877

تحریم‌های اتحادیه اروپا، ابزاری برای کمک به تروریست‌ها

هم رسانی

   نیروهای نظامی سوریه در جریان عملیات آزادسازی حلب

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه حامیان دولت سوریه خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌هایی که اخیراً در خصوص اوضاع کنونی سوریه منتشر کرده است، با بیان خبری مبنی بر تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه حامیان دولت سوریه، نشان داد که غرب قصد دارد تا از این تحریم‌ها به عنوان ابزاری جدید برای حمایت و کمک به تروریست‌ها و تغییر وضعیت در سوریه به سود آن‌ها، استفاده کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش، با عنوان این خبر که «اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه حامیان دولت سوریه وضع می‌کند»، این گونه نوشته است: «فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که این اتحادیه تحریم‌های بیشتری را علیه حامیان دولت سوریه وضع خواهد کرد.

خانم موگرینی در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد تا زمانی که سرکوب‌ها توسط بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه ادامه داشته باشند، اتحادیه اروپا، افراد و نهادهایی را که از او حمایت کنند، هدف قرار خواهد داد.

در حال حاضر در ارتباط با بحران سوریه، بیش از دویست نفر از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند. ممنوعیت سفر به اروپا و ضبط دارایی‌های این افراد از جمله تحریم‌های اتحادیه اروپا است.

تهدید برای وضع تحریم‌های بیشتر از سوی اتحادیه اروپا در حالی صورت می‌گیرد که فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه نسبت به سرنوشت و وضعیت شهر حلب هشدار داده است. »

بی‌بی‌سی در ادامه به وضعیت فعلی درگیری‌ها میان نیروهای حافظ مردم (دولت سوریه) و تروریست‌ها در حلب که به سود مردم و دولت این کشور است، اذعان نموده و می‌آورد: «شهر حلب طی چند سال اخیر شاهد درگیری‌های سنگین میان نیروهای ارتش سوریه و مخالفان قرار داشته و اخیراً نیروهای دولتی پیشرفت‌های چشمگیری در پس گرفتن بخش شرقی شهر که در دست مخالفان بود، داشته‌اند.

دیپلمات‌های آمریکایی و روسی قرار است امروز در ژنو سوئیس درباره جنگ در سوریه و وضعیت حلب دیدار کنند.

استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد گفته است توافق این دو کشور برای تخلیه غیرنظامیان و نظامیان از مناطق جنگی، دستاورد بزرگی خواهد بود که مانع از خونریزی و خرابی‌های بیشتر می‌شود.

در هفته‌های اخیر نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی این کشور و روسیه مناطق بیشتری از شرق حلب را در اختیار گرفته‌اند.

نماینده سازمان ملل متحد گفته است که نیروهای دولتی سوریه در آستانه کنترل کامل شهر حلب هستند اما خاطرنشان کرده که بشار اسد برای صلح در کشور باید تقسیم قدرت را بپذیرد. »

این تصمیم در حالی توسط اتحادیه اروپا گرفته شده است که همزمان با آن، مجمع عمومی سازمان ملل برای ایجاد صلح و ثبات در سوریه، از شورای امنیت درخواست کرده است که به نوعی بر درگیری‌ها در سوریه پایان دهد.

اما آیا این جانب‌داری از تروریست‌هایی که جان و مال و ناموس یک ملت را قربانی جنایات خود قرار داده‌اند، کمکی به پایان درگیری‌ها می‌کند؟!

این نکته نیز قابل توجه است که در شرایطی اتحادیه اروپا به نوعی حامیان دولت و مردم سوریه را تهدید و مورد فشار قرار می‌دهد که اخبار منتشر شده از وضعیت عملیات آزادسازی حلب، نشان دهندهٔ پیروزی‌های چشم‌گیر نیروهای دولتی و مردمی و شکست‌های پیاپی و سنگین تروریست‌ها در این منطقه داشته و اکنون بخش‌های اساسی و عمده‌ای از حلب از شر حضور این تروریست‌ها پاک‌سازی شده است.

اتحادیه اروپا در شرایطی به طور خاص، ایران و روسیه را به دلیل حمایت از مردم سوریه و مقابله با تروریست‌ها مورد هدف این تحریم‌ها قرار می‌دهد که اتباع کشورهای اروپایی به راحتی از کشورهای خود به سوریه سفر کرده و در قالب گروه‌های تروریستی مختلف، به جنایت و جنگ افروزی حیوانی می‌پردازند.

بیش از هزار و پانصد تبعه فرانسه، بیش از هفتصد تبعه انگلیس و ... نشان دهنده واقعیتی جز نقش شوم غرب برای تداوم ناآرامی در سوریه نیست؛ اتحادیه اروپا نیز بهتر است به جای تهدید ایرانی و روسیه و امثال این کشورها که از مردم سوریه دفاع می‌کنند، نگران اتباع اروپایی در این کشور باشند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل