ایران اینترنشنال
855

شخصیتی که بی‌بی‌سی از او می‌هراسد

2 سال قبل

هم رسانی

   سردار قاسم سلیمانی

فرمانده‌ی سپاه قدس سردار قاسم سلیمانی همواره باعث ترس دشمنان ایران و حزب‌الله است و بی‌بی‌سی هم از این امر مستثنا نیست.
این ترس و وحشت از شهرت جهانی و قدرت این فرمانده‌ی بزرگ سبب شده تا رسانه‌ی انگلیس خود را به‌زحمت بی اندازد تا توانمندی‌ها و بزرگی این شخصیت را انکار کرده و برایش داستان‌سرایی کند.
به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی در بخش گزارش‌های مرتبط با ایران یادداشتی در مورد شخصیت و شهرت قاسم سلیمانی منتشر کرده است که مدتی است در این صفحه جزء مطالب اول مشاهده می‌شود.
بی‌بی‌سی در این یادداشت کوشیده است تا شهرت سردار قاسم سلیمانی را ساختگی و کاذب قلمداد کند و مخاطب را این‌گونه اقناع کند که تعریف و تمجیدهای طرفداران او پوشالی است.
در این یادداشت صحبت از بازی‌های کامپیوتری دراین‌باره می‌شود و اینکه صفحات مجازی به این شهرت دامن زده‌اند و حتی در قسمتی دیگر شهرت او ساخته‌ی نظام خوانده می‌شود تا الگوسازی باشد برای شهروندان.
در قسمتی از این یادداشت می‌نویسد:
"اما چه شد که این فرمانده سپاه در چند سال اخیر به چنان شهرتی دست‌یافت که حتی نامش از هر نظامی دیگری ایرانی شناخته‌شده‌تر است؟ آیا قدرت شبکه‎های اجتماعی بوده یا نقش رسانه‌های خارجی به‌ویژه آمریکایی و اسرائیلی؟"
و در قسمتی دیگر این مطلب را می‌نویسد:
"مخالفانش، او را مسئول بسیاری از بی‌ثباتی‌های منطقه و حامی اصلی شبه‎نظامیان شیعه به‌خصوص در عراق و یمن و نیروهای دولتی در سوریه می‌دانند که امنیت کل منطقه را به خطر انداخته است."
حال سؤال از این رسانه‌ی نه‌چندان باهوش این است که چطور می‌شود که بزرگی و شهرت این فرمانده ساخته‌ی دست رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی باشد اما همین شخصیت بتواند امنیت کل منطقه را به خطر بی اندازد؟
آیا این‌یک تناقض نیست؟
اگر شخصیت این فرمانده ناچیز و اهمیت سیاسی و نظامی او در حد معمول است پس چطور مخالفان او، او را جزء مؤثرترین افراد در منطقه می‌خوانند؟
به نظر می‌رسد که این شخصیت آن‌قدر برای انگلیس و رسانه‌اش تهدید بزرگی است که حتی در داستان‌های ساختگی خود برای او دچار تناقض‌گویی می‌شود و داستان‌هایی خنده‌دار تحویل مخاطب می‌دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

11 روز قبل