890

نگرانی بی‌بی‌سی از تحقق وعده رهبری

هم رسانی

   ادامه واکنش ها به پیش بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص نابودی اسرائیل در 25 سال آینده

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، در جهت کاستن از ارزش وعده رهبری ایران اسلامی در خصوص نابودی اسرائیل در 25 سال آینده گام برداشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌هایی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، با پرداختن به وعده رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خصوص نابودی رژیم اشغالگر صهیونیستی در 25 سال آینده، تلاش کرده است تا با بیان مطالبی پرت و پلا و آشفته، از ارزش این سخن ایشان کاسته و تحقق وعده رهبری کشورمان را به زیر سؤال بکشاند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با طرح این سؤال که «معنای پیش بینی نابودی اسرائیل در '۲۵ سال آینده' چیست؟»، این گونه می‌نویسد: «آیت الله خامنه‌ای امروز در دیدار با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت اسرائیل "به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمان‌ها" در ۲۵ سال آینده "وجود خارجی نخواهد داشت".

شرطی که آیت الله خامنه ای برای تحقق این پیش بینی مشخص کرده، شاید چندان دور از دسترس به نظر برسد که بیان چنین وعده ای، صرفاً نوعی بیان تبلیغاتی تلقی شود. به علاوه، امکان دارد تحلیل رهبر ایران این باشد که اسرائیل در نهایت نابود خواهد شد و ذکر زمان مشخص، تنها نوعی بیان کلی باشد.

اما رهبر جمهوری اسلامی ایران در شهریور ۱۳۹۴ هم در مناسبتی دیگر، پیش بینی نابودی اسرائیل در زمانی مشابه - ۲۵ سال آینده - را مطرح کرده است.

اگرچه هنوز غیرممکن نیست که تکرار این عدد تصادفی باشد -به ویژه آنکه از ۲۵ سال مطرح شده در ۱۳۹۴، اکنون یک هم سال گذشته - اما این، تنها احتمال موجود نیست. به ویژه اینکه تجربه نشان داده که تکرار پیش بینی‌هایی مشخص از سوی مقام‌های ارشد ایران، ممکن است نشان از این باشد که به دلیلی متقاعد به تحقق آن شده‌اند. »

این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در ادامه با ذکر موضوعی در خصوص محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسبق کشورمان، تلاش می‌کند تا نوع برخی اظهارات منتصب به وی را با نوع پیش بینی رهبری کشورمان در یک سطح نشان دهد و از آن برای رد تحقق وعده ایشان استفاده کند که در این خصوص آورده است: «در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، وی چند بار در جلسات غیررسمی و حداقل در دو نوبت در جلسات رسمی، از ظهور امام زمان در "دو سال آینده" سخن گفته بود.

یکی از این دفعات، در آذر ۱۳۸۴ بوده که وی در جریان سفر به سیستان و بلوچستان، در جلسه شورای اداری استان و در پاسخ به نگرانی‌های مطرح شده در مورد بودجه استان گفته تا دو سال دیگر امام زمان ظهور می‌کند و مشکلات حل می‌شود.

دفعه دیگر، به فاصله کمی از دفعه اول و در آستانه ارسال پرونده هسته ایران از شورای حکام به شورای امنیت در بهمن ۱۳۸۴ بوده که وی، در پاسخ به هشدار یک دیپلمات خارجی در مورد تبعات ارسال پرونده به این شورا برای ایران، سخن مشابهی را بر زبان رانده است.

اکنون هم در صورتی که آیت الله خامنه ای، به هر دلیل متقاعد شده باشد که اسرائیل در ۲۵ سال آینده نابود می‌شود، این تصور لابد در نوع نگاه وی به تهدید اسرائیل و متحدان آن برای جمهوری اسلامی ایران، و تصمیم‌هایی که بر مبنای این نگاه خواهد گرفت، مؤثر خواهد بود.

تصمیم‌هایی که قاعدتاً تاثیرشان در کوتاه مدت مشخص می‌شود، اما تکلیف پیش بینی‌ای که احتمالاً مبنای آن تصمیم‌ها بوده - به جای ۲ سال آقای احمدی نژاد- تا ۲۵ سال آینده روشن نخواهد شد. »

اما آیا با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و دیگر شرایط موجود، قیاس کردن سخن رهبری با اظهارت سایر افراد کاری درست است؟!

اصلاً اگر سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی فقط یک حرف است، چرا بارها و بارها به بررسی آن پرداخته و از یک حرف ساده این گونه برآشفته می‌شوند؟!

رهبری کشورمان در دیدار شهریور ماه سال گذشته خود با اقشار مختلف مردم، در واکنش به بهره برداری‌های اسرائیل از توافق هسته ای (برجام)، فرمودند: «بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغهٔ ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را می‌کنیم. بنده در جواب عرض می‌کنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.»

اما وقتی نه فقط به آمارها و بررسی صورت گرفته در ایران، بلکه به منابعی از سراسر جهان به ویژه منابع غربی و حتی منابع صهیونیستی مراجعه کنیم، واقعیت‌هایی را در خصوص این رژیم جعلی درک خواهیم کرد که نشان می‌دهد، پیش بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی، چندان دور از واقعیت نیز نخواهد بود.

بحران‌هایی مختلف از جمله وجود شکاف قومی-طبقاتی بالا در بین ساکنان صهیونیستی سرزمین‌های اشغالی، شکاف ایجاد شده میان مذهبیون و سکولارها، وجود بارز پدیده ای به نام مهاجرت معکوس، چالش‌های نظامی-امنیتی بالایی که این رژیم با آن دست به گریبان است و ... تنها بخشی از بحران‌هایی است که اسرائیل را با سرعت به سمت فروپاشی و نابودی سوق می‌دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل