888

پاسخ کوبنده مخاطبین به زیاده‌گویی مجری بی‌بی‌سی!

هم رسانی

   پاسخ کوبنده کاربران فیسبوک به زیاده گویی "سیاوش اردلان" در خصوص سوریه

"سیاوش اردلان"، مجری پرحاشیه بی‌بی‌سی در صفحه شخصی فیس‌بوک خود در حالی به بیان نظرات خود در قبال آزادسازی حلب از دست تروریست‌ها پرداخت که مخاطبین پاسخ کوبنده‌ای به زیاده‌گویی‌های وی دادند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

"سیاوش اردلان"، مجری پرحاشیه و ضد ایرانی بی‌بی‌سی که علاوه بر اجراهای خاص خود در این شبکه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز نظرات و دیدگاه‌های خاص خودش را همواره ابراز داشته است، این بار در صفحه شخصی فیس‌بوک خود، به ابراز نظر در خصوص آزادسازی حلب از دست تروریست‌ها پرداخته و تلاش کرده است تا با نشان دادن دلسوزی‌های خود برای مردم شرق حلب، ایران، روسیه و دولت سوریه را عامل کشتار مردم غیرنظامی در این منطقه معرفی کند.

وی در متنی که در فیس‌بوک منتشر کرده این‌گونه می‌گوید: «شرق حلب در شرف افتادن کامل به دست نیروهای بشار اسد و شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران است. تصاویر دولتی جشن و پای‌کوبی مردم غرب حلب رو ببینید. همزمان فریادهای کمک خواهی کاربران سوری و وداع‌های واپسین مردم شرق حلب رو در شبکه‌های اجتماعی عرب‌زبان مرور کنید. دوگانگی این صحنه‌ها نشون میده چرا کار سوریه به اینجا کشید. نیروهای بشار اسد مخالفان رو در شرق حلب تار و مار کرده‌اند ولی به قیمت تحویل گرفتن این ویرانه. سازمان ملل دقایقی پیش هشدار داد که از کسب گزارش‌های مربوط به ارتکاب جنایت‌های جنگی توسط نیروهای بشار اسد و روسیه نگرانه. خیلی از ساکنان شرق حلب که دل‌خوشی از بمباران‌های مدام چند ماه گذشته توسط نیروی هوایی روسیه و بشار اسد نداشتند حالا می‌ترسند که طعمه یک انتقام‌گیری گسترده بشن. خیلی هاشون یا فرار کرده‌اند،‌ یا در حال فرارند، تسلیم شده‌اند یا جزو همان آماری هستند که هنوز منتشر نشده چرا که امدادگران شرق حلب امشب گفتند بعلت تعدد کشته‌ها در خیابان‌های شهر، هنوز برآورد دقیقی از تعدادشون وجود نداره. با انتقام یا بی انتقام،‌ شرق حلب در آستانه یک بحران عظیم انسانی از انسان‌های زجر کشیده و پناهجوست. این بر خلاف تصاویر تلویزیونی رسمی حکومت اسد و حامیانش است: تصاویر مردمان خوشحال زیادی که از این پیروزی بزرگ در پوست نمی‌گنجند. اما در این جنگ نیابتی ایران و عربستان که دست هر دو رو به خون غیرنظامیان سوریه آلوده کرده، جایی برای خوشحالی از پیروزی هیچ طرف نیست. در ابن منطقه از جهان کسی فاتحان رو به عنوان مهربان‌ترین و با تدبیرترین جماعت نشناخته. اگر شعار 'حلب ازاد شد' تکه کلام روزهای آینده ست،‌ خبر تصرف دوباره شهر باستانی پالمیرا توسط داعش رو چه جوری می‌توان به شعار تبدیل کرد؟ دست بدست شدن شرق حلب خبر خوشحال کننده‌ای نیست همونطور که جنگ لجام گسیخته دو طرف برای کنترل این شهر خوشحال کننده نبود. خوشحالی برای روزی است که بتونیم پایان زجر مردم سوریه رو در تصور خودمون بگنجونیم.»

اما در واکنش انتشار این نوع نظرات در صفحه فیس‌بوک، مخاطبین و کاربران این شبکه اجتماعی نظرات جالب‌توجهی را بیان کرده‌اند که می‌توان آن‌ها را پاسخی کوبنده برای "سیاوش اردلان" و دیگر همفکرانش دانست که تلاش می‌کنند با این‌گونه زیاده‌گویی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای واقعیت را وارونه جلوه داده و فکر مردم را از مسیر حقیقی منحرف سازند.

یکی از این کاربران با نام "نیما مقیم زاده" در واکنش به مطالب فوق، بر نقش شوم آمریکا و هم‌دستانش در تقویت گروه‌های تروریستی اشاره کرده و این گونه می‌گوید: " مشکل از اونجا شروع شد که آمریکا و اروپا پشت مخالفای اسد در اومدن و از حمایتای عربستان و قطر و ترکیه از مخالفا طرفداری کردن چون منافعشون تو کنار رفتن اسد بود. ولی خوب ایران و روسیه هم منافعشون تو موندن اسد بود و برخلاف غرب کاملاً رسمی از اسد حمایت کردن و به نظر من کار غیر منطقی هم نکردن! چون بالاخره اسد حاکم قانونی سوریه هستش و نباید اجازه بده تا کشورش بخواد تجزیه بشه و از این کشورا درخواست کمک کرد! آگه حمایتای غرب از مخالفا تا الان ادامه پیدا نمی‌کرد خیلی زودتر از این حرفا اونا مجبور به تسلیم شدن می‌شدن و جلوی خیلی از این فجایای انسانی هم گرفته می‌شد، به نظر من بیشتر از اینکه ارتش و دولت سوریه مقصر باشن، تقصیر مخالفا و حامیان اوناس که تا لحظه آخر سعی کردن به هر قیمتی جلوی اسد مقاومت کنن و مردم رو قربانی این خواسته خودشون می‌کردن."

وی در ادامه با تأیید نظر خود از سوی تعدادی دیگر از کاربران مواجه شده و ادامه می‌دهد: "والا اصلاً به من چه کی رئیس‌جمهور سوریه می‌شه! ولی خوب منطقی نیست که همش همه جا میان میگن که نیروهای اسد با کمک ایران و روسیه بمباران کردن! خوب مخالفا اومدن یه قسمت از خاک کشورش رو اشغال کردن و واسه پس گرفتنش مجبور به جنگ شدن! چرا هیچوقت هیچ‌جا نمیان بگن که مخالفا باید تسلیم بشن؟ همیشه میان میگن بیاین صلح کنین تا انتخابات بذاریم بعداً!! ارتش سوریه و بقیه الکی وارد جنگ نشدن مجبور شدن!خیلی جالبه تو سوریه ایران به دولت کمک می‌کنه میگن ایران باعث هرج و مرج تو منطقس، تو یمن به مخالفا کمک می‌کنه بازم میگن ایران داره هرج و مرج درست می‌کنه! پس این آمریکا و انگلیس و عربستان و اسرائیل و بقیه دوستان نقششون چیه؟ "

"مینا" یکی دیگر از کاربرانی بود که به این گفته‌های "اردلان" واکنش نشان داده و می‌نویسد: " منم بخدا سیاسی نیستم ولی یه جوری خبرها میگن که آدم احساسه احمق بودن بهش دست میده یعنی کارای واضح رو که توو دنیا داره اتفاق میافته رو انگار ما نمی‌بینیم یا نمی‌فهمیم. "

کاربری دیگری به نام "امیر" نیز که خواهان اصلاحات توسط دولت سوریه است و معتقد است اعمال این اصلاحات الزامی است، باز هم مقابله ارتش سوریه با تروریست‌ها را حقیقت و تنها راه ممکن دانسته و می‌گوید: " اول راهپیمایی مردم درست بود و خواهان اصلاحات بودن ولی متاسفانه بشار اسد با یک سیاست نادرست باعث شد پای عربستان و قطر باز بشه و کلاً همه چیز از بین بره. الان به نظر میرسه بهترین راه همین پیروزی ارتش و تسلط بر کل کشور هستش چون از عربستان و قطر فقط تروریست درمیاد."

"مهسا روناسی" نیز این‌گونه فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی را خواسته حامیان شورشیان و راهی برای فراری دادن آن‌ها از این شکست و براندازی دولت قانونی و مردمی در سوریه می‌داند و تأکید می‌کند: " حتماً خبر دارین که شرق حلب در دست شورشی‌های وابسته به القاعده است و نه یک نروبی مردمی دموکرات! النصره و احرار الشام و جیش الاسلام که همه به شدت تندرو هستن + زینکی که ویدیوی سر بریدن اون بچه فلسطینی به دستشون رو دیدیم. این‌ها دارن در شرق حلب حکومت می کنن و با عقل سلیم جور در نمیاد که این اسلامگراها اجازه بدن اکتیوی است ها و روزنامه‌های بی طرف اونجا فعالیت کنن. نوشته‌های روزنامه نگارها رو بخونین که به دست همین‌ها دزدیده و شکنجه شدن. از جمله همکار جیمز فولی که در سوریه سر بریده شد. عکس بدن شکنجه شدهٔ این روزنامه نگار سوری هست. خبرنگارها از ترس کشته شدن و دزدیده شدن به شرق حلب نمی‌رفتن. تنها منابع خبری همونها هستن که تحت نظارت شورشی‌ها فیلم‌های در حد حرفه ای برای توییترِ بنا کوچولو و بقیه می‌سازند. هدف این پروپاگاندا هم انسانی کردن و مهربان نشان دادن چهره القاعده و پرچم سیاه‌های جهادی است و کمک برای رفتن أسد به هر قیمتی. معلومه چه کشورهایی هم پشت این‌ها هستن.همین اکتیوی است ها که از کشتار مردم حرف میزنن همونهان که تو این مدت هزار مدل عکس از جنازهٔ بچه‌های حلب روی اینترنت می ذاشتن و به طور معجزه آسایی الان دیگر عکسی وجود نداره. از توی سوراخ موش هاشون یا روی پشت بوم ویدیو ضبط میکنن و می گن خیابون ها پر از جنازه است. پس کو؟ می گن ما می‌ترسیم بکشنمون. چرا باید بترسین آگه جهادی نیستین؟ این "نسل کشی" که ازش حرف میزنن استایل همین شورشی‌هاست."

اما با وجود این‌گونه واقعیت‌ها که امروزه اکثر مردم با دسترسی به راه‌های مختلف خبری از آن مطلع هستند، و باوجود این واکنش‌ها که در هرگونه انتشار مطلب دروغی از سوی مخاطبین و کاربران صورت می‌گیرد، آیا تلاش‌های گاه و بی گاه عاملان بی‌بی‌سی می‌تواند در پنهان ماندن حق و برتری باطل، اثرگذار باشد؟!!!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل