960

محافظت بی‌بی‌سی از سران فتنه در برابر نفرت ملت ایران

هم رسانی

   حماسه مردمی 9 دی در ایران خاتمه بخش فتنه 1388

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی حماسه آفرینی ملت ایران در نهم دی ماه 1395، در محافظت از سران فتنه در برابر نفرت مردم کشورمان گام برداشته است.
به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛


شبکه فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس که خود نقشی کلیدی را در جریان فتنه پس از دهمین انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در سال 1388 ایفا نموده است، پس از آن نیز همواره حامی این فتنه و عاملانش در داخل و خارج از کشور بوده است.

بی‌بی‌سی فارسی اخیراً نیز در پی گرامیداشت سالروز حماسه مردمی نهم دی ماه که به نوعی پایان‌بخش این فتنه محسوب می‌شود، با انتشار گزارشی تلاش کرده است تا باز هم به محافظت از سران فتنه در برابر نفرت عمیق ملت ایران بپردازد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «تشدید حملات لفظی محافظه‌کاران به موسوی و کروبی»، نوشته است: «شمار زیادی از چهره‌های محافظه‌کار و بعضی از مقام‌های قضایی و امنیتی، حملات لفظی تندی علیه میرحسین موسوی و مهدی کروبی و معترضان سال ۱۳۸۸ در ایران کرده‌اند.

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، گفته است که حصر خانگی "کمترین" واکنش ممکن به اقدامات آقایان موسوی و کروبی بوده است اما "هیچ چیز جز هزاران مرتبه اعدام نمی‌تواند جبرانگر زخم‌های وارده از سوی فتنه‌گران به ملت باشد."

ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، در مراسمی در تهران گفت: "انتخابات بهانه، و نظام و رهبری نشانه بود". »

بی‌بی‌سی در بخشی دیگر نیز با تأکید بر این که «اظهارنظرهای مشابه دیگری نیز از سوی چهره‌های دیگر انجام شده است.»، آورده است: «در سال ۱۳۸۸ و پس از تجمع معترضان در روز عاشورا، که با شعارهای تند و کشته شدن چند نفر همراه بود، طرفداران حکومت در روز ۹ دی تجمعی ترتیب دادند که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی با عنوان "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" نام‌گذاری شده و هرساله در آن مراسمی برگزار می‌شود.

بیش از یک سال پس از تجمع ۹ دی معترضان در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ تجمع دیگری برگزار کردند. از آن روز تاکنون میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد تحت حصر خانگی قرار گرفته‌اند. »

اما آیا واقعیت‌های خیانت‌های این افراد را می‌توان پنهان کرد و مردمی که با تمام وجود خود حقایق را درک می‌کنند، این خیانت‌ها را نمی‌شناسند؟!

آیا 9 دی 1388 را نیز محافظه‌کاران ساختند و میلیون‌ها ایرانی که آن روز در خیابان‌ها علیه فتنه و فتنه گران شعار می‌دادند همگی محافظه‌کار بودند؟!

سران فتنه و طرفداران فریب‌خورده‌شان تمامی ارزش‌های یک ملت را زیر پا گذاشته بودند؛ از ولایت فقیه و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی گرفته تا وقیحانه‌ترین رفتارها در عاشورای حسینی و هتک حرمت امام حسین (ع) و با این رفتارهای خود دشمنان این سرزمین را شاد کرده و زمینه ساز اعمال تحریم‌ها و فشارهای بی‌سابقه بر کشورمان شدند.

مردم ایران نیز به خوبی این واقعیت‌ها را درک کردند و به همین دلیل نیز کاملاً خودجوش در 9 دی 1388، حماسه‌ای را رقم زدند که حتی رسانه‌های غربی نیز نتوانستند از کنار آن به راحتی عبور کنند و بارها بر عظمتان اذعان نمودند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در توصیف این حماسه مردمی به درستی بیان فرمودند: «مردم ما در مقابلهٔ با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانهٔ این است که این مردم بیدارند، هشیارند.»

 

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل