930

بی‌بی‌سی و بازتاب چهره اسرائیلی ترامپ!

هم رسانی

   دونالد ترامپ در جمع حامیان صهیونیست در اجلاس آیپک

شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در پس تصویب قطعنامه ضد اسرائیلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد، با انتشار گزارشی به بازتاب دلجویی‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آینده آمریکا از مقام‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی‌زبان وابسته به دولت انگلیس دریکی از گزارش‌های اخیر خود که به پیامدهای تصویب قطعنامه ضد اسرائیلی توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد اختصاص داده‌شده است، به بازتاب دلجویی‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب و آینده ایالات‌متحده آمریکا از رژیم اشغالگر صهیونیستی در این رابطه پرداخته و به‌نوعی چهره اسرائیلی ترامپ را بازتاب داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با انتشار این تیتر که «ترامپ به اسرائیل: قوی باش تا بیایم»، این‌گونه نوشته است: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، در توییتر خود خطاب به اسرائیل نوشته که "قوی" باشد تا دوره او آغاز شود.

آقای ترامپ نوشته که نمی‌تواند اجازه دهد که اسرائیل با "تحقیر کامل و بی‌احترامی" تهدید شود، چون اسرائیل زمانی "دوست بزرگ" آمریکا بوده ولی اکنون دیگر نیست.

به نوشته او "آغازگر پایان [این دوستی] توافق هسته‌ای با ایران بود و اکنون سازمان ملل. بیستم ژانویه به‌سرعت فرا می‌رسد".

اشاره او به قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در آن شهرک‌سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی محکوم و خواهان توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری شده است.

اشاره او به قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در آن شهرک‌سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی محکوم و خواهان توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری شده است.

آمریکا که معمولاً در حمایت از اسرائیل چنین قطعنامه‌هایی را وتو می‌کرد، به این قطعنامه رأی ممتنع داد و ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت به آن رأی مثبت دادند. »

اما این واکنش در شرایطی صورت می‌گیرد که اسرائیل بی‌توجه به هیچ قانون بین‌المللی و انسانی، در جهت تداوم اشغالگری‌های خود در سرزمین‌های فلسطین، بیرون ساختن فلسطینیان مسلمان و مسیحی و ایجاد یک منطقه یهودی و یا در حقیقت یک منطقه صهیونیستی مطلق، روزبه‌روز بر سرعت شهرک‌سازی‌های غیرمجاز خود در خاک ملت فلسطین اضافه می‌کند.

روزنامه مشهور صهیونیستی "هاآرتص" در گزارشی که به همین موضوع اشاره کرده است، به این حقیقت اذعان نموده است که سرعت شهرک‌سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به‌طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته است.

بی‌بی‌سی با اعلام این‌که «دونالد ترامپ که کمتر از یک ماه دیگر ریاست جمهوری را از باراک اوباما تحویل می‌گیرد به‌شدت به سیاست‌های رئیس‌جمهور فعلی آمریکا تاخته است.»، در ادامهٔ اثبات شخصیت اسرائیلی آقای ترامپ نیز آورده است: «آمریکا و اسرائیل در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما پرتنش‌ترین دوره تاریخ روابط بین دو کشور را شاهد بودند که اوج آن شاید احضار سفیر آمریکا در اسرائیل باشد.

اما دونالد ترامپ وعده داده که دوباره روابط را به بهترین روزهای خود برگرداند.

او گفته که دریکی از نخستین اقدامات خود سفارت آمریکا در اسرائیل را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل می‌کند.

اسرائیل پایتخت تاریخی خود را بیت‌المقدس می‌داند. »

این در حالی است که چه از حیث اعتقادات انسانی، چه از حیث تاریخچه و مذهب و چه از حیث تأیید نظر کارشناسان مختلف بین‌المللی در جایگاه‌هایی مانند یونسکو، سازمان ملل متحد و ...، بیت‌المقدس متعلق به مسلمانان و فلسطینیان است و به همین دلیل نیز سازمان ملل متحد، علیرغم نفوذ صهیونیست‌ها و حامیانشان، هیچ‌گاه این شهر فلسطینی را به‌عنوان پایتخت خودخوانده اسرائیل مورد پذیرش قرار نداده است.

نکته قابل توجه این است که بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان سیاسی جهان و البته شواهد موجود، رژیم اشغالگر صهیونیستی و حمایت‌هایش از دونالد ترامپ، یکی از دلایل اصلی پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می‌شود.

البته ترامپ نیز چه در دوران تبلیغات پیش از انتخابات و چه در دوران پس از پیروزی، همواره بر دوستی صمیمانه خود با اسرائیل تأکید کرده است.

جنایت‌های اسرائیل بر مردم فلسطین سال‌هاست که مداومت داشته و در طول تمامی این سال‌ها از حمایت‌های مختلف ایالات‌متحده آمریکا برخوردار بوده و هست؛ در چنین شرایطی شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از 37 سال از آخرین قطعنامه ضد اسرائیلی خود، بار دیگر تصمیمی را اتخاذ کرده است که فقط به یک مورد از این جنایت‌ها، یعنی شهرک‌سازی‌های غیرقانونی‌شان اشاره دارد؛ اما به‌قدری اسرائیل به این حمایت‌های آمریکایی و بین‌المللی عادت کرده است که حتی تحمل این قطعنامه را نیز نداشته و واکنش تند آن‌ها، این‌گونه با هم‌صدایی دونالد ترامپ همراه شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل