96

در قلب انگلیس چه خبر؟

3 سال قبل

هم رسانی

دو مورد از تظاهرات گسترده در انگلیس در روزهای اخیر سیاست مداران این کشور را با چالش ها و البته مشکلات زیاد روبرو ساخته است. تظاهرات روزهای گذشته ی مردم به دلیل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و از طرفی تظاهرات پزشکان بر علیه قوانین حقوق و دستمزد جدید در انگلیس انجام شده است . البته هیچ کدام مطابق انتظار توسط بی بی سی پوشش خبری نیز نشد.
بی بی سی پرشین گزارش می دهد : هزاران تن از مردم انگلیس در لندن و در اعلام همبستگی با مردم فلسطین علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمدند. تظاهراتی که در مقابل درب سفارت رژیم جعلی صهیونیست انجام شد. خواسته ی مردم انگلیس ، پایان دادن به جنایات اخیر اسرائیل در خاک فلسطین است.

فلسطین در چند هفته ی اخیر شاهد اتفاقات نا گوار و جنایات شدید رژیم صهیونیستی بوده . اتفاقاتی که در پی اصرار یهودیان تند رو برای ادامه ی یورش ها به مسجد الاقصی و البته با حمایت های پلیس رژیم صهیونیستی ، رخ داده است.

این برای چندمین بار از سال 2011 است که مردم انگلیس اعتراضات خود را به حرکات غیر انسانی در حال وقوع در افغانستان ، عراق و فلسطین اعلام می دارند. هر چند تا کنون به این خواسته ها و تظاهرات ترتیب اثر موثری داده نشده اما نفس تظاهرات علیه ظلم و ستم نشانگر روح پاک و یکسان تمام انسان ها در سرتاسر جهان است.

هر روزه اخبار مشابهی از تظاهرات در ایران ، فرانسه ، انگلیس، آلمان ، افغانستان ، آمریکا و بسیاری دیگر از نقاط جهان در رسانه منعکس می شود. اخباری که البته ممکن گاهی با ذات و سیستم برخی نظام ها هم خوانی نداشته باشد و مسکوت بمانند . به عنوان نمونه تظاهرات فوق الذکر در شبکه دولتی انگلیس یعنی بی بی سی انعکاس نیافت . تلویزیون بی بی سی فارسی به رغم همکاری با آمریکا بعضا به پوشش اخباری مشابه در آمریکا می پردازد ، اما اخبار تظاهرات ظلم ستیزانه در کشور خود را پوشش خبری نمی دهد . برخی کارشناسان همین موضوع را دست مایه ی انتقادهایی مبنی بر "سفارشی بودن بی بی سی" کرده اند.

تظاهرات دیگری که اخیرا ( و البته پس از تظاهرات اعتراضی به رژیم صهیونیستی ) انجام شده تظاهرات پزشکان در اعتراض به دستمزدها و البته شرایط کاری شان بوده است. وزیر بهداشت انگلیس " جرمی هانت " اعلام کرده ساعات کاری پزشکان تازه کار را تا اواخر عصر و در روز های یکشنبه طولانی تر کند . همین موضوع موجب اعتراضات و انتقادات گسترده ای شده زیرا این قانون به معنای کاهش سی درصد حقوق است .

پزشکان معترض در خیابان وایت هال تجمع کردند که بیشتر ساختمان های دولتی در این منطقه قرار دارد.

معترضان با لباس های پزشکی خود و با شعار " هانت باید برود " خواهان بر کناری جرمی هانت از مسند وزارت بهداشت انگلیس هستند .

در همین خصوص طی بیانیه ای توسط " جو هان مالوانا " ( به عنوان رییس انجمن دکترهای انجمن پزشکی انگلیس ) اعلام بیان شده که: " این خشم و نا امیدی که ما در میان هزاران پزشک تازه کار معترض در انگلیس می بینیم ، باید وزرای کشور را از خواب بیدار کند. "

همچنین در بیانه آمده است : " اگر آن ها تصور می کنند که پزشکان تازه کار به راحتی شرایط اعمالی آن ها را قبول خواهند کرد ، سخت اشتباه می‌کنند . "

البته در سال های اخیر این برای اولین بار نیست که اعتراضات مردم انگلیس توسط رسانه های این کشور مسکوت می مانند ؛ بلکه اعتراضات مردم در دهمین سالگرد حمله اروپا و آمریکا به افغانستان ، اعتراضات شدید به دلیل کشته شدن راننده ی سیاه پوست در انگلیس ، اعتراضات مردم نسبت به وضعیت اقتصادی و فشار های مالی و اخیرا تظاهرات هزاران نفری مردم در اعتراض به شرایط بوجود آمده برای فلسطین به دست صهیونیست ها همگی از جمله اعتراضاتی هستند که هرگز از تریبون بی بی سی بدان پرداخته نشده است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

ارتباطات میان یکی از کارشناسان فعال شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با سرویس امنیتی انگلیس کاملا مشهود و معنادار است.

8 ساعت قبل