931

سیاست‌های بی‌بی‌سی در قبال سازمان اطلاعات سپاه

هم رسانی

   سازمان اطلاعات سپاه پاسدارن

سازمان اطلاعات سپاه در چند سال گذشته ضربات سنگین و کاری به جریانات ضدانقلاب خارج نشین و همچنین رسانه‌های طرفدار آن‌ها وارد کرده است. بی‌بی‌سی فارسی از این ضربات سازمان اطلاعات سپاه بی‌نصیب نبوده به همین جهت این شبکه همیشه در گزارش‌های این شبکه در خصوص این سازمان دشمنی موج می‌زند.
اخیراً هم به‌واسطه تعیین و نصب سردار حسین نجات به‌عنوان جانشین جدید سازمان اطلاعات سپاه، بهانه‌ای جدید برای بی‌بی‌سی فارسی مهیا شده است تا دشمنی خود را نسبت به این سازمان ابراز کند. درحالی‌که انتخاب یک فرد به‌عنوان جانشین یک سازمان امنیتی شاید ارزش خبری فوق‌العاده‌ای نداشته باشد اما بی‌بی‌سی برای پرداختن به اهداف خود که همان تخریب سازمان اطلاعات سپاه و درنهایت خود سپاه هست این خبر را به‌صورت ویژه بلد می‌کند.
بی‌بی‌سی در گزارش‌ها و یادداشت‌های خود که به همین بهانه به بررسی سازمان اطلاعات سپاه می‌پردازد. چند سیاست ویژه را در خصوص این سازمان در پی می‌گیرد. بی‌بی‌سی سعی می‌کند که این سازمان را یک سازمان امنیتی موازی وزارت اطلاعات معرفی کند و بی‌بی‌سی برای آنکه بتواند به این بهانه تخم اختلاف را هم بکارد این سازمان را در تقابل با دولت جمهوری اسلامی و به‌عنوان بازوی رهبری تعریف می‌کند و در گزارش خود این‌گونه می‌نویسد: "سازمانی که برخلاف وزارت اطلاعات، پاسخگوی رئیس‌جمهور نبود و مجلس نیز، امکان احضار رئیس آن برای پاسخگویی را نداشت. درعین‌حال، برخلاف گذشته که معاونت اطلاعات سپاه به‌طور غیررسمی در حیطه مسئولیت وزارت اطلاعات دخالت می‌کرد، سازمان جدید رسماً یکی از دو دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شد."
یکی دیگر از سیاست‌هایی که بی‌بی‌سی در خصوص این سازمان در پی می‌گیرد بزرگنمایی و مخوف جلوه دادن بیش‌ازحد این سازمان تا حدی که این مجموعه امنیتی را در چشم مخاطب خود به یک سازمان امنیتی ضد مردم مبدل سازد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل