953

افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص پایان پادشاهی 64 ساله ملکه الیزابت در انگلستان

هم رسانی

   تصویری از الیزابت الکساندرا مری ملکه سلطنتی انگلیس

اعلام عدم حضور الیزابت دوم ملکه انگلیس، در مراسم سال نو مسیحی به دلیل ادامه بیماری‌اش، به تشدید حدس و گمان‌ها در مورد وضعیت جسمانی‌اش که هم‌اینک پای به 90 سالگی گذاشته و نیز بحث جانشینی سلطنت دامن زده است.
سخنگوی کاخ باکینگهام رسماً اعلام کرد که ملکه انگلیس که هم‌اینک در محل اقامت خانواده سلطنتی در 'ساندرینگهام' در 180 کیلومتری شمال شرق لندن، به سر می‌برد، به دلیل ادامه بیماری سرماخوردگی‌اش در مراسم صبح روز سال نو مسیحی در کلیسا حضور نخواهد یافت. ملکه الیزابت دوم برای اولین بار در طی 30 سال گذشته، به دلیل بیماری نتوانسته بود در مراسم روز کریسمس که در کلیسایی در املاک سلطنتی در ساندرینگهام در شرق انگلیس برگزار شد، حضور یابد. ملکه انگلیس تاکنون به مدت یازده روز است که در انظار عمومی ظاهرنشده و این مسئله به نگرانی‌ها در مورد وضعیت جسمانی‌اش دامن زده است.
دو هفته پیش، زمانی که خانواده سلطنتی انگلیس طبق یک سنت 30 سال گذشته به ساندرینگهام می‌رفتند تا مراسم کریسمس را در آنجا برگزار کنند، ناگهان سفر ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ 95 ساله به دلیل شدت بیماری به تعویق افتاد. دو هفته پیش‌ازاین رویداد هم کاخ باکینگهام خبر داده بود ملکه انگلیس به دلیل کهولت سن، برخی از وظایف سلطنتی خود را به دیگر اعضای جوان خانواده واگذار می‌کند.
ملکه انگلیس در حال حاضر در 25 سازمان و نهاد مدنی عضویت و نقش دارد.
اما وضعیت جسمانی ملکه الیزابت دوم و ادامه توانایی‌اش برای ادامه وظایفش ازجمله مواردی است که همواره با حدس و گمان ممزوج بوده و هیچ‌گاه اطلاعات دقیقی در این مورد منتشرنشده است.
ملکه الیزابت که در میان پادشاهان انگلیس با در اختیار داشتن 64 سال سلطنت، طولانی‌ترین مدت سلطنت را داشته است.
ملکه الیزابت متولد 21 آوریل 1926 میلادی ( 31فروردین 1305خورشیدی) بوده و پس از مرگ پدرش شاه جورج ششم در 6 فوریه 1952 میلادی به سلطنت رسیده است. الیزابت دوم ملکه سلطنتی بریتانیا، کانادا، استرالیا، و نیوزیلند، و رئیس اتحادیه کشورهای همسود است. علاوه بر این او همچنین ملکه 12کشور است که از زمان جلوس به تخت سلطنت مستقل شده‌اند که شامل جامائیکا، باربادوس، باهاما، گرنادا، پاپوآ گینه نو، جزایر سلیمان، تووالو، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین، آنتیگوا و باربودا، بلیز و سنت کیتس و نویس هستند. وی هم‌چنین رئیس عالی کلیسای رسمی انگلستان و مدافع ایمان در برخی از کشورهای قلمروی‌اش نیز بشمار می‌آید. پرنس چارلز 68 ساله، اولین پسر ملکه الیزابت است که پس از فوت مادرش تاج پادشاهی انگلستان را بر سر خواهد گذاشت و این وظایف تشریفاتی را بر عهده خواهد گرفت. درحالی‌که پرنس چارلز و پسرش ویلیام 33 ساله دو ولیعهد خاندان ملکه انگلیس به‌نوبت منتظر رسیدن به تاج‌وتخت ملکه الیزابت هستند، نوه چارلز (فرزند ویلیام) نیز که در مردادماه 1392 به دنیا آمد، به‌صف جانشینان سلطنت اضافه‌شده است. در حال حاضر در کل یازده نفر در صف جانشینان سلطنت انگلیس قرار دارند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل