855

شخصیتی که بی‌بی‌سی از او می‌هراسد

هم رسانی

   سردار قاسم سلیمانی

فرمانده‌ی سپاه قدس سردار قاسم سلیمانی همواره باعث ترس دشمنان ایران و حزب‌الله است و بی‌بی‌سی هم از این امر مستثنا نیست.
این ترس و وحشت از شهرت جهانی و قدرت این فرمانده‌ی بزرگ سبب شده تا رسانه‌ی انگلیس خود را به‌زحمت بی اندازد تا توانمندی‌ها و بزرگی این شخصیت را انکار کرده و برایش داستان‌سرایی کند.
به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی در بخش گزارش‌های مرتبط با ایران یادداشتی در مورد شخصیت و شهرت قاسم سلیمانی منتشر کرده است که مدتی است در این صفحه جزء مطالب اول مشاهده می‌شود.
بی‌بی‌سی در این یادداشت کوشیده است تا شهرت سردار قاسم سلیمانی را ساختگی و کاذب قلمداد کند و مخاطب را این‌گونه اقناع کند که تعریف و تمجیدهای طرفداران او پوشالی است.
در این یادداشت صحبت از بازی‌های کامپیوتری دراین‌باره می‌شود و اینکه صفحات مجازی به این شهرت دامن زده‌اند و حتی در قسمتی دیگر شهرت او ساخته‌ی نظام خوانده می‌شود تا الگوسازی باشد برای شهروندان.
در قسمتی از این یادداشت می‌نویسد:
"اما چه شد که این فرمانده سپاه در چند سال اخیر به چنان شهرتی دست‌یافت که حتی نامش از هر نظامی دیگری ایرانی شناخته‌شده‌تر است؟ آیا قدرت شبکه‎های اجتماعی بوده یا نقش رسانه‌های خارجی به‌ویژه آمریکایی و اسرائیلی؟"
و در قسمتی دیگر این مطلب را می‌نویسد:
"مخالفانش، او را مسئول بسیاری از بی‌ثباتی‌های منطقه و حامی اصلی شبه‎نظامیان شیعه به‌خصوص در عراق و یمن و نیروهای دولتی در سوریه می‌دانند که امنیت کل منطقه را به خطر انداخته است."
حال سؤال از این رسانه‌ی نه‌چندان باهوش این است که چطور می‌شود که بزرگی و شهرت این فرمانده ساخته‌ی دست رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی باشد اما همین شخصیت بتواند امنیت کل منطقه را به خطر بی اندازد؟
آیا این‌یک تناقض نیست؟
اگر شخصیت این فرمانده ناچیز و اهمیت سیاسی و نظامی او در حد معمول است پس چطور مخالفان او، او را جزء مؤثرترین افراد در منطقه می‌خوانند؟
به نظر می‌رسد که این شخصیت آن‌قدر برای انگلیس و رسانه‌اش تهدید بزرگی است که حتی در داستان‌های ساختگی خود برای او دچار تناقض‌گویی می‌شود و داستان‌هایی خنده‌دار تحویل مخاطب می‌دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل