838

بی‌بی‌سی و نگرانی بی پایان برای بهائیت

هم رسانی

   تأکید بی بی سی بر دفاع از بهائیت ...

شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، باز هم به ابراز نگرانی در خصوص برخورد با بهائیت در جمهوری اسلامی ایران پرداخته است ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی که به تازگی بر روی وبسایت خود منتشر کرده است، بار دیگر به ابراز دلواپسی‌های خود در خصوص وضعیت بهائیت و بهائیان در جمهوری اسلامی ایران، پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با انتشار تیتر «دور تازه مهروموم مغازه‌های بهائیان در ایران»، نوشته است: «ذکرالله رحمانیان در بیمارستان امام خمینی ساری با سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد که خبردار شد اداره اماکن نیروی انتظامی مغازه عینک سازی‌اش را پلمپ کرده است.

بستگانش به بی‌بی‌سی فارسی می گویند که این خبر آقای رحمانیان را چندان متعجب نکرد، چرا که می‌دانست در مرکز استان مازندارن ماموران اماکن در تعطیلات دینی بهائیان به مغازه‌های آن‌ها می‌روند و هر دکانی که بسته باشد را پلمپ می‌کنند.

نزدیکان آقای رحمانیان می گویند که او حدود چهار ماه پیش به مقامات صنفی و اداره دارایی اطلاع داده بود که به سرطان لوزالمعده مبتلا شده و چند ماه توان کار کردن نخواهد داشت تا از پلمپ احتمالی یا مالیات اضافی جلوگیری کند.

ذکرالله رحمانیان پنجشنبه (۲۰ آبان) - یک هفته بعد از مهر و موم مغازه‌اش - در سن ۶۷ سالگی درگذشت. او یکی از ده‌ها شهروند بهاییست که اخیراً در ساری، قائمشهر و چند شهرستان دیگر مغازه‌هایشان بسته شده است.

موج تازه بستن مغازه‌های بهاییان ایران - از عینک سازی و یخچال سازی گرفته تا تعویض روغنی و صافکاری ماشین - در روزهای ۱۱ و ۱۲ آبان آغاز شد که امسال مصادف بود با دو تعطیلی دینی آنان.

بهاییان در سال نه روز تعطیل عقیدتی دارند که کار کردن در آن را حرام می‌دانند، اما کار نکردن در این روزها از طرف مقامات برخی شهرها «اخلال در نظم بازار» و «تبلیغ بهاییت» توصیف می‌شود.

یکی از کسبه بهایی ساری به بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید که هرچند شاکی خصوصی نداشته و مرتکب کم فروشی یا گران فروشی هم نشده، در ظرف دو سال گذشته اداره اماکن یک مرتبه به مدت شش ماه و دفعه بعد حدود دو ماه دکانش را به اتهام «تخلف صنفی» پلمپ کرده است.

چند کسبه بهایی دیگر هم به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که دایره تخصصی اداره اماکن ساری به سرپرستی سرگرد حسن بابایی یک چیز می‌خواهد: قبل از تعطیلات بهایی به مقامات مراجعه و کسب اجازه کنند و اگر اجازه صادر شد، مغازه خود را تعطیل کنند.

این بهاییان می گویند که با مطلع کردن مقامات مشکلی ندارند، اما کسب اجازه از آنان در مورد یکی از واجبات دینی خود را درخواستی نابجا می‌دانند - به خصوص که به باور آنان، قانون به هر کاسب اجازه می‌دهد تا حداکثر ۱۵ روز بدون اطلاع اتحادیه صنف خود، مغازه‌اش را تعطیل کند.

آن‌ها می گویند که رصد و بستن مغازه‌های بهائیان در ساری و قائمشهر «به بهانه‌های مختلف» چند سال است که به یک روال عادی تبدیل شده است. »

بی‌بی‌سی در ادامه نیز آورده است: «مقامات جمهوری اسلامی بارها تبعیض علیه بهائیان را اتهامی بی‌اساس دانسته و گفته‌اند که هیچ‌گاه به صرف بهایی بودن با پیروان این آیین برخورد نکرده‌اند.

این در حالی است که فرماندهی نیروی انتظامی ایران در سال ۱۳۸۶ از اداره اماکن سراسر کشور خواسته بود کسبه بهایی را در صنوف مختلف زیر نظر بگیرند و از ورود آن‌ها به مشاغل با درآمد بالا جلوگیری کنند.

در این سند تصریح شده است: "بهاییان نباید در جراید، نشریات، جواهر و طلاسازی، ساعت‌سازی، چاپخانه‌داران، گراور سازان، مؤسسات توریستی و اتومبیل کرایه، ناشران و کتاب‌فروشی، مسافرخانه داران، هتل‌داران، آموزشگاه‌های خیاطی، عکاسی، فیلم‌برداری، گیم نت، رایانه و کافی‌نت مشغول به کار و فعالیت باشند."»

اما آیا بهائیان در ایران به واقع فقط به دنبال عقاید مذهبی خود بوده‌اند و به هیچ مسئله خلاف قانونی کار نداشته‌اند؟!

آیا بررسی گذشته ای که مملو از قتل و فساد و ... پیروان این فرقهٔ ضاله و نقش آن‌ها در ورود تروریسم سیاسی به ایران، ترور شخصیت‌هایی مطرح مانند شیخ فضل الله نوری، سید عبدالله بهبهانی و ...، جنایات قاتلانی حرفه ای مانند نصیر بغدادی آدم کش و ...، کشتار معروف ابرقو، جنایات کمیتهٔ مجازات این فرقه در دوران پهلوی و ... بوده است، گویای مظلومیت بهائیان است؟!

پیروان این فرقه پس از انقلاب اسلامی نیز به شکل‌هایی مختلف همان مسیر بی قانونی و جنایات خود را ادامه داده‌اند؛ گروهی از آن‌ها که شدیداً غرق در فساد آشکار اقتصادی، سیاسی و اخلاقی بودند حتی زودتر از پیروزی انقلاب به آغوش اربابان خود در غرب گریختند که در این بین می‌توان به تیمسار ایادی، پزشک مخصوص شاه پهلوی اشاره کرد که نشریهٔ «احرار» در تیر ماه سال 1358 ضمن معرفی چهره خائن تیمسار «ایادی» می‌نویسد:" ایادی پزشک مخصوص شاه برای سازمان سیا جاسوسی می‌کرده و مأموریت داشته اگر شاه قدمی خلاف منافع آمریکا بردارد او را به قتل برساند. "

گروهی از آن‌ها نیز که پس از انقلاب با کنار رفتن پرده‌ها با جنایات هم کیشانشان به تازگی آشنا شده بودند به دین مبین اسلام روی آورده و توبه کردند.

گروهی از آن‌ها نیز به دستور اربابان خارج نشینشان در اسرائیل و ... به ظاهر اسلام اوردند اما بعدها دیدیم که چگونه منافقانه به ادامهٔ رفتارهای مجرمانه‌شان ادامه داده و حتی به عضو گیری برای این فرقهٔ شیطانی نیز مشغول هستند.

و اما گروهی از آن‌ها نیز علناً مسیر خود را دنبال کرده و نه تنها توبه نکردند، بلکه آشکارا به فعالیت‌های تخریبی و خائنانه‌شان در کشورمان ادامه داده‌اند؛ جاسوسی و فعالیت بر علیه امنیت کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران در تک تک فعالیت‌های گروه‌های مختلف بهائی از جمله اعضای گروه معروف به " یاران ایران " که رادیو فردا در گزارشش به بازداشتان ها اعتراض کرده است، کاملاً محسوس و غیر قابل انکار بوده است و این کاملاً طبیعی است که جدای از این که آن‌ها پیروان یک فرقهٔ ساختگی و باطل هستند، و به دور از مباحث اعتقادی و سیاسی، به دلیل رفتارهای فراقرانی و ضد قانونی و بی توجهی به اصول و ارزش‌های ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران محاکمه شوند.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل