت‌ها دامن زده است. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل