845

چرا بی‌بی‌سی به دنبال کمرنگ کردن تهدید رهبری ایران است؟

هم رسانی

   مقام معظم رهبری مدظله

اخیراً و در پی تصویب طرحی مبنی بر تمدید تحریم‌های ده‌ساله آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور که از جمع 420 نماینده 419 نفر به آن رأی مثبت دادند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار بسیجیان به آن واکنش نشان دادند و آن را نقض برجام خواندند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از سخنان خود به مسائل مربوط به ایران و دولت مستکبر امریکا اشاره کردند و گفتند: ما فعلاً امکانی برای قضاوت درباره دولت جدیدی که قرار است سرکار بیاید نداریم، اما دولت کنونی، برخلاف آنچه در موضوع برجام تعهد کردند و تصمیم‌گیری‌های مشترک انجام‌شده، که آن زمان مسئولین به ما اعلام کردند، عمل می‌کند و تخلفات متعددی را مرتکب شده است.
ایشان با اشاره به تمدید قانون تحریم‌های ده‌ساله در کنگره امریکا، خاطرنشان کردند: اگر این تمدید، اجرایی و عملیاتی شود، قطعاً نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتماً در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.
در همین راستا شبکه بی‌بی‌سی فارسی که از گذشته تا به امروز مواضعش در خصوص پرونده هسته‌ای ایران هم‌راستا به با دول غربی و آمریکایی بوده است و حتی درزمانی که آمریکایی‌ها به بهانه همین پرونده ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کردند خبرنگار این شبکه از روی عرشه ناو جنگی آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس این پیام را مخابره می‌کرد اکنون هم تمام تلاش خود را به‌کاربرده است تا سیاست‌های آمریکایی‌ها در این خصوص را تئوریزه کرده و به خورد مخاطب خود بدهد. به همین جهت سیاست آن‌ها در خصوص سخنان و تهدید رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این بود که این سخنان را نوعی بلوف سیاسی خواندن و جالب است که کارشناس این شبکه برای اثبات سخن خود رهبری ایران را متهم به این دست بلوف‌ها می‌کند و آن را در سخنان ایشان امری متداول می‌انگارد. حال‌آنکه اگر بخواهیم نمونه مشابهی را در رفتار ایشان دست بگذاریم باید بازگردیم به سال 84 زمانی که ایشان به دولتی که داوطلبانه محدودیت‌های هسته‌ای را پذیرفته بود پس از بدعهدی غربی‌ها دستور فک پلمپ دادند و تهدید خود را در همان زمان اجرایی کردند فعلی که به نظر می‌رسد در این دوره هم در صورت بدعهدی‌های آمریکایی‌ها و نقض برجام از سوی آن‌ها اتفاق بیفتد.
اما سیاست دیگری که بی‌بی‌سی برای خنثی‌سازی این سخنان رهبری در پی می‌گیرد همان سیاست همیشگی‌اش یعنی تفرقه‌افکنی است. این شبکه سخنان رهبری را در تقابل با دولت آقای روحانی تفسیر می‌کند و به‌نوعی آن را مقابله‌به‌مثل با دولت عنوان می‌کند.
در پایان به نظر بی‌بی‌سی با توجه به اینکه احتمال کناره‌گیری ایران از برجام را در صورت بدعهدی‌های پی‌درپی آمریکایی‌ها را می‌دهد به دنبال گرفتن ضرب این سخنان هست. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل