ایران اینترنشنال
91

سالها پس از خود زنی آمریکا

3 سال قبل

هم رسانی

از 11 سپتامبر 2001 تا 11 سپتامبر 2015 چهارده سال می گذرد و در افغانستان کماکان هم تولید مواد مخدر نیز مکانیزه شده و هم طالبان بیش از پیش قدرت نمایی می کنند؛
بی بی سی پرشین گزارش می دهد: در نگاه اول خدشه ای بر وجهه ی آمریکا وارد شد زیرا با هواپیماهای مسافربری به نقاطی مهم از کشورش ( برج های سازمان تجاری آمریکا و پنتاگون ) حمله می شود و آمریکا توان حفظ امنیت شهروندانش را ندارد. 11 سپتامبر سالگرد شکست آمریکا در امنیت و اقتصاد و یکی از خونین ترین پرونده های تاریخی و سیاسی جهان .

اما نگاهی دیگر این چنین می گوید: 11 سپتامبر با تمام تلفاتش نمایشنامه و بهانه ای بیش نبود برای حضور آمریکا در خاور میانه ؛ بحث هایی از قبیل « نبودن حتی یک یهودی در ساختمان های هدف » به این نظریه قوت می دهد.

بی بی سی هم در این خصوص برنامه ای پخش می کند و دوباره اتفاقات واقعه را مورد بحث قرار می دهد. بینندگان هم نظرات خود را بیان داشتند؛ مثلا یکی می گفت 11 سپتامبر و کشته شدن چند هزار نفر ظرف چند لحظه ی کوتاه سخت است و کار هر کس که بوده محکوم است. بیننده ای دیگر از بینندگان شبکه ی بی بی سی اینچنین گفت:« ساختمانی با آن عظمت و با آن تدابیر شدید حفاظتی در مقابل حوادث طبیعی و ... چگونه ممکن است با دمایی ناشی از انفجار سوخت هواپیمای مسافربری فولادهایش چنان ذوب شود که به صورت روان درآید!! غیر ممکن است فولادی که با حداقل دمای 1200 درجه سانتی گراد ذوب می شود، در دمای 500 درجه ی سوخت هواپیمای مسافربری ذوب شود و بسوزد و ... مگر اینکه از قبل برنامه ریزی شده باشد و درون ستون ها مواد منفجره ای جاسازی کرده باشند و ... » البته صحبت های این شخص تمام نشده بود که مجری برنامه اجازه ی ادامه صحبت را نداد و بی بی سی به عنوان رسانه ی دولتی انگلیس در همینجا به این صحبت ها پایان داد.

اکنون سال ها از آن 11 سپتامبر می گذرد و در آمریکا هم به یاد قربانیان آن روز مراسم یاد بود برگزار می شود؛ و در افغانستان و عراق هنوز زنان و بچه ها و مردم بی دفاع و بی سلاح تاوان خود زنی های آمریکا را می دهند و امروز آنچه مشخص است این که سال ها از بهانه ی خونین آمریکا می گذرد و تلفات آن هنوز تمام نشده. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

حسین باستانی از اعضای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی و از حقوق بگیران سرویس جاسوسی انگلیس از جمله افرادی است که همواره در نوشتن مقاله های تخریبی علیه جمهوری اسلامی یکی از فعال ترین افراد محسوب می گردد.

9 روز قبل