917

امروز و دیروز بی‌بی‌سی در مواجه با مساله سوریه

هم رسانی

   تصویری از سایت بی بی سی فارسی

حلب دومین شهر بزرگ سوریه بالاخره پس از چهار سال مقاومت و مبارزه از دست تروریست های چند ملیتی آزاد شد. حلب در این سال های اشغال به نماد اقتدار تروریست ها بدل شده و به جهت هم مرزی با ترکیه راه اصلی ارسال سلاح و مهمات از سوی ترکیه و کشورهای غربی برای تروریست ها بود.
اما امروز دیگر این شهر استراتژیک از دست تروریست ها و حامیان غربی آنها خارج شده است. به همین دلیل است که از روز اول آزاد سازی کامل حلب توسط نیروهای سوری و نیروهای مقاومت فریادهای غربی به آسمان بلند است که ای مردم آزادی خواه چه نشسته اید در حلب فاجعه انسانی در جریان است. اعدام های خیابانی در حال رخ دادن است، مردم بی گناه در زیر چکمه های سربازان اسد به خاک و خون کشیده می شوند و ....
یکی از شبکه هایی که در این زمینه به شدت فعال بود شبکه بی‌بی‌سی فارسی بود شبکه ای که از آزادسازی حلب تنها مردم و غیر نظامیان آن را گزارش می کرد و نه هیچ چیز دیگر فشارهای سیاسیون غربی و تبع رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی آنچنان زیاد بود که دولت سوریه توافق کرد تروریست های باقیمانده در این شهر در قالب اتوبوس های سبز رنگی از شهر حلب خارج شده و به مناطقی در ادلب که در دست تروریست ها می باشد منتقل شوند. هر چند بزرگی این پیروزی آنچنان زیاد بود که باز هم بی‌بی‌سی و امثالهم ساکت نشدند.
اما با جستجویی کوتاه در وب سایت بی‌بی‌سی مواضع این شبکه انگلیسی کاملا در خصوص مسائل سوریه در 5 سال گذشته مشخص می شود. در همین جستجو ها به مطلبی از این شبکه برخودم که بی‌بی‌سی در مصاحبه ای با آن تروریستی که قلب سرباز سوری را از بدن در آورده بود و در جلوی دوربین ها به دندان گرفته بود نه این عمل شنیع را محکوم نکرده بود بلکه بی‌بی‌سی مصاحبه به گونه ای ترتیب داده بود که گویا اعمال دولت اسد عامل این وحشیگری ها است و آنها در این موارد حق دارند.
بی‌بی‌سی در بخشی از مصاحبه خود برای معرفی این فرد اینگونه می آورد: "و ۲۷ ساله، خوش‌بنیه و قلچماق است، و از بادیه‌نشینان منطقه بابا عمرو در استان حمص است. نگاهی وحشی دارد و پوست صورتش در اثر آفتاب‌سوختگی قهوه‌ای تیره شده است. او ماجرای درگیر شدنش در انقلاب سوریه، و اینکه چطور به وضعیت فعلی افتاده، را برایم تعریف کرد.
او پیش از شروع قیام سوریه در بابا عمرو کارگر بود. او در ابتدای نا آرامی‌ها در بهار ۲۰۱۱ در تظاهرات‌ها شرکت می‌کرد. خودش می‌گوید در جریان یکی از تظاهرات‌ها یک زن و کودک جلوی چشمش هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. برادرش برای کمک به آنها جلو رفت، ولی او هم تیر خورد و کشته شد."
سئوالی که از بی‌بی‌سی باید پرسید این است که آن زمانی که این تروریست ها در سوریه در حال جولان دادن بودن و هر عمل شنیعی را مرتکب می شدند این شبکه کجا بود؟


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل